از ماجرای تحویل کیف و موبایل ها و اعتراض مردم تا نمایش پلاکارهای دانشجویی در یادواره شهدا/مردم در زیر باران منتظر تحویل وسایل بودند ولی مسئولین به راحتی خارج شدند

سخنران و دیگر مسئولین در حاشیه امن و به راحتی از مراسم خارج شدند ولی مردم که ولی نعمت انقلاب و نظام هستند و این نکته بارها توسط مسئولین تاکید شده است حدود یک ساعت منتظر بودند تا به اموال خود دست یابند.

کد خبر : 37561
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 مهر 1394 - 10:17

به گزارش لنگرخبر، عصر دیروز (چهارشنبه) مراسم یادواره ۳۸ شهید نیروی انتظامی شهرستان لنگرود باسخنرانی دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

این یادواره دارای حاشیه هایی هم بود.

تحویل وسایلی چون کیف، موبایل و دیگر وسایل شخصی در ورودی یادواره از دیگر حاشیه ها بود که بعد از اتمام مراسم موجب اذیت و اعتراض مردم در زیر بارش باران به دلیل معطل شدن جهت تحویل گرفتن اموال آن ها شد.

این درحالی است که سخنران و دیگر مسئولین در حاشیه امن و به راحتی از مراسم خارج شدند ولی مردم که ولی نعمت انقلاب و نظام هستند و این نکته بارها توسط مسئولین تاکید شده است حدود یک ساعت منتظر بودند تا به اموال خود دست یابند.

برخی از شهروندان با اعتراض به این شیوه، اعلام کرد: مگر در یادواره های شهدا هم باید لوازم و موبایل و غیره تحویل و بازرسی انجام شود؟

یکی دیگر از شهروندان با ابراز تعجب از تحویل اشیا و موبایل در ورودی مراسم یادواره شهدا، گفت : من در طول ۱۲ سال گذشته یادواره های زیادی را رد سطح استان و کشور شرکت کردم ولی تاکنون شاهد چنین مسئله نبودم.

وی ادامه داد : چرا باید گوشی مردمی که اومدند یادواره شهدا رو بگیرند در حالی که همه مسئولین بعد صحبت دکتر لاریجانی رفتند و مردم تا شش و ربع زیر بارون منتظر تحویل وسایل خودشان بودند.

یکی دیگر از جوانانی که برای شرکت در یادواره آمده بود با خنده می گفت : خدا نکرده فاجعه منا در لنگرود تکرار نشود، مگر میشود برای تحویل وسایل بیش از ۴۰۰ نفر فقط سه یا چهار نفر حضور داشته باشند، چرا مردم را اسیر اقدامات بی تدبیری خود میکنند، مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند، چرا چنین برخورد امنیتی با مردم شده است؟

 

1 (11) 1 (12) 1 (13) 1 (14) 1 (15) 1 (16) 1 (17)

نمایش پلاکاردهایی تحت عنوان پیام های مقام معظم رهبری نظیر: ما با مذاکره با آمریکا مخالفیم!مذاکره با آمریکا یعنی نفوذ!و سوال ما این بود که آیا امیرالمومنین با زبیر معامله کرد؟! و تعدای پلاکارد حاوی سوالات دانشجویی توسط برخی از شرکت کنندگان در یادواره، به نمایش در آمد.

نمایش پلاکاردها با واکنش هایی نیز همراه بود که یکی از دانشجویان حاضر در این مراسم در گفت و گویی بیان کرد: ما امروز برای شرکت در مراسم یادواره شهدا رفته بودیم که از یک کیلومتری جاده را بسته بودند و موقع ورود به مراسم کیف ها را بازرسی می کردند و گوشی های همراه را میگرفتند.

زمانی که وارد مراسم شدیم پلاکارد هایی که بر روی آن سوالاتی را نوشته بودیم با خود همراه داشتیم و در انتهای سمت راست آقای لاریجانی نشستیم.در ابتدا یکی از بچه ها سوالی را که نوشته بود را بالا سر خود گرفت که یکی از مامورین به سرعت پلاکارد را از او گرفت و سپس دانشجویان دیگر  پلاکاردهای خود را که حاوی سوالاتی بود بالای سر خود گرفتند.که بعد از آن افرادی به سرعت پیش ما  آمدند و گفتند پلاکارد هارا به ما بدهید،بعد از مقاومتی که کردیم تصمیم گرفتند که مارا از مراسم بیرون کنند که این کار با مقاومت دانشجویان به سرانجام نرسید اما کیف و وسایل مارا گرفتند.

وی ادامه داد : پلاکارد های ما چند سوال و سخنان رهبری بود،نه توهین بود،نه آشوبی بود و نه قصد برهم زدن مجلسی را داشتیم،فقط به عنوان یک دانشجو چند سوال از رئیس مجلس کشور داشتیم!نکته قایل توجه این است که آقای لاریجانی بعد از مشاهده سوالات بدون اعتنا به این سوالات دانشجویی سخنرانی خود را ادامه دادند.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی پنجشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱

افرین به غیرت این دانشجویان .حرف بدی نزدند فقط تو پلاکاردها سخنان رهبر رو نوشتند…آقایون مگه پیرو ولایت فقیه نیستند که ناراحت شدند؟؟

حسن پنجشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳

این انقلاب مال شما جوان است
این نان به نرخ روز خورهاو مرفهین به درد هیچ وقت نمی توانند انقلاب را حفظ کنند نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن خیلی سخت تر است

حسن پنجشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴

چرا عکاس با کات بسته عکس گرفته
چرااز پشت صحنه و سن عکس نگرقته
چرا اینقدر می ترسید

ابراهیم پنجشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۵

حفظ امنیت خوبه امابه چه قیمتی؟اقایون بدانندهمین مردم شهروحومه لنگرودبودندکه درسال۶۵درجریان عملیات کربلای۵تویک روز۲۳شهیدازجوانان خودرابالای دستانشان تشیع کردنداینان باقی مانده همان نسلندمیشدبهتربرخوردکرد

مهدی جمعه , ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۱۷

میگن دانشجوها رو دستگیر کردن درسته؟