آبگرفتگی در شهرستان های گیلان خسارت جانی نداشته است

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به آبگرفتگی شدید در برخی از نقاط استان اعلام کرد: آبگرفتگی در شهرستان های گیلان خسارت جانی نداشته است.

افشین عزیزی اظهار کرد: در پی بارش شدید باران در استان گیلان، برخی از نقاط شهری و روستایی دچار آبگرفتگی شده اند که این آبگرفتگی ها در مناطق شهری لنگرود، املش، فومن، آستارا و برخی از محله های شهر رشت شدت بیشتری داشته است.

وی افزود: هرچند تمهیدات لازم برای جلوگیری از وقوع سیل، آبگرفتگی و طغیان رودخانه ها از قبل اندیشیده شده و آمادگی نسبی در این باره وجود داشت ولی، شدت بارش ها به حدی بود که برخی از مناطق استان دچار آبگرفتگی شده اند و در همین راستا اقدامات اضطراری از قبیل پمپاژ آب و کمک رسانی به مناطق آب گرفته در حال انجام است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران گیلان با اعلام این مطلب که میزان خسارات مالی به مناطق آب گرفته در حال بررسی است، گفت: خوشبختانه خسارت جانی ناشی از آبگرفتگی در سطح استان گزارش نشده و خسارات مالی نیز در دست بررسی کامل است.

عزیزی درباره آبگرفتگی برخی محله های رشت نیز توضیح داد: بارش باران در رشت نیز باعث بالا آمدن سطح رودخانه ها شده و مناطق پست کنار رودخانه ها از جمله محله رشتیان دچار آبگرفتگی شده اند که امداد رسانی به این مناطق نیز در حال انجام است.