اظهارات تامل برانگیز امام جمعه آستانه اشرفیه!/ آیا عبور از خطوط قرمز مقام معظم رهبری در متن برجام را شاهکار تاریخی میدانید؟؟؟

متاسفانه روز گذشته امام جمعه محترم شهرستان آستانه اشرفیه در یک اقدام عجیب و دور از انتظار در خصوص برجام و مسائل مرتبط با آن، از آن به عنوان پیروزی و شاهکار قرن یاد نمودند! که البته این موضع گیری عجیب امام جمعه، موجب اعتراض نمازگزاران و نیروهای ارزشی این شهرستان در برابراظهارات امام جمعه شد.

کد خبر : 37929
تاریخ انتشار : شنبه 25 مهر 1394 - 17:26

به گزارش لنگرخبر، از آن جایی که جایگاه نماز جمعه و امامت جمعه، یک جایگاه مقدس و فراجناحی تلقی میگردد و طبق فرمایشات حضرت امام (ره)، ائمه جمعه باید به دنبال تجهیز عمومی، آگاهی بخشی ملی و بسیج توده ‏ها و خنثی سازی توطئه ‏های دشمنان در داخل باشند، اما دیروز در نماز جمعه شهرستان آستانه اشرفیه، صحبتهایی ایراد گردید که مبین خط سیاسی خاصی بوده است و این خط سیاسی هیچگونه سنخیت و قرابتی با مواضع دلسوزان انقلاب و در راس آنها مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته ای ندارد.
متاسفانه روز گذشته امام جمعه محترم شهرستان آستانه اشرفیه در یک اقدام عجیب و دور از انتظار در خصوص برجام و مسائل مرتبط با آن، از آن به عنوان پیروزی و شاهکار قرن یاد نمودند! که البته این موضع گیری عجیب امام جمعه، موجب اعتراض نمازگزاران و نیروهای ارزشی این شهرستان در برابراظهارات امام جمعه شد.

نمازگزاران و نیروهای ارزشی و ولایی هر شهرستان انتظار دارند که امام جمعه در مسیر دغدغه های مقام معظم رهبری، در خط مقدم روشنگری و ابهام زدایی و بصیرت افزایی به سخنزانی و تحلیل مسائل سیاسی روز بپردازد نه اینکه خود اسیر بازیهای سیاسی وتبلیغاتی-انتخاباتی مدیران و مسئولین دولتی شود و در بیان حقایق دچار اشتباه و ضعف شود. امام جمعه باید مرجع و منشاء هدایت جوانان و بازوی قوی تحلیل و بررسی موضوعات و مسائلی باشد که مقام معظم رهبری آنان را در طول هفته و ماه های گذشته در سخنان خود به عنوان کدها و سیگنالهای مهم مطرح مینمایند نه اینکه شخص امام جمعه آن هم امام جمعه یک شهرستان مهم مانند آستانه اشرفیه، خود به ایجاد شک و تردید و ایجاد ابهام و اختلاف در بین مردم و نیروهای ولایتمداردامن بزند.
جمعه ای که گذشت، حجت الاسلام ساجدی در صحبتهای خود ضمن انتقاد شدید به عملکرد رسانه ی ملی، و همصدا با جریانهای اپوزیسیون خارج نشین و با حمله به صدا و سیما گفت: “صداوسیمای جمهوری اسلامی نقش مطلوبی در این جریان ایفا نکرد و بنده شخصاً برخی از برنامه‌های صداوسیما را دنبال کردم متأسفانه چه در قالب مستند، چه در قالب مصاحبه و برنامه‌های دیگر دیده شد عده‌ای که بنده معتقدم کار جهادی کرده‌اند انگار به این ملت، نظام خیانت می‌کنند علیه آن‌ها فضاسازی می‌کنند”.!!!
همچنین ساجدی برخلاف توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در مورد بررسی دقیق برجام در مجلس گفته بود: “متأسفانه در کمیسیون بررسی برجام مجلس مسیری را رفتند که فرصت‌‌ها تلف شد تا جایی که رئیس‌جمهور گفت: که این اتلاف وقت برای ما زیان‌بار است و حتی برخی از مراجع تقلید به مجلس و رئیس مجلس نامه زدند که چرا این‌قدر اتلاف وقت می‌کنید و دست‌آخر نتیجه بررسی آن کمیسیون به تعبیر امروزی‌ها کنار گذاشتن توافق شد”!!
اگر دیروزکسی درحین ایراد خطبه های جناب آقای حجت الاسلام ساجدی در این مراسم حضور داشت و چشمان خود را میبست، احساس مینمود که یکی از مسئولین دولتی مانند استاندار و یا جناب نوبخت، طبق معمول در حال بازگو نمودن مزایای برجام برای مردم هستند.
ظاهرا دولت اعتدال در شهرستان آستانه دو نماینده دارد، یکی فرماندار و یکی امام جمعه!
باید از جناب حجت الاسلام ساجدی سوال نمود که آیا جنابعالی متن ۱۵۹ صفحه ای برجام را واقعا مطالعه نموده اید که از آن به عنوان خدمت تاریخی و ماندگار مسولین دولت اعتدال یاد مینمایید؟ و اگر متن برجام را مطالعه نموده اید- که یقینا اینگونه نیست- چگونه عبور نمودن بخشی از خطوط قرمزمقام معظم رهبری در برجام را شاهکار تاریخی مینامید؟
امام جمعه ای که نتواند مسئله ی به این سادگی را به راحتی تحلیل نماید و در تحلیلهای خود به سمت جناح های سیاسی خاص و مسئله دار منحرف شود کی خواهد توانست در شرایط حساس و پیچیده ای مانند فتنه ی ۸۸، مسائل را به درستی درک و تفسیر نماید و ناجی مردم از گردباد و طوفان شک و تردید و فتنه و ابهام در مسائل سیاسی گردد؟ حق این بود که ایشان با توجه به مواضع مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته ای وین و هشدارها و تذکرات معظم له، هرگونه تحلیل و تفسیر خود را بر مدار خواسته ها و گفته های حضرت آقا هماهنگ مینمود. از این روی با توجه به مشی سیاسی جناب آقای حجت الاسلام ساجدی، عدم حضور نیروهای انقلابی و ارزشی در نماز جمعه آستانه اشرفیه و ایجاد شکاف بین نیروهای انقلابی و حزب اللهی با وی، دور از انتظار نیست.
در ادامه ضمن گرامی داشتن یادوخاطره حضرت آیت الله امینیان امام جمعه فقید شهرستان آستانه اشرفیه که در زمان خود منشا وحدت بین نیروهای انقلابی و ارزشی در این شهرستان بودند، از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و کشور انتظار میرود با توجه به سوابق مهم مرحوم آیت الله امینیان و نقش وی در پرورش نیروهای ولایی و ارزشی در شهرستان آستانه اشرفیه، در انتخاب امامان جمعه با وسواس و دقت بیشتری در شهرستانها عمل نمایند تا انشاا.. بتوانند جوابگوی نیازهای مردم ولایتمدار و شهیدپروردرمواقع حساس و پیچیده گردد.
در پایان خواندن و یادآوری چند سطراز سخنان حضرت امام خمینی در مورد وظیفه ائمه جمعه در شرایط حساس خالی از لطف نیست. حضرت امام در این باره میفرمایند: «سنگر والای امامت جمعه، که جایگاهی برای تبیین احکام اسلام و روشنگری اندیشه مسلمانان است، برای آنکه وحدت بخش مؤمنان و خنثی ساز توطئه‏های مخالفان و معاندان باشد، نیازمند پختگی، متانت، درایت، فصاحت، آگاهی سیاسی ـ اجتماعی ائمه جمعه و قدرت تفهیم مطالب و تهییج افکار و عواطف و برانگیختن به عمل صالح است. ائمه جمعه برای ایفای رسالت عظیم و سنگین خویش، بایستگی‏های فکری، علمی و اخلاقی باید داشته باشند تا بتوانند اثر گذارتر باشند». (صحیفه نور، ج۱۳، ص۲۲۲)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.