برگزاری جشنواره های مد و لباس، خلاف دکترین سیاست خارجی امام خامنه ای!/زنان ایرانی عامل عزت در روابط بین الملل

جناب روحانی از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرموده ما را مس کنید.. بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی را نخواستیم ، مواظب زیربنای اصول سیاست خارجی انقلاب اسلامی باشید.

کد خبر : 38071
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 مهر 1394 - 14:04

به گزارش لنگرخبر، جشنواره ای تحت عنوان « پوشش مردم ایران » با مجوز رسمی وزارت ارشاد توسط یکی از سایت های مشهور عرصه مد در ایران قرار است برگزار شود.

88

سایت مذکور بر خلاف راهبرد های انقلاب اسلامی در عرصه ی فرهنگ، به شدت به دنبال تبلیغ نوع پوشش غربی و آمریکایی ، خصوصا در زمینه لباس های زنانه می باشد.
لباس هایی که این موسسه برای معرفی بر روی صفحه ای اصلی وب سایت خود قرار می دهد اساسا مربوط به سبک زندگی آمریکایی است و کاملا در تضاد با بنیان های فکری اسلامی اعم از مفاهیمی همچون عفاف ، حیا و قناعت می باشد.

این نوع پوشش که توسط این سایت تبلیغ می شود علاوه بر خطراتی که در عرصه ی فرهنگ پوشش ایرانی با خود به همراه دارد، عملا در حال تبلیغ مصرف گرایی که کاملا در تضاد با مفهوم قناعت است می باشد و تفاوت عمیقی که با تبلیغات هرچند غلط محصولات غذایی یا خانگی غربی دارد در این است که عرصه ی مد ، اولا اصلا جزء نیازهای ضروری مثل خرید یخچال نیست و ثانیا خرید آن محدود به یکبار در طول زندگی و یا حتی یکبار در سال نمی شود، بلکه خرید لباس های اینچنینی ماهانه و گاهی حتی هفتگی می باشد و این سبک خرید کردن اساسا با سبک زندگی اسلامی در تضاد است.

5555
اما خطر بالاتر آنجاست که این نوع جشنواره ها و این مدل مجالس که منتهی به برگزاری شوهای مد لباس می گردد کاملا بر خلاف دکترین سیاست خارجی رهبری و خط مشی ها و راهبرد های روابط بین الملل ایشان می باشد.
شاید تعجب کنید که مد و شو لباس چه ربطی به سیاست خارجی دارد و نویسنده را متهم به گزافه گویی کنید ، اما پاسخ بسیار ساده است.
رهبر معظم انقلاب در تاریخ  ۱۸ تیر سال  ۱۳۷۰ در دیدار با اعضای وزارت امور خارجه وقت عنوان داشتند «عزت و حکمت و مصلحت، یک مثلث الزامی برای چارچوب ارتباطات بین‏ المللی ماست.»
یکی از ارکان مثلث اصول سیاست خارجی حضرت آیت الله خامنه ای مسئله مهم عزت است. و سیاست خارجی عزت مدارانه نیاز به جامعه ای عزت مدار دارد و جامعه ی عزت مدار را افراد عزتمند شکل می دهند.
در یک مثال ساده هر مرد ایرانی برای اینکه عزتمند زندگی کند نیاز دارد که در وضعیت اقتصادی نامطلوب و یا حتی متوسط برای گذران و پیشبرد زندگی ، قناعت پیشه نماید.
قناعت پیشه کردن در زندگی نیاز به همسری قانع دارد. در این صورت اگر زنان جامعه ایرانی قناعت را سرلوحه زندگی خود قرار ندهند ، شوهران آنها مجبور خواهند شد برای برآورده کردن درخواست ها و آرزوی آنها دست خود را جلوی هر کس و ناکسی دراز کرده و سر خم کنند.
نتیجه ی چنین مردان بی عزتی ، جامعه ی بی عزت و ذلیل است و نتیجه ی چنین جامعه ای سیاست خارجی ذلیلانه است که مبتنی بر آن مردان عرصه ی سیاست خارجی برای برآورده کردن آرزوهای جامعه ی مصرف گرا ناچار می شوند دست خود را جلوی کدخدای جنایت کار دراز کنند و سر در پیشگاهش فرود آورند.
نتیجه اینکه اگر می خواهیم عزت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی سرلوحه قرار گیرد، باید دختران و زنان جامعه را به گونه ای تربیت کنیم که قناعت سرلوحه ی زندگی آنان باشد.
بنابراین برگزاری جشنواره های اینچنینی آن هم از سوی موسسه ی مذکور که اساسا به تبلیغ سبک زندگی آمریکایی و مشاهیر و مدل های غربی می پردازد کاملا در تضاد با دکترین سیاست خارجی امام خامنه ای می باشد.
زنان جامعه ی ایران مرکز تولید عزت در جامعه اند و می توانند بر سرنوشت استراتژی ها وراهبردهای سیاست خارجی انقلاب اسلامی ایران اثر بسزایی بگذارند.

یکی از شعار های اساسی و مهم رئیس دولت یازدهم نیز همواره بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی به عنوان یکی از مصادیق عزت مداری بوده و هست ولی تاکنون خلاف این روند طی شده و جدای از توهین ها و جنایت هایی که علیه ایرانیان در خارج از کشور صورت پذیرفته ، اکنون زیربنای استراتژی سیاست خارجی عزت مدارانه زیر سوال رفته است و دولت جمهوری اسلامی به جای اینکه بر عزت مند تربیت کردن زنان جامعه سرمایه گذاری کند، در جهت خلاف آن مجوز صادر می نماید.

جناب روحانی از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرموده ما را مس کنید.. بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی را نخواستیم ، مواظب زیربنای اصول سیاست خارجی انقلاب اسلامی باشید.

هرچند اکنون با دیدن این قبیل مجوزات باید گفت که خیر شما را نخواستیم لطفا شر مرسانید…حداقل مجوز صادر نکنید…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.