شرایط پرداخت وام ازدواج در سال ۹۲ (۲)

به گزارش لنگرنیوز، محمد صادق اکبری گفت: وزارت ورزش و جوانان با پیگیری هایی که در سال گذشته انجام داد، موفق شد عیدی جوانان ایرانی را به آنها بدهد و با تلاش این وزارتخانه و بانک مرکزی دوباره وام ازدواج از ابتدای سال جدید به جوانان در شرف ازدواج پرداخت می شود.  وی با بیان […]

به گزارش لنگرنیوز، محمد صادق اکبری گفت: وزارت ورزش و جوانان با پیگیری هایی که در سال گذشته انجام داد، موفق شد عیدی جوانان ایرانی را به آنها بدهد و با تلاش این وزارتخانه و بانک مرکزی دوباره وام ازدواج از ابتدای سال جدید به جوانان در شرف ازدواج پرداخت می شود.


 
وی با بیان اینکه همچنین این وزارتخانه به دنبال افزایش وام ازدواج برای جوانان است، افزود: اگر بسته پیشنهادی ازدواج به دولت تصویب شود و همچنین شورای پول و اعتبار نیز منابع مالی کافی داشته باشد به جوانانی که دارای چهار شرط طلبگی، داشتن سن زیر ۲۵ سال، فوت یکی از والدین زوجها و مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه باشند، وام ۵ میلیون تومانی پرداخت می شود.
 
اکبری درباره تلخ ترین و شیرین ترین خاطره سال ۱۳۹۱ گفت: زلزله آذربایجان و فوت تعدادی از هموطنان و همچنین جوانان ایرانی از تلخ ترین لحظاتم در سال گذشته بوده است. همچنین شیرین ترین لحظه سال نیز موفقیت جهانی جوانان ایرانی در عرصه های مختلف به ویژه موفقیت های جوانان ایرانی در المپیک و فرستادن ماهواره به فضا بود.
 
وی درباره اینکه علاقه مند به اتمام چه فعالیتی در سال ۹۱ در حوزه جوانان بوده که موفق به انجام آن نشده است، گفت: در حوزه سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان بسیار علاقه مند به فعالیت گسترده آنها بودیم. اگرچه در سال گذشته گامهای خوبی برداشته شد، اما امیدوارم در سال ۹۲ شاهد حضور چشمگیر و فعالیت گسترده آنها در حوزه جوانان باشیم و از ظرفیت های آنها در مباحث اجتماعی و علمی نهایت استفاده را کنیم./خبرگزاری دانشجو