پنجشنبه معارفه شهردار جدید/خانه تکانی گسترده در شهرداری پیش از حضور کحالی

رضا کحالی پنج شنبه در حالی به عنوان شهردار لنگرود معارفه می شود که سرپرست فعلی در مدت ۲۰ روز تغییرات گسترده ای را در شهرداری به وجود آورده است.

کد خبر : 39077
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 آبان 1394 - 19:14

 

به گزارش لنگرخبر، رضا کحالی روز پنج‌شنبه به‌عنوان شهردار جدید لنگرود معارفه می‌شود و عملاً شاهد پایان سرپرستی ۲۰ روزه تقی شریفی خواهیم بود.

سرپرستی که در کمتر از ۲۰ روز خانه‌تکانی گسترده‌ای در پست‌های کلیدی شهرداری به وجود آورده و نقش یک شهردار با حکم درازمدت را به‌خوبی ایفا کرد.
تقی شریفی در گفتگو با خبرنگار لنگرخبر در پاسخ به چرایی این تغییرات گسترده در شهرداری لنگرود اظهار کرد: در چند وقت اخیر شخصاً شاهد مواردی در دفع آب‌های سطحی در سیل اخیر و جمع‌آوری زباله بودیم که به این منظور تصمیم به تقویت نیروهای تخصصی و باتجربه را در جهت خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به شهروندان گرفتیم.

سرپرست شهرداری لنگرود افزود: تمام فکر و ذکر ما این است که وقتی شهروندان به شهرداری مراجعه می‌کنند و اگر نتوانستیم برای آنان اقدامی انجام دهیم حداقل با چهره گشاده با مردم برخورد داشته باشیم که این دید کلی من نسبت به مردم است.

وی گفت: اینکه میگوییم مردم ولی‌نعمت ما هستند نباید فقط در روی زبان بچرخد بلکه باید به آن عمل کرد و اگر به هر دلیلی دست ما برای کمک به شهروندان کوتاه است در مقابل می‌توانیم با خوش‌روئی با شهروندان روبرو شویم.

اقدام شریفی در جابجایی و تغییرات گسترده در پست‌های کلیدی مختلف، سؤالات مختلفی را در اذهان ایجاد کرده ازجمله می‌توان به اینکه آیا این کار با مشورت شهردار جدید صورت گرفته یا که خیر این مهره‌چینی در راستای اتفاقات پشت پرده معمول شهرداری‌ها و دخالت اعضای شورای شهر انجام شده است.

رویکرد سرپرست ۲۰ روزه شهرداری در حالی اتفاق افتاده که این میزان تغییرات در زمان تصدی انصاری و گلباغی به‌عنوان شهردار لنگرود و در بازه ۲۰ ماهه به‌هیچ‌وجه رخ نداد.

تمامی موارد ذکرشده با توسط سرپرست شهرداری با علم تأیید حکم رضا کحالی به‌عنوان شهردار جدید صورت گرفته که همین مورد باعث تقویت شائبه‌های دخالت اعضای شورا و مهره چینی آن‌ها شده است. هرچند که باید منتظر ماند تا ماحصل تغییرات صورت گرفته را در عملکرد شهردار جدید دید یا که نه خود شهردار جدید بانی تغییرات دیگر خواهد شد.
به‌هرحال امیدواریم تمامی این بدو بستان‌ها در شهرداری باعث ارتقای وضعیت شهری و آرامش فضای باثبات شهری در لنگرود شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 11 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جمشيد سه شنبه , ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹

چهره گشتده
اونم کارمندای شهرداری لنگرود

خخخ

شهروند سه شنبه , ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳

چند روز پیش در ساندویچی گلبرگ بودیم
مهندس حمیدی اومد ساندویچ خرید
بعدازرفتنشون یکی پرسید کی بود؟
جواب دادند مهندس حمیدی بود تو قسمت عمران بود
پرسیدند : بود؟
گفتند وقتی شهردار عوض میشه همه بالا و پایین میشن
.
.
.
این مهره چینی ها بدین شکل از زمان آقای پورمحمدی مد شد
به جلوس بر صندلی شهرداری جابجایی های بسیار مهم و تندی انجام دادند که نشان از تصمیم گیریهای ایشان قبل از ورود به اتاق شهردار بوده کما اینکه خودشون هم بیان داشتند که از قبل تحقیقات کردند
همه این اتفاقت قبلی و حال رو که کنار هم بگذارید میبینید این ک بازی شطرنجه که زمانه مهره سرباز به آخر میرسه شورا انتخاب میکنه که چه مهره ای بیاد داخل
آقای شریفی شما فرمودید : میگوییم مردم ولی‌نعمت ما هستند نباید فقط در روی زبان بچرخد بلکه باید به آن عمل کرد و اگر به هر دلیلی دست ما برای کمک به شهروندان کوتاه است در مقابل می‌توانیم با خوش‌روئی با شهروندان روبرو شویم.
مگر شما هرچند که ( بماند) آیا بعنوان مسیول حراست از وظایف شما ارزیابی طرح تکریم ارباب رجوع نیست آیا از مسئولیت های شما در بعنوان حراست شهرداری نظارت بر رفتار کارکنان شهرداری در قبال مردم نیست.
آیا فقط در پست شهردار میتونید به وظایفتون عمل کنید .
.
.
.
نمیدونم چرا اینطور میشه که همه در شهرداری هر کاری میکنند و کسی نمیگه بالای چشمتان ابروست بعد که به جایی میرسن میخوان اصلاحات انجام بدن در حالی که در هر کجای شهرداری باشند میتونند فقط و فقط به وظیفشون درست عمل کنند و انتظار بیشتری هم نیست
جالبه که به وظایف خودشون هم واقف نیستند

شهروند سه شنبه , ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰

لطفا کادر متن ثبت نظر رو کمی بزرگتر کنید که بتونیم متن خودمون رو بیبینم تا کمتر اشکالات نگارشی داشته باشیم

یاسر سه شنبه , ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۱

حرف های رنگین و پر از تناقص
.
.
و یک دنیا حرف
.
.
.
. و دیگر هیچ

کارمند شهرداری چهارشنبه , ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶

عملا در هر اداره ای رئیس باید قدرت داشته و حرف اول را بزند ولی از زمانی که شورا تشکیل شد قدرت از شهردار گرفته شده و شهردار هم برای حفظ موقعیت خود مجبور می شود به خاسته های معقول و نامعقول شورا تن دهد شهردار فقط بازیچه دست شوراست شورایی که بعضا هیچ تجربه اداری نداشته و به سبب انتخاب نادرست مردم انتخاب می شوند. اگه دقت کنید مردم ما در کارهای گروهی موفق نیستند حتی در ورزش هم ورزشهای انفرادی جواب گرفتیم نه گروهی!در جامعه ای که حتی باز ی گروهی و دسته جمعی نتیجه نمیدهد چطور برای نهادی مثل شهرداری که ارتباط مستقیم با مردم دارد شورا و کار گروهی تعریف می شود؟؟؟؟؟

شهروند چهارشنبه , ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲

با عرض سلام و خدمت مسئولین
بابا مسئولین لنگرود با گفتن جملات زیبا قصد خواب کردن همشهری های عزیزمان را دارند وگرنه خودشان میدانند که حرفهایشان سرابی بیش نیست

تذکر چهارشنبه , ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸

اقایان شورا شیخ ظاهر،مهدی پور،حجامی،زحمت کش،خانم سروری وسیگارودی موافقان ومعارفان شهردارجدید کارنامه رضاکحالی شهردارسبق رودسر ولاهیجان رامی دانستید به نظرشما شهردار اسبق لاهیجان که۴۰میلیارذ بدهی بزای شهرداری لاهیجان بجاگذاشته به نظر شما چه میزان بدهی برای شهرلنگرود بجامی گذارد

تذکر چهارشنبه , ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷

شهروندان لنگرودی بخوانند وبپرسند ایا رضا کحالی برای پروژه ها وپرونده های میلیونی ومیلیاردی سفارشی امده یاخدمت به مردم تابناک گیلان ؛ سخنگوی شورای شهر لاهیجان اظهار کرد:
شهردار سابق ۴۰ میلیارد تومان بدهی گذاشت / آگشته فداکاری کرد!
ماجرا هرچه که باشد به نظر می رسد،موافقان کنار گذاشتن شهردار سابق به خوبی نتوانستند افکار عمومی لاهیجان را با خود از ابتدا تا به امروز همراه سازند که اکنون و بلافاصله از شهردار شدن کحالی در لنگرود این مواضع را بدین شکل تکرار می کنند.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۲
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ – ۰۹:۰۰
تابناک گیلان: دیگر عادت کرده ایم به اینکه برای خوب نشان دادنمان،دیگران را بد جلوه دهیم و کرده و نکرده را اگر خوب باشد که مال خودمان است و اگر اندکی مشکل دارد و یا کاری خراب شده باشد، مسلما عامل آن هرکسی باشد،ما نیستیم!

به گزارش تابناک گیلان، حدود ۱۰ ماهی از برکناری رضا کحالی شهردار سابق لاهیجان می گذرد که تقریبا از ابتدای برکناری وی تا به امروز مخالفان شهردار سابق در مجموعه شورای شهر لاهیجان برایش سنگ تمام گذاشتند و در اکثر گزارش های خود گریزی به کحالی و نحوه عملکرد وی داشتند.

ماجرا هرچه که باشد به نظر می رسد،موافقان کنار گذاشتن شهردار سابق به خوبی نتوانستند افکار عمومی لاهیجان را با خود از ابتدا تا به امروز همراه سازند که اکنون و بلافاصله از شهردار شدن کحالی در لنگرود مواضع ذیل را علیه وی اتخاذ کردند.

مواضعی از جنس نفی هر آنچه شهردار سابق در ۴ سال مدیریت خود در لاهیجان داشت و بزرگ نمایی خدمات شهردار فعلی در مدت زمان کمتر از ۱۰ ماه .

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان گفت: عملکرد تیم مدیریت شهری و شهردار لاهیجان در ۹ ماه گذشته عالی بود.

مهربان با اشاره به روند بررسی میزان بدهی‌های شهرداری در دوره شهردار سابق لاهیجان گفت: طبیعتاً بدهی‌ها و رقم درست آن مشخص شده و حدود ۴۰ میلیارد تومان است؛ اما پرداختن به این موضوع در این مقطع نمی‌تواند مشکلی را از ما حل کند و آن‌چه برای ما مهم است این‌که جناب شهردار با علم و آگاهی از این مسأله برای پذیرفتن مسئولیت شهرداری لاهیجان اعلام آمادگی کردند و قول‌هایی که آن روز دادند، فراتر از آن عمل کردند.

وی افزود: بدهی‌ها در اماکنی مثل شهرداری و خیلی از نهادها تا اندازه‌ای می‌تواند طبیعی باشد؛ اما شهر لاهیجان یک مقدار فراتر از آنی بود که ما انتظار داشتیم و آن‌چه که وظیفه ما بود، انجام دادیم و با توجه به حساسیتی که دولت “تدبیر و امید” در این‌خصوص دارد و با توجه به اولین سخنرانی رئیس جمهوری که اعلام نمودند دولتی را با ارقام بسیار زیادی از بدهی‌ها تحویل گرفتیم؛ وقتی که مقام اول اجرایی کشور چنین حرفی می‌زند، طبیعتاً زیرمجموعه‌های آن در استان، از جمله استانداری باید وسواس بیشتری در این‌خصوص داشته باشند و حتماً این کار انجام شده است.

آرش یکشنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹

امان از دست خبرنگاران سفارشی که خودشون رو به برخی میفروشن

رضا - املش پنجشنبه , ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۶:۳۳

در یک دهه اخیر آقای کهالی در هر شهری که به عنوان شهردار انتخاب گردیده بدهی های میلیاردی برای شهرداری به یادگار گذاشته است از نکات قابل تامل اینکه وی توانسته با زدو بندهای سیاسی به عنوان مدیر نمونه هم انتخاب گردد …….

آرش یکشنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۸

کدخدایی که گمان کرده خدای ده ماست

کدخدا نیست خدا نیست بلای ده ماست

روزگاریست به گوش همه خواند که خداست

خانه اش در ده مانیست جدا از ده ماست !!!!