بیانیه دوم کی روش درباره دعوت نکردن رحمتی

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال که شب گذشته بیانیه ای در رابطه با اظهارات دبیرکل فدراسیون فوتبال صادر کرده بود پس از چند ساعت دومین بیانیه خود درباره صحبت های علیرضا اسدی درخصوص دعوت نشدن مهدی رحمتی به تیم ملی صادر کرد.

کد خبر : 39439
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آبان 1394 - 9:55

به گزارش لنگرخبر، پاسخ کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران به صحبت های دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره لزوم دعوت از سید مهدی رحمتی به شرح زیر از سوی وی اعلام شد.
معیار انتخابهای من همیشه بنا بر دو مطلب اصلی بوده است: ۱- شخصیت ۲- استعداد
۱- افرادی که از بعد شخصیتی مردود شوند هیچ شانسی با من ندارند، حتی اگر درون زمین استعدادشان را نشان دهند.
۲- متاسفانه انتخاب آقای اسدی در فدراسیون فوتبال نیز بنابر معیار شخصیت و استعداد نبوده است. انتخاب وی هدیه ای در تاریکی بوده است.
به گزارش ایرنا، در بیانیه اول کی روش در پاسخ به این سوال که ‘چرا من، کارلوس کی روش نباید در برنامه ۹۰ رودروی آقای اسدی مناظره کنم؟’ آمده است:
۱-به خاطر اینکه تاکنون ایشان تصمیم به بازی در پشت پرده و در تاریکی گرفته اند و با استفاده از بازیکنان دیگر در خط اول سعی در نشانه گرفتن انگشت اتهام به سوی افراد داشته اند.
۲- به خاطر اینکه آقای اسدی فردی است که با چترنجات و با لطف یک دوست به فدراسیون فوتبال آمده است. حضور ایشان در فوتبال با استحقاق، اعتبار و بر مبنای ارزش نبوده و به خاطر همین هم اشاره کردم که ایشان توسط چترنجات و برای لطف شخصی به شخص دیگر وارد فدراسیون فوتبال شده است.
۳- بنده سرمربی تیم ملی ایران هستم و قبل از ورود به اینجا در ۲ مقطع مختلف سرمربی تیم ستارگان فوتبال دنیا بوده ام و دو بار توانسته ام به قهرمانی جهان برسم و دو بار قهرمانی در اروپا و یک بار هم قهرمانی در باشگاههای اروپا را تجربه کرده ام و قهرمانی های مختلفی را در انگلیس، پرتغال، اسپانیا و ژاپن داشته ام و توانسته ام سه مرتبه تیم های ملی مختلف را به جام جهانی هدایت کنم.
چرا بنده باید در یک مناظره (بازی) در مقابل فردی تفرقه انگیز و از نظر فوتبالی کاملا آماتور شرکت کنم؟ اگر شما می خواهید در زمین مناسب (فدراسیون فوتبال) این بازی را انجام دهید می توانید با حضور افراد مصلح و مناسب که شخص رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه هستند، این بازی را با من انجام دهید.
در بیانیه سرمربی تیم ملی فوتبال اضافه شده است: شکی نیست که از این پس دو گزینه روی میز داریم. یا طرز تفکر و فلسفه کارلوس کی روش که فلسفه ای برنده، مدرن و استراتژیک و رو به جلو برای آماده سازی آینده و رقابتی افتخارآمیز است و گزینه دیگرمان گزینه ای است به روش های آقای اسدی که با جانبداری، تفرقه انگیزی و ایستایی از طرف دوست ایشان مورد حمایت قرار گرفته تا بتواند با ایجاد توجیهات، بهانه ها و همینطور اشکها و سرزنشها رقابت کند. اکنون زمان این است که شما مسیرتان را برای حرکت رو به جلوی فوتبال ایران انتخاب کنید.
در بخش دیگری از بیانیه کی روش آمده است:
۴-پس از انتخاب آقای اسدی از سوی وزارت ورزش که جایگزین آقای نبی شد، چه حمایتهایی از فوتبال صورت گرفت:
تجهیزات، صفر. حمایتهای مالی، صفر. کمپ تیمهای ملی، صفر. مرکز تخصصی فوتبال، صفر. زمین تمرینی، صفر و در ازای آن تفرقه در فدراسیون فوتبال در حد عالی و شبهه افکنی و گمانه زنی در سطح اول جهانی و متاسفانه در فدراسیون فوتبال هم اتفاق می افتد. آقای اسدی می تواند یک کار فوق العاده در فوتبال انجام دهد و آن این است که ناپدید شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.