آمریکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد

اگر آمریکا پایش را از هر منطقه و کشوری بیرون بگذارد، امنیت واقعی به آن جا برخواهد گشت! چه آن که علاج هر واقعه ای را قبل از وقوع و یا از سرچشمه و منشأ آن باید جستجو کرد که منشاء همه دردها و مصیبتها و ناامنی ها به ویژه در جوامع اسلامی، آمریکا است.

کد خبر : 39802
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
آمریکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد

به گزارش لنگرخبر، متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با عنوان «آمریکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد» به شرح ذیل است:

 

نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهان خوار، به دنبال ایجاد دهکده خیالی جهانی با کدخداگری شیطان بزرگ آمریکا، خارج از هر اصل و قانون شناخته شده بین المللی، به خود اجازه نفوذ و دخالت در امور سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و بلکه همه شئون یک جامعه و ملت و کشور دیگری را می دهد. کشورهای استکباری همچون رژیم مستبد ایالات متحده آمریکا وقتی به خود می رسند، تا سر حد تحمیل قراردادی مثل قانون ننگین کاپیتولاسیون هم پیش می روند، قانونی که مصونیت قضایی مستشاران و بهتر بگوئیم غارتگران غربی و آمریکایی را در داخل کشورهای اسلامی رقم می زد تا جایی که امام خمینی(ره) بر سر علما و امت اسلام فریاد برآورد که چرا ساکت نشسته اید، آیا این ننگ نیست که یک سگ آمریکا بر شاه یک کشور اسلامی مانند ایران شرف پیدا نماید و اگر عنصر وابسته به غرب در ایران جنایت و یا جرمی مرتکب بشود، حق هیچ تعرضی نسبت به او نباید باشد.
این شد که امام از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۳ تحت فشارها و بلکه زندان رژیم ستم شاهی پهلوی قرار گرفت و در نهایت به دلیل روشنگری ها، آن مرد الهی و شجاع را در صبح سیزدهم آبان ۱۳۴۳ از قم دستگیر و مستقیماً به فرودگاه و به قصد خاموش کردن فریادش، وی را ابتدا به ترکیه و سپس عراق تبعید نمودند.
و اگرچه سیزدهم آبان یادآور حماسه پرشور و البته خونبار خروش نوجوانان و جوانان دانش آموز در فرایند انقلاب رو به رشد اسلامی ۵۷ نیز می باشد که تنها در تجمع مقابل دانشگاه تهران بیش از هفت هزار دانش آموز و دانشجو، دوشادوش آحاد ملت مبارز ایران در صحنه خون و قیام حضور یافته بودند و به نمایندگی از جامعه دانش آموزی ایران بزرگ، تمام قد در مقابل ظلم ظالمان و سلطه بیگانگان، انقلاب را فریاد می کردند اما اوج حماسه سیزدهم آبان، سال ۱۳۵۸ بود که این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی، نقطه عطفی قرار داد. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که امام آن را انقلاب دومش خواند. این اتفاق در واقع کمر استکبار را برای همیشه شکست و هیمنه پوشالی آمریکا و قدرتهای زورگو را به  دست دانشجویان مسلمان و انقلابی درهم ریخت تا جایی که برای نجات گروگانهای خود دست به اقدام نظامی و تجاوز به حریم جمهوری اسلامی زدند که با عنایات و امدادهای غیبی الهی در صحرای طبس، افتضاحی فراموش نشدنی در خاطره غربیها ثبت گردید.
اکنون که سالها از آن حوادث پر پیام می گذرد، این آمریکاست که به دلیل روحیه استکباری و عطش سلطه گری، هنوز از اتفاقات و حوادث مختلف به ویژه تهدیدات و توطئه ها و تحریمهای مرموز در مقابل ملت بزرگ ایران عبرت نگرفته است و با همان خوی و خصلت درنده خویی مشغول جنایت و ظلم و حیله گری است. کافی است نیم نگاهی به آنچه در منطقه به ویژه کشورهای اسلامی می گذرد، انداخته شود آنگاه خواهید یافت که منشاء همه آشوبها و ناامنی ها، شیطان بزرگ آمریکاست.
پیام روشن سیزدهم آبان با توجه به شرایط امروز جهان و منطقه و ایران اسلامی این است که آمریکا اگر از منطقه و کشورهای اسلامی پایش را بیرون بگذارد و در طمع نفوذ در ایران و کشورهای منطقه نباشد، همه جا امن خواهد بود.
عامل اصلی ناامنی ها و اختلافهای شکننده قومی و مذهبی، آمریکا و دولتهای متکبر هم پیمانش همچون انگلیس و فرانسه است. تا دیروز اجازه پیشرفت ملت های مسلمان و مظلوم را با دخالتها و نفوذهای مرموزشان نمی دادند و اکنون اجازه نفس کشیدن در فضای امن و آرام را؛ راستی کجای دنیای اسلام است که اکنون از امنیت و آرامش برخوردار باشد؟ البته ایران اسلامی هم به برکت مقاومت و حماسه دلیرمردانی که این روزها در دفاع از حریم حرم اهل بیت (در سوریه و عراق) جانفشانی می کنند به فضل الهی از ثبات و امنیت فراگیر و معجزه گونی برخوردار می باشد و این نیست مگر ثمره مجاهدتها و مقاومتها خود ملت شریف ایران در این سه دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی.
و راستی آمریکا در کدامین کشور منطقه به بهانه کنترل ناامنی ها وارد شد و در نتیجه امنیت را به ارمغان آورده است؟ آیا عراق، افغانستان، بهترین نمونه و شاهد نیست؟ آیا حضور آمریکا در این کشورها جز تشدید و گسترش دامنه ناامنی نتیجه ای دیگر داشته است؟
نمونه روشن دیگر دخالتهای آمریکا، در موضوع سوریه است که جز با هدف کُندکردن حرکت جدید و اثرگذار ائتلاف واقعی علیه تروریسم با همکاری چهار کشور روسیه، ایران، عراق و سوریه، تفسیر نمی گردد. سوریه ای که حدود پنج سال است در آتش فتنه تروریسم می سوزد، علی رغم همه مصیبت ها جز ایران اسلامی و جوهره مقاومت اسلامی را در کنار خویش ندیده است و بلکه با حمایتهای همه جانبه آمریکا و اسرائیل و کشورهای وابسته ای همچون عربستان و ترکیه، تقویت جبهه تروریسم را شاهد بوده است، اکنون که می رود با دخالت برخی کشورهایی همچون روسیه که خطر تروریسم دست پرورده غرب و آمریکا را بیش از همه درک نموده است، شیشه عمر تروریسم در سوریه شکسته و با اقتدار خط مقاومت همه سرزمینهای اشغالی توسط تروریستهای وارداتی و عوامل وهابی وابسته به آمریکا و صهیونیزم را آزاد و به آغوش دولت و ملت سوریه برگرداند، آمریکائیها به یاد دولت و ملت سوریه افتاده و سراسیمه در تکاپوی اجلاس بی نتیجه وین برآمدند. قطعاً استراتژی آمریکا کُند کردن حرکت ائتلاف واقعی علیه تروریسم است که به  یاری خدا بعد از پاکسازی سوریه از لوث وجود این جرثومه های فساد و تباهی، عراق و دیگر نقاط متأثر از توطئه ها و نقشه های شوم تجزیه طلبانه آمریکا نیز پاکسازی خواهد شد و آنگاه مردم این دیار اعم از شیعه و سنی در کنار هم، امنیت پایدار را باری دیگر تجربه خواهند نمود.
حوادث منطقه اگرچه عوارض تلخ و فتنه ای خونبار را از ناحیه استکبار به ویژه آمریکا بر ملت های مسلمان تحمیل نموده است اما به فضل الهی می رود تا چهره واقعی استکبار را برای افکار عمومی دنیا فاش نماید. چهره ای که با تناقضات گفتاری و رفتاری، آبروی نداشته خود را برده است. اکنون افکار عمومی دنیا می پرسند:

۱. چندین ماه است که ملت مظلوم یمن به بهانه درخواست رئیس جمهور مستعفی (منصور هادی) دستخوش تهاجم گسترده نظامی از ناحیه رژیم وابسته به غرب یعنی عربستان سعودی است که تاکنون زنان و کودکان و مردان بی پناه و مظلومی به شهادت رسیده اند، آمریکا و کشورهای مدعی حقوق بشر کجا هستند؟ چرا اجلاس و یا بیانیه ای و یا دخالتی برای جلوگیری از تجاوزات و تهاجمات ناجوانمردانه عربستان از خود نشان نداده اند و اما در سوریه ای که هنوز دارای دولت قانونی و روی کار آمده از رأی و حمایت مردمی می باشد، مستقیماً دخالت کرده و تنها راه حل مشکلات سوریه را سرنگونی دولت بشار و کناره گیری بشار اسد می دانند! راستی این تناقض را با کدامین منطق می توان توجیه کرد؟

۲. آمریکا به دنبال چیست؟ راهبرد اصلی آمریکا در منطقه و در مواجهه با حوادث آن کدام است؟
قطعاً اصلی ترین راهبرد آمریکا را می توان تشدید ناامنی ها و اختلافهای قومی و مذهبی و سرگرم کردن ملتهای مسلمان به یکدیگر دانست؟ طبق این راهبرد، مقابله با داعش و تکفیر و تروریسم از ناحیه آمریکا و ائتلاف دروغینی که به راه انداخته اند، جز یک حرکت مرموز موازی و بازی سیاسی چیز دیگری نمی باشد. مگر می شود کشوری در مقابل راهبردهای اصلی خود موضع و یا تقابلی را صورت بدهد.
درود خدا بر خلف صالح امام، مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) که با هوشمندی، به زیبایی اوضاع حاکم بر جهان و منطقه و ایران را رصد کرده و شجاعانه پرده از روی نیات شوم و راهبردهای خطرناک نظام سلطه و شیطان بزرگ برمی دارد، او که با صدای رسا و منطقی قوی فرمود؛ آمریکا هنوز همان آمریکاست که در خاطره ملت ایران به منزله گرگ گرسنه ای است که جز به غارتگری نمی اندیشید و برای رسیدن به منافع خویش از هرگونه ظلم و جنایتی نسبت به ملتها و کشورهای دیگر فروگذار نمی کند.

۳. راهبرد آمریکا در رابطه با ایران نیز نفوذ سیاسی و فرهنگی است که فعلا از مجرای فشارها و تحریمهای اقتصادی در راستای امر برجام دنبال می نماید. نفوذی که جز آشوب و فتنه و برهم زدن امنیت چیز دیگری را به دنبال نخواهد داشت و این همان هدف نهایی است که آمریکا و روباه پیر انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی آرزوی آن را داشته و دارند. البته برخی انسانهای ساده لوح و منفعل در داخل نیز با ایجاد بسترها و زمینه هایی برای این نفوذ، امیدواری سران استکبار را بر می انگیزانند که البته زهی خیال باطل.
بنابراین آنچه آمریکا و طاغوتیان زمان بر نمی تابند، امنیت فراگیری است که به لطف خدا و به برکت اتحاد و ایمان و مجاهدت و مقاومت ملت شریف ایران به ویژه فرزندان دلیر این مرز و بوم در دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) در عراق و سوریه، به دست آمده است. اینکه برخی القاء می کنند مسائل سوریه و دیگر کشورهای منطقه به ما چه ربطی دارد؟! باید بدانیم امنیت کشورهای پیرامونی ما و به عبارتی امنیت حرم اهل بیت(ع) در سوریه و عراق مستقیماً به امنیت داخلی کشور ما مرتبط می باشد که امروزه اگر فرزندان مجاهد و رزمنده ملت ایران در آن کشورها و در خط مقدم مبارزه با سرخط های استکبار مردانه نجنگند، قطعاً باید در داخل مرزها با آنها بجنگیم و این یعنی آرزوی دیرین استکبار و عوامل منطقه ای اش که البته با هوشمندی و آمادگی آحاد مردم ما این فتنه ها و توطئه ها به سان گذشته عقیم خواهد ماند.
بنابراین منشاء همه آشوبها و ناامنی ها در منطقه و حتی بسیاری از نقاط جهان، آمریکاست و به راستی باید این حقیقت را به یکدیگر یادآور شویم و به دید راهبردی برای نجات دنیا از هرگونه آسیب و ناامنی بنگریم که اگر آمریکا پایش را از هر منطقه و کشوری بیرون بگذارد، امنیت واقعی به آن جا برخواهد گشت! چه آن که علاج هر واقعه ای را قبل از وقوع و یا از سرچشمه و منشأ آن باید جستجو کرد که منشاء همه دردها و مصیبتها و ناامنی ها به ویژه در جوامع اسلامی، آمریکا و خوی استکباری سران آمریکاست. مرگ بر آمریکا – والسلام

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.