برپایی موکب ۳ هزار متری و خدمات دهی برای زائران لنگرودی پیاده روی اربعین/۵ تا ۱۳آذر زمان سرویس دهی به زائران

صالحی تصریح کرد : با توجه به پتانسیل دیرینه مذهبی در شهرستان لنگرود، یک موکب ۳ هزار متری به ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان در تیر ۲ کیلومتر ۱۰ جاده نجف-کربلا اهدا شد که وظیفه سرویس دهی روزانه ۳هزار نهار، ۳ هزار شام، ۱۰۰۰ صبحانه و ۷ هزار شربت را بر عهده داریم.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر، با اشاره به وضعیت عراق و جنگ در این کشور گفت : در سال های گذشته، عراق یارانه ای را جهت پیاده روی اربعین اختصاص میداد که به دلیل جنگ در این کشور مبالغ یارانه ها به آوارگان جنگ عراق در نظر گرفته شده که از مردم شهرستان لنگرود در برگزاری هرچه با شکوه تر این همایش حسینی درخواست مشارکت بیشتر در این امر را داریم.

وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی دقیق زائران ایران، مهمترین دغدغه مسئولین زیربط است، افزود : طی پیش بینی های انجام شده، ۲۴ میلیون زائر برای پیاده روی اربعین حسینی تخمین زده شده است.

محسن صالحی گلسفیدی با اشاره به اینکه سازمان حج و زیارت و ستاد بازسازی عتبات و عالیت متولی برگزاری پیاده روی بزرگ اربعین حسینی است، اظهار کرد : بعد از فاجعه منا، سازمان حج و زیارت گیلان تمرکز خود را برای مشخص کردن وضعیت جانباختگان گذاشت و بیشتر مسئولیت ها بر دوش عتبات و عالیات محول شد.

صالحی تصریح کرد : با توجه به پتانسیل دیرینه مذهبی در شهرستان لنگرود، یک موکب ۳ هزار متری به ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان در تیر ۲ کیلومتر ۱۰ جاده نجف-کربلا اهدا شد که وظیفه سرویس دهی روزانه ۳هزار نهار، ۳ هزار شام، ۱۰۰۰ صبحانه و ۷ هزار شربت را بر عهده داریم.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود با بیان اینکه امکان اسکان و سرویس بهداشتی برادران و خواهران حداقل ۵۰۰ نفر از دیگر وظایف ما است، اضافه کرد : تمام ادوات لازم برای موکب ستاد در عراق، از لنگرود تهیه و منتقل می شود که به صورت دائمی و هرساله برای زائران این شهرستان قابل استفاده است.

وی گفت : ۲۴ نفر نیروی متخصص در زمینه های بهیار، تاسیسات، آشپر و … در موکب به کار گیری می شود که سرویس دهی به زائران اربعین حسینی از ۵ آذر تا ۱۳ آذر ادامه دارد و باتوجه به عدم امکانات مطلوب برای زائران خواهر تا ۲ روز بعد از پایان مراسم اربعین حسینی نیز، خدمات رسانی انجام خواهد شد.

محسن صالحی با تاکید بر اینکه، زائران با نمایندگان رسمی ستاد و عتبات ارتباط برقرار کنند، افزود : مردم شهرستان لنگرود می توانند جهت مشارکت در این امر و خدمات رسانی بهتر و بیشتر به زائران حسینی، وجوح نقدی خود را به شماره حساب قرض الحسنه ۹۹۹ نزد موسسه المهدی این شهرستان به حساب ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان لنگرود واریز کنند.