دستور موکد استاندار گیلان برای رسیدگی به مرکز توانبخشی معلولان ذهنی لیلاکوه
دستور موکد استاندار گیلان برای رسیدگی به مرکز توانبخشی معلولان ذهنی لیلاکوه

استاندار گیلان در پی بازدید سرزده از مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی تربیت پذیر شهید محمدپور در لیلاکوه لنگرود، ضمن اختصاص کمک ۲۰۰ میلیون ریالی دستوراتی را برای رسیدگی به وضعیت مددجویان این مرکز صادر کرد.

به گزارش لنگرخبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نجفی در دستوراتی که به مدیران ذیربط ابلاغ شد تاکید کرد : در نشستی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی  و با حضور فرماندار و شهردار لنگرود و مدیرکل بهزیستی مسائل و مشکلات این مرکز به دقت بررسی و راهکارهای لازم ارائه گردد.
استاندار گیلان همچنین خاطرنشان کرد : ضروری است با همکاری نهادهای مختلف و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها، ترتیبی اتخاذ شود تا کمک‌های بیشتری از سوی خیرین به این مرکز اهداء گرددو نوسازی و زیباسازی فضای داخلی و بیرونی مرکز توانبخشی به نحوی که در مدت ۲ ماه آینده شاهد تغییرات محسوس و با نشاط در مرکز باشیم صورت پذیرد.
نجفی همچنین با اشاره به اینکه تعدادی از معلولان کم توان ذهنی در سطح ابتدایی آموزش پذیر قرار دارند اقدام مشترک بهزیستی و آموزش فنی و حرفه‌ای نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مهارت آموزی راخواستار شد و به منظور تأمین و خرید البسه و پوشاک برای مددجویان در فصل سرما، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال اختصاص داد.
استاندار گیلان همچنین با توجه به سختی کار و اهمیت نقش مددیاران مرکز توانبخشی لنگرود  در خدمات رسانی به مددجویان کم توان ذهنی دستور داد در حد توان مساعدت‌های مالی لازم با هماهنگی اعضاء، هیئت مدیره و کمک استانداری به آنان انجام پذیرد.
گفتنی است نجفی  روز سه شنبه در بازدیدی  که  بصورت سرزده در فضایی غیررسمی و صمیمی از بخش‌های مختلف مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی تربیت پذیر لنگرود انجام داد  ضمن عیادت از کودکان ونوجوانان بستری ، با پرسنل و مددیاران این مرکز گفتگو و در جریان چگونگی انجام فعالیت‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.
این مرکز در سال ۱۳۶۰ تاسیس شد و ظرفیت آن ۸۰ نفر است .