حمله پلنگ به یک رأس گام در سیاهکل/ خسارت دامداران تا پایان سال پرداخت می شود+تصاویر
حمله پلنگ به یک رأس گام در سیاهکل/ خسارت دامداران تا پایان سال پرداخت می شود+تصاویر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: این اداره تمامی پرونده های تعیین خسارت در خصوص پرداخت ضرر و زیان به صاحبان دام های تلف شده توسط پلنگ را آماده کرده و تأکید شده تا خسارت دامداران به موقع پرداخت بشود.

به گزارش لنگرخبر، جعفر میرزایی رئیس اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل در گفتگو با خبرنگاردرسیاهکل اظهار داشت: پس از اطلاع از وجود لاشه یک رأی گاو در در روستای صالحکوه به سمت جاده جنگلی دهگاه، بلافاصله مأمورین اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل به منطقه مذکور اعزام شدند.

dar_siahkal (1)

وی افزود: طبق مشاهدات به عمل آمده و بررسی آثار موجود، مشخص شد که این دام بر اثر حمله پلنگ تلف شده است.

**خسارت دامداران تا پایان سال پرداخت می شود

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل در رابطه با پرداخت خسارت دامدارانی که پلنگ به دام هایشان حمله کرده است، گفت: طبق اعلام کتبی سازمان حفاظت محیط زیست؛ پرداخت خسارت به دامداران از طریق صندوق ملی محیط زیست در دست پی گیری است.dar_siahkal (2)

میرزایی با بیان اینکه تا پایان سال جاری خسارت تمامی دامداران متضرر از حمله پلنگ پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل تمامی پرونده های تعیین خسارت در خصوص پرداخت ضرر و زیان به صاحبان دام های تلف شده توسط پلنگ را آماده کرده و تأکید شده تا خسارت دامداران به موقع پرداخت بشود.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل با اشاره بر اینکه در هفته های گذشته نیز از یک رأس پلنگ در منطقه شکار ممنوع درفک و دیلمان فیلمبرداری شده است، بیان کرد: پلنگ تنها گربه سانی است که ارزش زیستی و اکولوژیکی در جنگل های هیرکانی دارد.

میرزایی ادامه داد: تعرضات انسان به حیات وحش و رفتن به سمت آبادی و منافع انسانی موجب کم شدن زیستگاه های حیوانات حیاط وحش از جمله پلنگ زیبای ایرانی شده است.