بسیاری از معضلات زیست محیطی بر زمین مانده/ سازمان محیط زیست به درستی از اهرم‌های قانونی خود استفاده نمی‌کند

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه با وجود سابقه طولانی رئیس سازمان محیط زیست در این حوزه، انتظارها از وی برآن بود تا عملکرد بهتری در فعالیت‌های زیست محیطی داشته باشد، افزود:‌ سازمان حفاظت محیط زیست هنوز نتوانسته نظر فراکسیون محیط زیست مجلس را جلب کند چراکه بسیاری از معضلات زیست محیطی هنوز باقی مانده و رفع نشده است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ متاسفانه سازمان محیط زیست از اهرم‌های قانونی خود به درستی استفاده نمی‌کند درحالی که می‌توانست بسیار قوی‌تر ظاهر شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه آلودگی هوای تهران معضلی است که سازمان محیط زیست باید با جدیت بیشتری به آن ورود پیدا می‌کرد، یادآور شد: برای رفع این معضل سازمان محیط زیست نیز همانند دیگر دستگاه‌های متولی تنها هشدار می‌دهد درحالی که باید اقداماتی فراتر از اعلام هشدار داشته باشد.
وی تصریح کرد: درحالی که موتورسیکلت‌ها در کشور حدود ۷.۵ گرم گاز تولید می‌کنند انتظار بر آن بود تا محیط زیست وارد عمل شده و برای رفع این معضل که آلودگی هوا را رقم می‌زند، راهکاری در نظر گیرد.
لاهوتی تاکید کرد: همچنین در حوزه حیات وحش نیز کارهای بر زمین مانده زیادی وجود دارد که به آن بی‌‌توجهی می‌شود این درحالی است که برای بهبود وضعیت حیات بخش نیاز به فرهنگ‌سازی در بین آحاد مختلف جامعه نیز وجود دارد درحالی که این سازمان تنها به گفتمان تکیه دارد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه محیط زیست در بحث زباله‌های عفونی بیمارستانی نیز کم‌کاری کرده است، افزود: بدون‌شک محیط زیست می توانست با همکاری وزارت بهداشت بحث شیرآبه‌های زیست محیطی را دنبال کند اما این اقدام صورت نگرفت.
عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر در بحث تخریب جنگل‌ها نیز عملکرد ضعیفی از سازمان محیط زیست شاهد بودیم و به نظر می‌رسد رئیس این سازمان باید جدی‌تر وارد عمل شده و نسبت به این معضلات پاسخگو باشد.

author ۱۹ آبان ۱۳۹۴
author 386 views