چیزی جلودار روحیه شهادت‌طلبی نسل جدید نیست/ بسیاری از مسئولین مملکتی جنگ نرم را قبول ندارند

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر حفظ آمادگی برای مقابله با جنگ نرم، اطاعت از ولایت فقیه را مهمترین راه مقابله با جنگ نرم عنوان کرد و گفت: بسیاری از مسئولین مملکتی جنگ نرم را قبول ندارند.

کد خبر : 40069
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
چیزی جلودار روحیه شهادت‌طلبی نسل جدید نیست/ بسیاری از مسئولین مملکتی جنگ نرم را قبول ندارند

به گزارش لنگرخبر به نقل از آستان‌خبر، سردار محمد عبدالله‌پور امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه این شهرستان در سالن اجتماعات کانون بسیج آستانه‌اشرفیه با اشاره به اشتیاق پرشور جوانان برای اعزام به سوریه و دفاع از ناموس تشیع اظهار داشت: نسل جدید به حدی داوطلب کار شهادت‌طلبانه هستند که چیزی جلودارشان نیست و تاکنون بیش از هشت برابر ظرفیت سپاه برای اعزام به سوریه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بابیان اینکه حوزه مأموریتی سپاه به یک کلمه پاسداری از انقلاب خلاصه نمی‌شود اذعان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمانی رسالت‌محور است که آمادگی خود را برای مصونیت انقلاب از مشکلات و تهدیدها حفظ کرده و همواره حالت پیش‌رونده و توسعه انقلاب را سرلوحه قرار می‌دهد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به خوزه‌های مختلف فعالیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه جنگ سخت و در هرزمانی که کشور دچار تعرض شود به کمک ارتش از کشور محافظت می‌کند هرچند که هیچ کشوری در دنیا جرأت تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

وی بابیان اینکه استراتژی جمهوری اسلامی ایران دفاع از کشور در خاک داخل نیست اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران وظیفه دفاع از دشمن را در بیرون از اراضی این کشور دنبال می‌کند و امروز شاهد آن هستیم که تمامی کشور در حفاظت شدید است.

عبدالله‌پور به توانایی‌های کشورمان در حوزه دریای اشاره کرد و افزود: زمانی بر این باور بودند که باید در سواحل از مرزهای آبی دفاع کرد ولی امروز دشمن باید برای تجاوز به کشور در آب‌های آزاد جهان ازجمله اقیانوس اطلس و آرام با سربازان اسلام مبارزه کند.

وی با اشاره به فعالیت سپاه در حوزه جنگ‌های نیمه سخت بیان کرد: سپاه پاسداران در اقصی نقاط کشور قرارگاه‌های بسیار فعالی دارد و امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از اقدامات جنایت‌کارانه و ترور در داخل توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی می‌شوند و حتی بسیاری از تصمیمات و صورت‌جلسات سری و مخفی دشمنان ازجمله امریکا در دست ماست.

فرمانده سپاه قدس گیلان از عمق‌بخشی داخلی به‌عنوان دیگر وظایف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام برد و تصریح کرد: سپاه انقلاب اسلامی را به‌وسیله مردم حفظ  و در قالب بسیج از انقلاب اسلامی پاسداری می‌کند و سپاه پاسداران برای رضایت مردم در حوزه‌های مختلف و بدون در نظر گرفتن چه دولتی  به کمک آن می‌آید و شما شاهد هستید که انجام بسیاری از امور بدون حضور سپاه امکان‌پذیر نیست.

وی بابیان اینکه برخی از رفقای نادان در دانشگاه‌ها بابیان اینکه باوجوداین همه جوان بیکار برخی از اسلحه به کمرها نباید کار اقتصادی کنند دست به تحریک جوانان و دانشجویان می‌زنند اذعان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پروژه‌های زیر هزار میلیارد وارد نمی‌شود و همواره عهده‌دار پروژه‌هایی می‌شود که بسیاری توانایی و جرأت انجام آن را ندارند.

عبدالله‌پور به برخی از پروژه‌هایی که سپاه انجام آن را برعهده‌گرفته اشاره کرد و افزود: پروژه گازرسانی به کردستان، افغانستان و پاکستان و قسمتی از راه‌آهن جنوب به شمال ازجمله پروژه‌هایی است که هیچ پیمانکاری به دلیل حضور اشرار و ناامنی منطقه قبول مسئولیت نمی‌کرد سپاه پاسداران با رشادت انجام آن را برعهده گرفت.

وی با اشاره به احداث سد سه هزار و ۳۰۰ متری کرخه گفت: طبق اعلام نظر پیمانکاران خارجی برای مهار آب و احداث این سد گفته شد که باید چهار سد کوچک ساخته شود ولی سپاه پاسداران با یک‌سوم هزینه این کار را با موفقیت انجام داد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه سود حاصل از انجام پروژه‌ها توسط سپاه در قرارگاه سازندگی کوثر هزینه می‌شود اظهار کرد: طبق دستور رهبر معظم انقلاب تمامی منابع مالی قرارگاه کوثر برای محرومیت‌زدایی و سازندگی در مناطق محروم است و هدف سپاه نیز جلب رضایت مردم از انقلاب است.

وی عمق‌بخشی خارجی را چهارمین وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ما طرفدار تمامی ملت‌های مظلوم جهان ازجمله مردم یمن، بحرین، عراق و سوریه هستیم و شما شاهد بودید که دشمن چگونه درصدد از بین بردن نخستین خاک‌ریز انقلاب یعنی سوریه برای ضربه زدن به حزب‌الله بود ولی سپاه با تقدیم حسین سردارانی چون همدانی‌ها و فرزندان شهید جلوی توطئه دشمن را گرفت.

وی با اذعان به اینکه امروزه بسیاری از جوانان سوریه در حال آموزش نظامی در کشور هستند بیان کرد: امروز جوانان آموزش‌دیده سوری به کمک فرماندهان ایرانی در مقابل داعشی که خود دست‌پرورده دشمن است ایستادگی کردند و شر داعش را به خود حامیان آن بازگرداندند.

فرمانده سپاه قدس گیلان از جنگ نرم به‌عنوان پنجمین و مهم‌ترین وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: ابزارهای دشمن در این زمینه بسیار قدرتمند و آگاهی ما در این زمینه پایین است و متأسفانه بسیاری از مسئولین و مردم اعتقاد به جنگ در این حوزه را ندارند و سال‌های متمادی باید بگذرد تا جنگ نرم را قبول کنند.

وی آمار طلاق و اعتیاد در کشور را گواهی بر جنگ نرم دشمن دانست و بیان کرد: جنگ نرم به افکار جوانان ما حمله‌ور شده و ما را سرگرم اختلافات سطحی داخلی می‌کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان ایجاد شبهات مختلف را از دیگر آسیب‌های جنگ نرم عنوان کرد و افزود: دشمن با طرح مواردی همچون چرایی ضرورت کمک به سوریه، بهشت بدون خواندن نماز و ادای واجبات حاجی شدن بدون داشتن مرجع ایجاد شبهه می‌کند که تنها ۲۰ هزار از این شبهات را ما در کتاب‌های چاپ‌شده‌مان آورده‌ایم که این‌ها جدای شبهاتی است که تکفیری‌ها مطرح می‌کنند.

عبدالله‌پور بابیان اینکه بهترین راه مقابله با جنگ نرم اطاعت واقعی از ولی‌فقیه است اظهار داشت: باید برای مقابله با آسیب‌ها دنباله‌رو روحانیت آگاه پیرو اسلام ناب حرکت کنیم و مسئولین نیز باید با یکدیگر وحدت داشته باشند زیرا اختلاف منشأ نفوذ جنگ نرم است و در فضای ناآرام نمی‌شود اسلام ناب را به نسل جوان انتقال داد.

وی با اشاره به وجود تعداد بسیاری از شبکه‌های فارسی‌زبان و نقش تخریبی آن در جنگ نرم علیه مردم به‌خصوص جوانان بیان کرد: همه می‌دانند که تشیع از باوجود امام حسین (ع) و ماه رمضان از بین  رفتنی نیست و علی‌رغم همه تهدیدها و فشار همه هجمه‌ها را مانند سیلاب می‌شوید

به گزارش آستان‌خبر در پایان این مراسم با تقدیر از زحمات سرهنگ حسین مصطفی‌پور، طی حکمی از سوی فرمانده سپاه قدس گیلان سرهنگ حسن فیضیان به‌عنوان فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه انتخاب شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.