آیا آگشته در زیر سایه سنگین کحالی قرار دارد؟!

به گزارش لنگرخبر،اخیرا گفتگویی از شهردار لاهیجان در برخی سایت های خبری منتشر شد که آگشته در آن راهکارهایی را در خصوص خروج از رکود برای دولت رونمایی می کند.

نکته قابل تامل در این گفتگو این بود که نویسنده، آگشته را به عنوان کارشناس اقتصاد مسکن معرفی نمود و از قول وی اظهاراتی را در خصوص نظام مالی، بانکی و پولی در وضعیت پساتحریم منتشر کرد!

جالب آنکه در گزارش فوق مشخص نشده است شهردار فعلی لاهیجان چگونه به کسب منصب کارشناسی اقتصاد مسکن نائل آمده است و چه رزومه از وی اعم از تالیف کتاب، ارائه مقالات و … در این زمینه وجود دارد. البته توجه به این نکته که شهردار لاهیجان به صورت همزمان ریاست هیات فوتبال استان قزوین را هم بر عهده دارد (با توجه به بعد طولانی مسافت مابین قزوین و لاهیجان) می تواند شاهدی بر توانایی وی در کسب چند عنوان به صورت همزمان باشد.

به اعتقاد نگارنده نکته دیگری که در این میان ممکن است تاثیر گذار باشد، جایگزینی آگشته به جای شهرداری است که بنا به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، مقبولیت خوبی در میان مردم و شهروندان لاهیجانی داشته است. هر چند کحالی خیلی زود پس از کناره گیری از تصدی بر شهرداری لاهیجان به معاونت عمرانی فرمانداری آستانه و پس از آن هم تصدی بر شهرداری لنگرود رسید اما اظهارات برخی از اعضای شورای شهر لاهیجان با رویکرد تخریب کحالی آن هم پس از قریب به یک سال از کناره گیری وی ممکن است نشانده این موضوع باشد که هنوز هم نمایندگان مردم در پارلمان محلی شورا نتوانسته اند به اقناع فکری لازم در بین موکلان خود در خصوص دلایل جایگزینی آگشته به جای کحالی دست پیدا کنند.

شاید بزرگنمایی توانایی های آگشته با اعطای عناوینی همچون کارشناس اقتصاد مسکن و نشر اظهارنظرهایی از وی در خصوص سیاست های کلان کشوری راهکاری باشد که شهروندان بپذیرند آگشته هم شهردار خوبی است!!

author ۲۱ آبان ۱۳۹۴
author 474 views