کحالی : جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست

شهردار لنگرود با اشاره به حذف پارکینگ پل خشتی لنگرود که حقی برای کسبه‌های اطراف آن ایجاد کرده‌است، گفت: جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست .

به گزارش لنگرخبر، شهردار لنگرود  در جریان بازدید «سید کاظم سجادی» سفیر ایران در ارمنستان از ظرفیت‌های این شهرستان در راستای تبادل گردشگر، اظهار کرد: سفیر ایران در ارمنستان برای بازدید از گیلان، امروز وارد این استان شد و ظرفیت‌های لنگرود را برای گردشگری مناسب دید.

رضا کحالی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های گردشگری لنگرود برای تبادل گردشگر بین ایران و ارمنستان افزود: رونق گردشگری می‌تواند رشد و توسعه لنگرود را شتاب بخشد و به عنوان یکی از عوامل پایدار این شهر محسوب شود.

وی توجه به معماری ایرانی و اسلامی و هویت فرهنگی و تاریخی شهر را در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر دانست و گفت: لنگرود از نظر اکو توریستی دارای قابلیت‌های فراوان در جذب گردشگر است و کمتر شهری را می‌توان یافت که از ویژگی منحصر به‌فرد دریا، کوه و تالاب در کنار هم بهره‌مند باشد.

شهردار لنگرود مجموعه بزرگ تفریحی تله‌کابین این شهر را در نوع خود بی‌نظیر خواند و متذکر شد: تالاب لنگرود یکی از چشم‌اندازهای بی‌نظیر در جذب گردشگر است و شهرداری می‌تواند با هماهنگی‌های لازم از این موهبت الهی در جذب بیشتر توریست بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه محیط شهری لنگرود نیازمند نگاه ویژه‌تری است، افزود: سعی ما ایجاد محیط شهری مناسب با شرایط محیطی لنگرود است که از مطالبات و خواسته‌های شهروندان محسوب می‌شود.

کحالی، سنگفرش کردن کوچه‌های شهر به‌ویژه در اطراف پل خشتی و محله‌های قدیمی را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری اعلام کرد و افزود: می‌توان با سنگفرش کردن لنگرود و خارج شدن از وابستگی به آسفالت به زیبایی و جاذبه‌های این شهر اضافه کرد.

وی به گره ترافیکی شهر لنگرود اشاره کرد و افزود: تا پایان سال جاری تلاش می‌کنیم بخشی از مبلمان شهری آماده شود و در تابستان امسال شهری بسیار زیبا و در خور مردم لنگرود ایجاد کنیم.

این مسئول با اشاره به حذف پارکینگ پل خشتی لنگرود که حقی برای کسبه‌های اطراف آن ایجاد کرده‌است، گفت: جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست و شهرداری در نظر دارد با نگاه گردشگری و استفاده بهینه از حمل و نقل عمومی وضعیت کنونی را ساماندهی کند.

وی شهرک‌سازی اطراف لنگرود را در برطرف شدن گره ترافیکی این موثر دانست و افزود: وجود میادین زیاد، مرتفع و دایره‌وار در لنگرود برهم زننده مبلمان و سیمای شهر بوده که تخریب برخی از آنها در برطرف شدن مشکل ترافیک شهر و تامین امنیت رانندگان و شهروندان موثر است.

کحالی گسترش فضای سبز و استفاده از گل‌های فصلی در مرکز شهر لنگرود را ضروری خواند و تصریح کرد: تلاش شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود استفاده از تمام ظرفیت‌های شهر برای توسعه و آبادانی آن و ارتقای خدمت‌رسانی به شهروندان است.