خبر: 40153 / تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۸:۰۰:۲۱
/منبع: فارس
سفیر ایران در ارمنستان از لنگرود بازدید کرد/

کحالی : جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست

شهردار لنگرود با اشاره به حذف پارکینگ پل خشتی لنگرود که حقی برای کسبه‌های اطراف آن ایجاد کرده‌است، گفت: جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست .

به گزارش لنگرخبر، شهردار لنگرود  در جریان بازدید «سید کاظم سجادی» سفیر ایران در ارمنستان از ظرفیت‌های این شهرستان در راستای تبادل گردشگر، اظهار کرد: سفیر ایران در ارمنستان برای بازدید از گیلان، امروز وارد این استان شد و ظرفیت‌های لنگرود را برای گردشگری مناسب دید.

رضا کحالی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های گردشگری لنگرود برای تبادل گردشگر بین ایران و ارمنستان افزود: رونق گردشگری می‌تواند رشد و توسعه لنگرود را شتاب بخشد و به عنوان یکی از عوامل پایدار این شهر محسوب شود.

وی توجه به معماری ایرانی و اسلامی و هویت فرهنگی و تاریخی شهر را در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر دانست و گفت: لنگرود از نظر اکو توریستی دارای قابلیت‌های فراوان در جذب گردشگر است و کمتر شهری را می‌توان یافت که از ویژگی منحصر به‌فرد دریا، کوه و تالاب در کنار هم بهره‌مند باشد.

شهردار لنگرود مجموعه بزرگ تفریحی تله‌کابین این شهر را در نوع خود بی‌نظیر خواند و متذکر شد: تالاب لنگرود یکی از چشم‌اندازهای بی‌نظیر در جذب گردشگر است و شهرداری می‌تواند با هماهنگی‌های لازم از این موهبت الهی در جذب بیشتر توریست بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه محیط شهری لنگرود نیازمند نگاه ویژه‌تری است، افزود: سعی ما ایجاد محیط شهری مناسب با شرایط محیطی لنگرود است که از مطالبات و خواسته‌های شهروندان محسوب می‌شود.

کحالی، سنگفرش کردن کوچه‌های شهر به‌ویژه در اطراف پل خشتی و محله‌های قدیمی را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری اعلام کرد و افزود: می‌توان با سنگفرش کردن لنگرود و خارج شدن از وابستگی به آسفالت به زیبایی و جاذبه‌های این شهر اضافه کرد.

وی به گره ترافیکی شهر لنگرود اشاره کرد و افزود: تا پایان سال جاری تلاش می‌کنیم بخشی از مبلمان شهری آماده شود و در تابستان امسال شهری بسیار زیبا و در خور مردم لنگرود ایجاد کنیم.

این مسئول با اشاره به حذف پارکینگ پل خشتی لنگرود که حقی برای کسبه‌های اطراف آن ایجاد کرده‌است، گفت: جایگاه پارکینگ در کنار پل خشتی اصلاً مناسب نیست و شهرداری در نظر دارد با نگاه گردشگری و استفاده بهینه از حمل و نقل عمومی وضعیت کنونی را ساماندهی کند.

وی شهرک‌سازی اطراف لنگرود را در برطرف شدن گره ترافیکی این موثر دانست و افزود: وجود میادین زیاد، مرتفع و دایره‌وار در لنگرود برهم زننده مبلمان و سیمای شهر بوده که تخریب برخی از آنها در برطرف شدن مشکل ترافیک شهر و تامین امنیت رانندگان و شهروندان موثر است.

کحالی گسترش فضای سبز و استفاده از گل‌های فصلی در مرکز شهر لنگرود را ضروری خواند و تصریح کرد: تلاش شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود استفاده از تمام ظرفیت‌های شهر برای توسعه و آبادانی آن و ارتقای خدمت‌رسانی به شهروندان است.

کلیدواژه


نظرات | ۶ نظر

مهران
آبان ۲۳, ۱۳۹۴ در ۰۸:۵۶

آقای شهردار اگه از رودخانه لنگرود هم استفاده کنید و پس از لایه روبی چند تا قایق تفریحی برای استفاده و سوار کردن مسافر ها بذارید خیلی قشنگ میشه به شرطی که طمع نکنید و مبالغ بالا از مردم جهت سوار شد به قایق ها نگیرید.

سارا
آبان ۲۳, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۵

میتینگ سیاسی آقای لاهوتی بود؟

تله کابین هزار ساله لنگرود رو میگین؟
چن ساله قراره آماده بشه؟

آقای کحالی ارتفاع میادین رو پایین بیارید ترافیک کم میشه؟

ابراهیم
آبان ۲۳, ۱۳۹۴ در ۱۵:۳۸

اقای کحالی عزیزاین چندساله که ماشاهدبودیم هرکس نفوذبیشتری داشت تو شهرتوایجادبریدگی وپیدایش میدان نقش مهمی را داشته البته این میتونه شخصی بوده ویابصورت گروهی اعمال نفوذشده واقعا توبعضی میادین کارکارشناسی واصولی صورت نگرفته خودتان هم واقفید چطور مردم عامه شهرنظرات خوبی دراین خصوص میدهند ولی کارشناسان مادقت نمیکنند

ایرج نیکوکار
آبان ۲۳, ۱۳۹۴ در ۲۳:۴۳

این طرح شهردار محترم یعنی حذف پارکینگ از اطراف پل خشتی که نماد تاریخی شهرستان لنگرود بوده بسیار به جا می باشد در این مدت از طرف دانشکده پیراپزشکی لنگرود دو همایش بین المللی برگزار کردیم که درپوستر هردو تصویر پل خشتی را به عنوان نماد لنگرود گذاشته بودیم ولی خجالت می کشیدیم مهیمانان را به علت وضیعت تابسامان اطراف این پل جهت بازدید به آنجا ببریم امیدواریم اطراف این پل زیبا شرایطی فراهم شود که ابروی شهر حفظ شود البته جهت پارکینگ هم باید فکر مناسیی شود

امیر خوشحال
آبان ۲۴, ۱۳۹۴ در ۰۸:۵۱

کحالی جان بیا از طریق کارخونه کاشی سازی یه حالی بده شهر مارم یه کاشی کاری بکن داداش
انشالله که بدهی های شهر کمتر شه :))))))

امیر خوشحال
آبان ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۰

کحالی ابر مرد بدهی های میلیاردی

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir