انتشار ۳۷۸ عنوان کتاب در گیلان
انتشار ۳۷۸ عنوان کتاب در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از انتشار ۳۷۸ عنوان کتاب در استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، فیروز فاضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب گیلان و اهمیت کتاب اظهار کرد: هزاران عبارت درباره کتاب در منابع ما وجود دارد.

وی به وجود آرامش در کتاب و اهل قلم اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم آرامش اهل قلم را در جامعه درونی کنیم و آنها که با کتاب زندگی می‌کنند دارای آرامش شوند.

فاضلی با بیان اینکه ۲۵۵ مرتبه کلمه کتاب در قرآن آمده است، تصریح کرد: در تمام موارد کلمه کتاب با «بخوان» آغاز می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان جایگاه کتاب را ویژه خواند و اضافه کرد: انسان‌ها باید حس کنند و «حس» کتاب خواندن برای ما ارزش است.

وی تعداد ناشران گیلان در ۶ ماه نخست امسال را ۱۳۸ نفر عنوان کرد و ادامه داد: در گیلان ۳۵ ناشر فعال است و تعداد ناشران مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد رشد دارد.

فاضلی از انتشار ۳۷۸ عنوان کتاب در نیمه نخست امسال در گیلان خبر داد و افزود: امسال ۵۲۹ هزار جلد کتاب در استان منتشر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به انتشار ۱۰۹ عنوان کتاب کودک و نوجوان در ۶ ماه نخست امسال در استان اشاره کرد و یادآور شد: در نیمه نخست امسال، ۳۶۲ عنوان کتاب در گیلان تألیف شده که نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه گیلان ۴۵۳ نفر مؤلف دارد، خاطرنشان کرد: تعداد مؤلفان گیلان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد رشد دارد.

فاضلی بر هزینه کردن برای فرهنگ تأکید کرد و با بیان اینکه گیلان جزء پنج استان کشور در انتشار کتاب از ابتدا تا انتها است، گفت: تمام مراحل انتشار کتاب در گیلان انجام می‌شود.