تحریم ها باعث پیشرفت ایران در تمام زمینه ها شد/ایران، نیازمند ادامه جهاد علمی است

رئیس دانشگاه آزاد واحد لنگرود با اشاره به تحریم غرب از آغازین روزهای انقلاب تا کنون، گفت : تحریم ها باعث پیشرفت ایران در تمام زمینه ها شد که هم اکنون جایگاه ۱۶ مقام علمی در جهان در اختیار ایران میباشد.

کد خبر : 40879
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
تحریم ها باعث پیشرفت ایران در تمام زمینه ها شد/ایران، نیازمند ادامه جهاد علمی است

به گزارش لنگرخبر، رئیس دانشگاه آزاد لنگرود در جمع بسیجیان رکج محله لنگرود با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد علمی و پیشرفت درونی، گفت : دولت های اروپایی با تکیه بر علم بعد از رنسانس به قدرت رسیدند و کشور ها را مورد استعمار خود قرار دادند و به همین دلیل اجازه صادر کردن علم به دیگر کشورها را نمیدهند.

وی با بیان اینکه استعمار در صادر کردن علم خساست میکندو همه را در اختیار خود قرار میدهد افزود : در گذشته ایران را نیز ار یادگیری علم بی بهره میگذاشتند و در قبال دریافت هزینه، علمی را نظیر ایجاد پالایشگاه ها و …  پیاده سازی میکردند و البته منفعت آن نیز برای آنان بود.

دکتر کیوان صائب اظهار کرد : بعد از انقلاب ۷۰ درصد اساتید غربی که در دانشگاه های ایران مشغول بودند از ایران خارج شد و استعمار انتظار داشت با این کار دانشگاه های ایران را زمین گیر کند که با همت جوانان میهن دانشگاه های کشور ماندگار و پایدار شد که تعداد دانشجویان چند هزار نفری به چند میلیون نفر در کشور رسید.

صائب اضافه کرد :تولید فولاد، سیمان، سد سازی و … توسط غرب در ایران پایه ریزی میشد و تخصصی در اختیار ایران قرار نمیگرفت ولی بعد از انقلاب و خروج غربی ها از کشور، ایران توانست با ساماندهی و بستر سازی برای پیشرفت در علم به خودکفایی برسد که انرژی هسته ای نمونه از خودکفایی کامل توسط جوانان ایران است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد لنگرود با اشاره به تحریم غرب از آغازین روزهای انقلاب تا کنون، گفت : تحریم ها باعث پیشرفت ایران در تمام زمینه ها شد که هم اکنون جایگاه ۱۶ مقام علمی در جهان در اختیار ایران میباشد.

دکتر صائب با اشاره به حضور ایران در جز ۶ کشور دارنده تکنولوژی نانو، ادامه داد : با پیشرفت علم در جهان ایران نیز رشد پیدا کرد و از تکنولوژی نانون میتوان در بسیاری از صنایع و محیط زیست بهره برد.

وی با بیان اینکه ایران به خصوص شمال کشور با معظل زباله و محیط زیست روبرو است، گفت : در دنیا از زباله به عنوان طلای سیاه استفاده بهینه میکنند ولی در ایران به جای استفاده و تولید انرژی، در محیط زیست رها سازی میشود که موجب آلودگی و بیماری در زمین و در بین مردم میشود.

رئیس دانشگاه آزاد لنگرود افزود : برای پیروزی و سربلندی ایران در جهان، نیازمند ادامه جهاد علمی هستیم و نیاز است عواملی که موجب بی انگیزگی جوانان و دانشجویان شده است برطرف شود.

دکتر صائب با بیان اینکه اگر در علم و دانش عقب نشینی کنیم اثرات مخرب آن بیشتر از جنگ فیزیکی است، اظهار کرد : برخی ایده های علمی که امروز توسط غرب پیاده سازی شده زائیده ذهن ایرانی است ولی به دلیل کمبود امکانات، غرب از آن طرح ها به نفع خود ثبت و استفاده کرد.

وی دانش پایه را لازمه اصلی امروز جامعه دانست و اضافه کرد : مغز ایرانی در جهان زبانزد است و لازم است جوانان و دانشجویان به مسئله نحقیق و پژوهش نگاه ویژه ای داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.