صفر تا صد دلایل لغو سخنرانی زاکانی در دانشگاه آزاد رشت/ از خارج دانشگاه به ما گفتند جلسه برگزار نشود!+ تصاویر

شایعات زیادی مبنی بر منحل شدن سخنرانی زاکانی نماینده تهران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بود. یک نفر میگفت مسئول بسیج برای گرفتن مجوز دیر اقدام کرد. یکی میگفت رئیس دانشگاه مخالفت کرد. یکی میگفت اصلا کنسل نشده است. تا اینکه حضورا جویای ماجرا شدیم.

کد خبر : 41190
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 آذر 1394 - 19:05

به گزارش لنگرخبر به نقل از ۸دی، شایعات زیادی مبنی بر منحل شدن سخنرانی زاکانی نماینده تهران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بود. یک نفر میگفت مسئول بسیج برای گرفتن مجوز دیر اقدام کرد. یکی میگفت رئیس دانشگاه مخالفت کرد. یکی میگفت اصلا کنسل نشده است. تا اینکه حضورا جویای ماجرا شدیم.

وقتی که ساعت یک یعنی دقیقا زمان برگزاری سخنرانی کنسل شده به اتاق تیموری ریاست دانشگاه رفتیم (طبق هماهنگی قبلی) رئیس دفترشان گفتند یک ساعت دیگر آقای دکتر مصاحبه میکنند.

ما هم از این فرصت استفاده کردیم و به سراغ نماینده ولی فقیه در دانشگاه رفتیم که دم در نهاد با تجمع دانشجویان رو بررو شدیم که جویای علت لغو مراسم بودند. بعد از چند لحظه موفق شدیم که با آقای قاسمی معاون فرهنگی دانشگاه مصاحبه کنیم.

آقای قاسمی دلیل لغو سخنرانی را اینگونه تشریح کرد: هر میتینگی که در دانشگاه انجام میشود باید از شورای سه نفره هیئت نظارت بگذرد. این افراد متشکل میشوند از رئیس دانشگاه، نهاد نمایندگی ولی فقیه و نماینده ریاست عالی دانشگاه در امور تشکل ها. البته فقط درمورد جلسات سیاسی این هیئت نظر میدهند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: در مورد لغو جلسه سخنرانی آقای زاکانی این هیئت مشکلی نداشت و شخص رئیس دانشگاه و نهاد رهبری همچون برنامه های قبلی از این برنامه حمایت کردند و مشکلی این هیئت سه نفره با این متینگ نداشتند. اما نگاه تهران بر این بود که این سخرانی برگزار نشود، در واقع نگاهی خارج از دانشگاه به این متینگ بود. در حالت صحیح تر میتوانم بگویم نفر سوم یعنی نماینده ریاست عالی دانشگاه در امور تشکل ها نظر مخالف داشتند. اگر بطور خلاصه بگویم دانشگاه مخالفتی نداشت و مجوز برگزاری را داده بود. در واقع خارج دانشگاه عامل لغو سخنرانی آقای زاکانی بود.

البته لازم به ذکر است که رئیس دانشگاه همین لحظه یعنی اتمام مصاحبه وارد اتاق شدند، و در جواب درخواست ما مبنی بر مصاحبه به گزارش و مصاحبه آقای قاسمی معاون فرهنگی بسنده کرده و گفتند نظر بنده همان است که آقای قاسمی گفتند.photo_2015-12-07_17-34-03 photo_2015-12-07_17-34-38 photo_2015-12-07_17-34-46 photo_2015-12-07_17-34-53 photo_2015-12-07_17-35-05

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.