عصیان، حال این روزهای حاج آقا خاطره
عصیان، حال این روزهای حاج آقا خاطره

جناب هاشمی رفسنجانی، انقلابی قدیمی، لطفا با فرمایشات و خاطرات نانوشته شما، ذهن جوانان را مخدوش و گمراه نکنید.

یکی از عوامل فراگیری توهین و افترا در عصر حاضر را میتوان به توان دشمن برای از بین بردن و سطحی نگری کردن اعتقادات در مردم بیان کرد، اینگونه که با ابزارهای رسانه ای وقت مردم را به جای فراگیری تعالیم دینی، صرف برنامه های پوچ هالیودی و امثال آن میکنند و به تبع رغبت مردم نسبت به منبر ها کاسته می شود.

این دلیل را شاید بتوان در خصوص عام مردم به کار برد ولی در خصوص افرادی که خود مبلغ اسلام هستند و وظیفه اطلاع رسانی از مسائل ناب محمدی را به عام مردم دارند را نمی توان به کار بود.

چرا که اگر این اساتید بخواهند در برابر دشمن لغزشی یا کوتاهی کنند در حقیقت ثمره دشمن را آبیاری کرده اند.

روحانیون که در شکل گیری و هدایت مردم در انقلاب و تاکنون، نقش برجسته ای داشتنه اند نیز در زمره همان اساتید می باشند.

بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، بسیاری از افراد همراه امام، از مسیر انقلاب خارج شدند و برعکس این قضیه هم به وجود آمده است.

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی از جمله شخصیت هایی است که طبق شواهد سمعی و بصری از نزدیک ترین افراد به امام خمینی بودند  به تبع توقع آحاد جامعه از این شخصیت بیشتر از افراد دیگر است.

متاسفانه در گذر زمان شاهد رفتار هایی ناخوشایند از این شخصیت هستیم که به جای دلگرمی، موجب دلسردی عام مردم شده است.

شخصیتی که انتظار می رود نمونه های انقلابی آمیخته با اسلام را به مردم تزریق کند گویی رسالت روحانیت خویش را فراموش کرده و با فرمایشات گهربار بر زخم های مردم انقلابی نمک می پاشند.

بعد از شکست هاشمی در انتخابات سال ۱۳۸۴ کم کم رنگ واقعی هاشمی بیشتر از گذشته نمایان شد و هر روز شاهد تهاجم وی که به عنوان یک فرد انقلابی و یار امام از او نامبرده می شود به فرزندان انقلاب هستیم.

رهبر معظم انقلاب چندی پیش در دیدار با اقشار مختلف مردم فرمودند : مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد. (۱۳۹۴/۰۶/۱۸)

سمت و سوی جهت دار هاشمی رفسنجانی از فتنه ۱۳۸۸ رنگ جدی تری به خود گرفت و شاید بتوان گفت از حرص در راس بودن دولتی با گرایش اصولگرایی تاب و تحمل نداشت، و از سویی در قبال کسانی که در فتنه ۱۳۸۸ نقش داشتند و حتی فرزندان وی نیز از جمله آنان به شمار میرفتند لب به سخن باز نکرد و امروز استدالات اصلاح طلبان و حامیان آن روز فتنه این است که سکوت وی به مصلحت بود؟!

البته باید گفت این چه مصلحتی است که کشور و ولایت مطلقه فقیه را نشانه گرفته بودند و آن جناب مصلحت را در سکوت می دانستند.

در دو سال اخیر هم بعد از به روی کار آمدم دولت اعتدال و حمایت های هدایت گونه هاشمی از روحانی و صحبت هایی که در خصوص حمله به فرزندان انقلابی و منتقد و پایبند به ارزش های انقلاب و اسلام و برچسب هایی که هر روز به آن ها اضافه می شود از لسان هر دو شخصیت در جامعه جاری می شود خود نشان از کینه به طیف مقابل سیاسی خود دارد، اگر که دلسوز انقلاب بودید و هستید چرا به جای انجام کار و فعالیت، به طیف مقابل بر چسب و تهمت می زنید؟

جناب هاشمی رفسنجانی‌ : ما شما را به عنوان یک همراه امام و فردی که در زمینه سازی انقلاب فعالیت مستمر داشت شناختیم نه فردی که هر روز از خاطراتی که هیچ جایی تایید نشده را بازگو کنید.

جناب هاشمی رفسنجانی : ما دوست داریم شما را به عنوان روحانی معتقد اسلامی و انقلابی بشناسیم نه روحانی امام خمینی کبیر در کتاب جهاد اکبرش آورده است : اگر به سبب اعمال و کردار و رفتار نارواى شما یک نفر گمراه شده از اسلام برگردد، مرتکب اعظم کبایر مى باشید؛ و مشکل است توبه شما قبول گردد.

جناب هاشمی رفسنجانی، انقلابی قدیمی، لطفا با فرمایشات و خاطرات نانوشته شما، ذهن جوانان را مخدوش و گمراه نکنید.

جناب هاشمی رفسنجانی : ما شما را دوست داریم چرا که در جلسه انتخاب امام خامنه ای شما نیز نطق فرمودید و تایید امام خامنه ای توسط امام خمینی کبیر را نیز بیان کردید نه اینکه مثل دو دهه گذشته به جای حمایت تمام قد بیان ان روز، هر روز شاهد شبهه ها از سوی شما و از سوی دیگر بهره برداری دشمن تشنه به خون انقلاب از بیانات و خاطرات شما باشیم.

جناب هاشمی رفسنجانی : لطفا به جای تظاهر به عدم سوءنیت، در فرمایشات خود تجدید نظر کنید، ممکن است مَنِ نسل سومی از شما الگو بگیرم و آینده انقلاب خدای ناکرده به انحراف و راه ۱۰ ساله را ۱۰۰ سال طی کند.

حسن غلامپور/سردبیر لنگرخبر/فعال فرهنگی سیاسی