چمران: رکود اقتصادی درآمدهای شهرداری را به زیر ۵۰درصد رسانده است
چمران: رکود اقتصادی درآمدهای شهرداری را به زیر ۵۰درصد رسانده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از حذف سهم شهرداری در مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه گلایه کرد.

به گزارش لنگرخبر، مهدی چمران در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به آلودگی شدید هوای تهران اشاره کرد و گفت: روز گذشته وضعیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار گرفت و نفس کشیدن برای شهروندان مشکل شده بود.

وی افزود: ما برای چند نفری که در کشور به بیماری آنفلوآنزا دچار شدند تدابیری در نظر گرفتیم و همه تلاش کردند از گسترش آن جلوگیری کنند اما برای آلودگی هوا که انسان‌ها را به‌سوی گورستان رهبری می‌کند، چاره‌ای نمی‌اندیشیم. گسترش حمل و نقل عمومی یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هواست و تا زمانی که این امر محقق نشود همین وضعیت را خواهیم داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود به حذف سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: طبق تصمیمات اخذشده مالیات بر ارزش افزوده که حق شهرداری‌ها بوده در اختیار استانداری‌ها قرار خواهد گرفت که این امر مشکل بزرگی برای شهرداری‌ها که درآمد پایدار مناسبی ندارند، به وجود می‌آورد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به رکود اقتصادی و رکود در حوزه ساخت و ساز درآمدهای شهرداری به زیر ۵۰ درصد رسیده و درآمدهایی که به‌نوعی جزو درآمدهای پایدار محسوب می‌شود با این رویکرد حذف می‌شود.