پرداخت ۸۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران
پرداخت ۸۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران

رئیس سازمان چای کشور گفت: تاکنون ۸۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده‌است.

به گزارش لنگرخبر،محمدولی روزبهان  در دیدار با فرماندار ماسال با بیان اینکه سالانه حدود ۵۰۰ میلیون دلار چای وارد کشور می‌شود، اظهار کرد: در صورت توجه به صنعت چای و توسعه آن می‌توان مانع از خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور شد و از واردات چای جلوگیری کرد.

وی برداشت چای با کیفیت را موجب افزایش درآمد اقتصادی چایکاران دانست و افزود: امسال بالغ بر ۸۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده و توانستیم در نیمه نخست سال جاری ۱۰۰ درصد اعتبارات خود را جذب کنیم.

رئیس سازمان چای کشور احیای باغ‌های چای رها شده را فرصتی برای رغبت کشاورزان چایکار عنوان کرد و یادآور شد: افزایش اشتیاق مردم به استفاده از محصولات ارگانیک و بدون سم و چای خشک شده به روش دستی یکی از فرصت‌های موجود است.

به گفته وی، فرصت مذکور می‌تواند موجب ارتقای درآمد اقتصادی چایکاران و احیای باغ‌های چای رها شده و رغبت کشاورزان به طرف کشت چای شود.

فرماندار ماسال نیز در نشست مذکور با بیان اینکه در گام‌های نخست برای توسعه صنعت چای قرار داریم، گفت: همواره حرکت‌ها و اقدام‌های اولیه بسیار ارزشمند است.

محمود قاسم‌نژاد با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی مناسب و تغییر نگرش مردم نسبت به چای ایرانی می‌تواند طی کردن مسیر توسعه صنعت چای را تسهیل کند، خاطرنشان کرد: استفاده از عرصه‌های منابع طبیعی برای توسعه صنعت چای می‌تواند ضمن حفظ عرصه‌های منابع طبیعی موجب افزایش درآمدهای اقتصادی خانوارها و تقویت فرهنگ اقتصاد مقاومتی شود.