استقرار ۱۰۰ تیم ثابت و سیار پلیس راهور در جاده‌های استان گیلان
استقرار ۱۰۰ تیم ثابت و سیار پلیس راهور در جاده‌های استان گیلان

رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی و آغاز زمستان زودرس، طرح ویژه زمستانی در استان گیلان اجرایی می‌شود و ۱۰۰ تیم ثابت و سیار پلیس راهور در جاده‌ها و گردنه‌های استان برای خدمت به مردم حضور دارند.

به گزارش لنگرخبر،سرهنگ مهیار رستگار در همایش طرح زمستانی گیلان و در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این استان با اشاره به برنامه‌های تدوین شده در طرح زمستانی اظهار داشت: امسال نیروهای پلیس راه همانند سال‌های گذشته حضور فعال دارند.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی و آغاز زمستان زودرس، طرح ویژه زمستانی در گیلان اجرایی می‌شود، افزود: ۱۰۰ تیم ثابت و سیار پلیس راهور در جاده‌ها و گردنه‌های استان برای خدمت به مردم حضور دارند.

رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به استقرار ۱۵ تیم در محورهای کوهستانی، خاطرنشان کرد: دو مقر ثابت در محورهای اسالم به خلخال و آستارا به اردبیل در محورهای حیران و اسالم حضور دارند.

رستگار تأکید کرد: در چهار محور کوهستانی استان نیز نیروهای راهور حضور دارند و در مجموع بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای راهور در اجرای طرح زمستانی حضور دارند.

وی رعایت سرعت مطمئنه در حین رانندگی و نیز به‌ همراه داشتن زنجیر چرخ را در سفرهای زمستانی مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: تمام تلاش راهور این است که سفری امن را برای هموطنان تأمین کند.

رستگار گیلان را استانی گردشگرپذیر عنوان کرد و افزود: این استان در تمام فصول مسافر دارد و برای اینکه امنیت جاده‌ها تأمین شود، نیروهای راهور اخطاریه‌های لازم را در طول فصل سرما از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنند.