بعضی مسئولین استانی دلسوز نیستند/ بسیاری از این مشکلات نتیجه بی برنامگی است
بعضی مسئولین استانی دلسوز نیستند/ بسیاری از این مشکلات نتیجه بی برنامگی است

امام جمعه لاهیجان با اشاره به عدم پرداخت مطالبات چایکاران شمال کشور گفت: متاسفانه برخی از مسئولین استانی و بعضا کشوری دلسوز نیستند، چون معتقدیم اگر دلسوزی وجود داشته باشد، پیگیری هم وجود خواهد داشت.

به گزارش لنگرخبر، به نقل از «لاهیجان»، حجت الاسلام هادی شکری با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه باید محلی برای بیان مشکلات مردم باشد با بیان اینکه مردم ما در خط ولایت هستند و در تحریم های اقتصادی، سیاسی و نظامی سنگ تمام گذاشتند گفت: یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه لندن به خود بنده گفت که اگر این محاصره ها علیه انگلستان اعمال میشد باعث فلج شدن آن کشور می شد.

وی با بیان اینکه بعضا مسئولین به این ولی نعمتان بی توجهی می کنند و من به نمایندگی از این مردم از مسئولین استان گیلان و شاید کشور گله مند هستم گفت: مگر مردم لاهیجان چه توقعی از شما دارند، عده ای به کشاورزی برنج مشغول هستند و شغل دوم اکثریت مردم چای است که هرسال، چای را می فروشند و با چه سختی باید پول خود را دریافت کنند.

وی با انتقاد از برخی اظهارات مسئولین درباره پرداخت پول چای با بیان اینکه شما می گوئید چای فروش شمال نمی رود، من میگویم که اگر چای فروش نمی رود چرا چای ایران این همه مشتری خارجی دارد گفت: سوال دیگر این است که چرا شما از خارج کشور چای وارد می کنید.

حجت الاسلام شکری با اشاره به سخنرانی قبلی خود در تریبون نماز جمعه لاهیجان با بیان اینکه یکبار درهمین تریبون اعلام کردم که اگر در سبدهای کالای ایام نوروز به جای چای خارجی ،چای ایرانی بگذارید، دیگر چای ایرانی در انبارها نخواهد ماند گفت: خودتان تقویت کننده چای خارجی هستید که از هندوستان و سایرکشورها وارد می شود.

خطیب جمعه لاهیجان در ادامه با بیان اینکه یک مسئول دراستان حکم پدر را دارد و پدر باید به فرزندانش محبت کند گفت: این چه نوع محبتی است که چند ماه از فروش چای توسط چایکاران می گذرد و از مجموع ۸۶هزار تن چای که ۱۳۶میلیارد تومان قیمت گذاری شده، تا به امروز ۲۶میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار هستید.

وی با اشاره به اینکه کشاورز چایکار، زندگی اش از همین راه میگذرد و شغل دیگری ندارد افزود: شما که دلسوز هستید، واقعا ۲۶میلیارد برای دولت خیلی زیاد است،پس چرا به خواسته به حق کشاورز بی توجه هستید.

خطیب جمعه لاهیجان با بیان اینکه این مردم نجیب داد و فریاد خود را به کجا برسانند و نمیخواهند در خیابان ها بریزند و تحصن کنند که خداناکرده موجب سوء استفاده دشمنان شود افزود: از صبر و تحمل مردم سوء استفاده نکنید.

وی با بیان اینکه یکبار نشده که اول پیش پرداخت داده شود و یا پول خرید چای نقدی پرداخت شود گفت: مگر می شود پول نداشته باشید، پول وجود دارد ولی برنامه وجود ندارد و این نشانه عدم برنامه ریزی است.

خطیب جمعه لاهیجان با بیان اینکه من خیلی راحت از جانب مردم اعلام میکنم که بعضی ها دلسوز نیستند گفت: اگر دلسوز باشید، پیگیر هم خواهید بود.

وی افزود: شما از کشاورز چای را خریدید، از نظر فقهی بررسی کنید که معامله ای صورت گرفته و پول آن هنوز پرداخت نشده چه حکمی دارد.این گناهی است که از جانب مسئولان سرزده است.

حجت الاسلام هادی شکری در ادامه با اشاره به ایام وحدت با بیان اینکه ریشه اعتقادات مسلمانان، دین و کتاب آسمانی یکی است و برادران اهل سنت ائمه اطهار را به عنوان بزرگان دین قبول دارند افزود: شیعه و سنی برادران دینی هستند و اگر امروز اختلافات جزئی صورت میگیرد با دسیسه های دشمنان اسلام است.

وی با بیان اینکه کاریکاتورها، به آتش کشیدن قرآن و توهین ها کار مسلمانان نیست، بلکه توطئه دشمنان مشترک مسلمانان است گفت: برخی در بعضی از محافل به بزرگان اهل تسنن بی حرمتی می کنند که این خلاف دستورات مراجع تقلید شیعه است.

خطیب جمعه لاهیجان با بیان اینکه وحدت بین شیعه و سنی از دغدغه های مقام معظم رهبری است و معنا ندارد عده ای کاسه داغ تر از آش باشند و در مداحی ها بی اعتنایی و بی حرمتی کنند گفت: این گونه افراد از ارزشهای الهی به دور هستند. شیعیان دست وحدت به سمت برادران مومن خود از اهل تسنن دراز می کنند و توقع داریم برادران اهل تسنن نیز در بین خودشان اجازه ندهند، عده ای باعث برهم زدن این وحدت شوند.