خمایت ها و مخالفت های معنادار لاهوتی از مخابرات+فیلم/عکس

بی تردید رفت و آمد مکرر نزدیکان فردی که بارها سابقه شکایت از رسانه های ارزشی را در کارنامه خود دارد، چیزی جز دلسردی رسانه های اصولگرا و ارزشی را در پی نخواهد داشت. فارغ از هرگونه پیشداوری، این حساسیت در مخابرات گیلان به دلیل سیاست ها و گرایشات سیاسی ارزشمند و والای سهامداران و مدیران آن در سطح کلان کشوری دوچندان بوده و توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.

کد خبر : 41921
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹

به گزارش لنگرخبر، به نقل از خزر، چندی پیش بود که گزارشی تحت عنوان ” آیا دامن مخابرات گیلان به سیاست آلوده است؟“، اشاره به عدم موضع گیری رضاخضردوست، مدیرعامل مخابرات گیلان در خصوص ادعای منتشر شده توسط خواهرزاده جعفرزاده داشت.

پورتال نهاد کتابخانه های عمومی استان گیلان در روز معارفه خواهرزاده جعفرزاده به عنوان مدیر این سازمان، مشاور فرهنگی و دستیاری ویژه مدیرعامل مخابرات گیلان را به عنوان یکی از موارد رزومه کاری وی نام برده بود. 

صالح، مسئول روابط عمومی مخابرات گیلان اما این موضوع را انکار کرده و در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، صراحتا گفته بود که امیرمحمدپوری در مخابرات به عنوان مشاور مشغول فعالیت نبوده و هیچ ابلاغیه ای برای ایشان صادر نشده است! (اینجا را بخوانید) با این حال صالح این سوال را بی پاسخ می گذارد که آیا مخابرات نسبت به ادعای مطرح شده از سوی خواهرزاده جعفرزاده سکوت کرده یا جهت روشن شدن موضوع و احقاق حق و جلوگیری از تکرار موارد مشابه، دادخواست خود را در خصوص هرگونه جعل عنوان احتمالی به محاکم صالحه برده است؟

axe98146

حالا اما سایت دیارمیرزا متعلق به خواهرزاده جعفرزاده، در گفتگویی با دو تن از نمایندگان فعلی از قول آنان نوشته است که هر دو از عملکرد مدیرعامل مخابرات گیلان رضایت دارند (اینجا را بخوانید) اگر بتوان این گزارش را به نوعی در راستای حمایت سایت خواهرزاده جعفرزاده از عملکرد مدیرعامل مخابرات گیلان ارزیابی کرد، باید گفت این حمایت چندان هم دور از ذهن نبود! در هر حال این گزارش سبب شد تا بار دیگر به بازخوانی برخی موضوعات و موارد گذشته بپردازیم.

مخابرات گیلان، اصولگرا، اصلاح طلب یا مستقل؟!

تاریخچه مخابرات را می توان به دو قسمت عمده تقسیم کرد. قبل از خصوصی سازی و بعد از آن. در قسمت دوم این تاریخچه، عمده سهام مخابرات توسط بنیاد تعاون سپاه خریداری و مخابرات تبدیل به بزرگترین شرکت خصوصی کشور شد. موفقیت سپاه در خریداری عمده سهام مخابرات، نوید روزهای خوب را در آینده می داد. روزهایی که این شرکت عریض و طویل با تکیه بر مدیران ارزشی و توانمند و با استفاده از دانش داخلی بتواند پله های ترقی را در بومی سازی تکنولوژی های روز مخابراتی طی کرده و خدمات هر چه بهتری را به مردم ارائه دهد. 

 چند سالی پس از این خصوصی سازی، دامنه تغییرات به گیلان رسید و مهر ماه ۹۲ رضا خضردوست جایگزین علی نعمتی مدیر عامل سابق شرکت مخابرات گیلان شد. خضردوست، مدیر طرح و نظارت مخابرات گیلان، رئیس اداره بازرسی این شرکت و حدود ۶ سال عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات گیلان بود. آخرین سمت رضا خضردوست، عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات سمنان بوده است. (اینجا را بخوانید)

axe98022

مدیرعامل مخابرات اما گاهاً در گفتگوهای خبری اختصاصی هم شرکت می کرد. گفتگوهایی که بعضاً به شکل قابل تامل با سایت هایی صورت می گرفت که رنگ و بوی اصلاح طلبی و اعتدال گرایی داشتند! (اینجا و اینجا را بخوانید) در مقابل حضور خضردوست در میان سایت های اصولگرا به حدی کم رنگ بود که حتی با جستجوی خبرنگار ما در آرشیو این قبیل سایت ها هم کمتر نشانه ای از گفتگوی اختصاصی خضردوست به دست آمد!

هر چند خضردوست مدعی آن است که فعالیت وی در راس مخابرات کار سیاسی نیست، اما اظهاراتی همچون “بنده شاگرد دکتر نوبخت بودم و درسهای بسیار زیادی را از ایشان در زمینه ی اخلاقی گرفتم” قضاوت را برای خوانندگان در خصوص صحت و سقم این ادعا و البته پاسخ به سوال مطرح شده در بالا آسان می کند.

بی تردید رفت و آمد مکرر نزدیکان فردی که بارها سابقه شکایت از رسانه های ارزشی را در کارنامه خود دارد، چیزی جز دلسردی رسانه های اصولگرا و ارزشی را در پی نخواهد داشت. فارغ از هرگونه پیشداوری، این حساسیت در مخابرات گیلان به دلیل سیاست ها و گرایشات سیاسی ارزشمند و والای سهامداران و مدیران آن در سطح کلان کشوری دوچندان بوده و توجه بیشتر مسئولان را می طلبد. 

نظر نمایندگان در خصوص عملکرد مخابرات گیلان+صوت

هر چند سایت خواهرزاده جعفرزاده، در گزارش خود مدعی آن شده است که دو تن از نمایندگان از عملکرد مخابرات گیلان رضایت داشته و از آن ابراز رضایت نموده اند، اما خزرآنلاین، قسمتی از صوت این دو نماینده را که در گفتگو با خبرنگار خود در خصوص مشکلات موجود در اینترنت مخابرات گیلان، سخن به میان آوردند، عینا بارگزاری می نماید و قضاوت را بر عهده خوانندگان می گذارد.

خزرآنلاین از قول مهرداد لاهوتی در خصوص مشکل دسترسی به اینترنت در برخی نقاط نوشته بود: “بنده هفته گذشته خودم برای حل این موضوع پیش وزیر ارتباطات آقای دکتر واعظی رفتم و ایشان دستور سریع دادند که ضعف های موجود برطرف بشود. تمام افرادی که برای گردش به استان ما می آیند دوست دارند به روستاها اطراف بروند و از مناطق روستایی دیدن کنند و اگر بخواهیم از زاویه گردشگری به موضوع نگاه کنیم، پوشش مناسب اینترنت در روستاها بسیار مهم است”

صوت اظهارات لاهوتی

حاج ناصر عاشوری، نماینده فومن هم در همین خصوص به در قسمتی از گفتگوی خود به خبرنگار خزر گفته بود که با مسئولان وزارت ارتباطات دیدار کرده و افزوده بود که : “سرعت اینترنت در اینجا پایین است و من هم قبول دارم”

وی به نارضایتی ها در چند ماهه اخیر در خصوص سرعت اینترنت اشاره کرده و گفته بود: “حدود سه ماه پیش بسیاری شکایت داشتند و از وضعیت موجود ناراضی بودند تا اینکه هفته پیش جلسه ای با آقای خضردوست داشته و از مرکز مخابرات فومن هم بازدیدی به عمل آوردیم”

   صوت اظهارات ناصر عاشوری+دانلود

نظر مشترکان در خصوص اینترنت مخابرات گیلان چیست؟

برای آن که بتوان با دیدگاهی غیرسیاسی خدمات مخابرات گیلان را تنها در حوزه اینترنت بررسی کرد، کافی است جستجوی ساده ای در سایت های محلی و استانی داشته و گزارش های فراوانی که در این خصوص منتشر شده است، را از نظر بگذرانیم. (اینجا  و اینجا  و اینجا  و اینجا  و اینجا را بخوانید) 

فیلم زیر هم که توسط خبرنگاران خزر تهیه شده است، نظرسنجی از کیفیت اینترنت ارائه شده توسط مخابرات را در بین دانشجویان به تصویر می کشد. 

 چند سوال از مدیر عامل مخابرات گیلان!

۱. لطفا به این سوال پاسخ دهید که “خانه دیجیتال دیارمیرزا” چگونه به عنوان اجرا کننده نرم افزار همکدی استان گیلان انتخاب شده و چه مبلغی را برای تهیه این نرم افزار دریافت کرده است؟ 

۲. چه مبالغی از بابت تبلیغات خدمات مخابرات به سایت متعلق به خواهرزاده جعفرزاده (دیار میرزا) پرداخت می شود و اساسا معیار انتخاب این سایت چه بوده است؟

برای وضوح بیشتر تصویر بر روی آن کلیک کنید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یاسر شنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۹

اینا چرا با دمپایی وایسادن اتاق مخابراته یا ایزوله ؟!

خزرائي پنجشنبه , ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷

در سال هایی که مخابرات از تصورمردم هم گذشته و اون اینکه چه چیزی در آینده جای تلفن همراه . در ادامه فضای مجازی . تلگرام . وایبر . لاین . واتس آپ و …..گذشته داخل شهر لنگرود جاده لیلاکوه .درست پشت نیروگاه مردم از داشتن تلفن ثابت محرومند و . . . . . .

خيخواه شنبه , ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰

سلام دوست من نگران نباش حتمآ پیگیری میکنند وسریعآ ظرف یک ماه آینده راه اندازی میکنند . میگین نه نگاه کنید.