حفاظت از منابع طبیعی با کمک مردم میسر می‎شود

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج‌لاهوتی عضو کمیسیون عمران در واکنش به اینکه هیچ اراده‌ای برای جلوگیری از قطع درختان و از بین رفتن جنگل‌ها وجود ندارد، اظهارداشت: مسئولان محیط زیست با همان نگاه بی‌تفاوتی که در گذشته در خصوص تخریب جنگل‌ها وجود داشت پیش می‎روند و می‌توان گفت تاکنون اقدامات اساسی صورت نگرفته است.

نماینده لنگرود درباره بحث تصرفات فضای سبز و اقدامات در این زمینه نیز گفت: چند سال اخیر با توجه به حرکات و دخالت‌هایی که قوه قضائیه انجام داده، به نظر می‌آید تا حدود زیادی از تصرفات کم شده است.

لاهوتی توجه افکار عمومی به اهمیت محیط زیست را از ضروریات برشمرد و خاطرنشان کرد: همانطور که در سایر نقاط دنیا مردم بیشتر از دولت‌ها به حفظ و نگهداری محیط زیست می‌اندیشند، باید در کشور ما نیز برای حفظ جنگل‌ها فرهنگسازی شود به گونه‌ای که مردم خودشان برای حفظ و نگهداری محیط زیست کوشا باشند.

او در ادامه از سازمان جنگلداری و مراتع درخواست کرد برای حفظ منابع محیط زیستی به محیط‌بانان و جنگلداران اکتفا نکرده و از مردم نیز برای حفظ و نگهداری این ثروت ملی استفاده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با توجه ویژه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری پیرامون محیط زیست اقدامات مناسبی در اینباره صورت پذیرد.

author ۲۹ آذر ۱۳۹۴
author 180 views