کسب رتبه برتر استانی لنگرود در جذب اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان

رئیس اداره سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش لنگرود گفت: اداره آموزش و پرورش این شهرستان رتبه برتر استانی را در جذب اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان کسب کرد.

به گزارش لنگرخبر، اسماعیل کشت‌پرور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود به مناسبت سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام (ره) و گرامیداشت هفته سوادآموزی ضمن برشمردن برنامه‌های این هفته، اهم فعالیت‌های انجام شده در طول سال تحصیلی ۹۴ـ‌۹۳ توسط اداره سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش لنگرود را تشریح کرد.

وی کسب رتبه برتر استانی در شناسایی و جذب اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان و در تشکیل جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی به منظور پیشبرد امور سوادآموزی را از جمله برنامه‌ها عنوان کرد.

رئیس اداره سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش لنگرود، ثبت مشخصات ۵۱ هزار نفر از قبول‌شدگان پایه پنجم ابتدایی دختر و پسر سال‌های ۵۳ تا ۷۷ و جذب بالای صددرصد افراد بی‌سواد و کم‌سواد در کلاس‌های سوادآموزی از ابتدای سال تاکنون را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

وی گفت: اشتغالزایی برای ۴۰ نفر از آموزش‌دهندگان آزاد دارای مدارک تحصیلی دیپلم و بالاتر به منظور آموزش افراد بی‌سواد و کم‌سواد و پالایش اسمی ۲۰۰ نفر از افراد بی‌سواد روستایی و شناسایی ۶۰ نفر بی‌سواد واجدالشرایط از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش لنگرود بوده‌است.

کشت‌پرور جذب بالای ۵۰۰ نفر از افراد بی‌سواد و کم‌سواد در دوره‌های مختلف سوادآموزی طی سال تحصیلی ۹۴-۹۳، تشکیل جلسات و امضای تفاهمنامه با ۱۵ دستگاه اجرایی در این شهرستان برای پیشبرد امور سوادآموزی را از جمله برنامه‌های مهم اداره مذکور ذکر کرد.

وی تصریح کرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری در به صفر رساندن بی‌سوادی، توانمندسازی عوامل ستادی و آموزش‌دهندگان از طریق برگزاری دوره‌های ضمن خدمت و توجیهی‌ تخصصی از برنامه‌های مهم اداره آموزش و پرورش لنگرود بود.

این مسئول با اشاره به بیان برنامه‌های هفته گرامیداشت سوادآموزی خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، امام جمعه و فرماندار این شهرستان، اجرای مسابقات انشاءنویسی و کتابت آیات نور، حضور در گلزار شهدای شهرستان و حضور کارکنان و مسئولان سوادآموزی در مراسم وحدت‌بخش نماز جمعه و … از جمله برنامه‌های گرامیداشت سوادآموزی در لنگرود است.

وی مهم‌ترین مشکل و چالش پیش‌روی سوادآموزی را عدم استقبال افراد بی‌سواد باقیمانده برای مشارکت در برنامه‌های سوادآموزی عنوان کرد.

کشت‌پرور خاطرنشان کرد: برطرف شدن مشکل بی‌سوادی در شهرستان لنگرود نیاز به عزم همگانی دارد.