چرا نمایندگان گیلانی به کمیسیون کشاورزی افتخار نمی دهند؟!
چرا نمایندگان گیلانی به کمیسیون کشاورزی افتخار نمی دهند؟!

در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ۵ نماینده عضو کمیسیون اقتصاد شدند و هیچ کدام از ۱۳ نماینده گیلان عضو کمیسیون کشاورزی نشدند.

به گزارش لنگرخبر،به نقل از درسیاهکل، گیلان در سطح کشور به استانی زیبا با طبیعتی رویایی و جاذبه های گردشگری و محصولات کشاورزی آن معروف می باشد و فقر و بیکاری آن در زیر همین زیبایی پنهان شده است.

keshavarz_namyandeh_majles

هرچند دولتمردان در ادوار گذشته و هم اکنون؛ تمام سعی خود را برای برطرف کردن مشکلات این استان به کار برده اند، اما تعطیلی کارخانجات و مشکلاتی که جلوی راه صنعتگران در این استان وجود دارد، بر هیچکس پوشیده نیست.

با گفتگویی بسیار ساده با یکی از مالکان کارخانجات به راحتی می توان به عمق فاجعه در بخش صنعت گیلان پی برد. تعطیلی کارخانجات علاوه بر اینکه موجب اشتغالزایی برای نیروهای بیکار نمی شود؛ بلکه نیروهای شاغل را نیز دچار مشکل کرده است و این خود قوز بالا قوز برای این استان حاصلخیز می باشد.

گیلانی ها از گذشته کشاورز بوده اند و همواره به این شغل شریف و با ارزش افتخار می کردند. اما چندسالی است که توجه ویژه ای به بخش کشاورزی نمی شود.

در دولت تدبیر و امید و با حضور دکتر نوبخت از گیلان به عنوان یکی از ارکان اصلی دولت یازدهم، کارهای خوبی در بخش چای انجام شد و همین امر موجب رقبت چایکاران به کشت این محصول در باغات خود شده است. اما همچنان کشاورزان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که نیازمند توجه ویژه قانونگذاران و دولتمردان دارد.

مردم ولایتمدار استان گیلان در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳ نماینده از ۱۰ حوزه برای خود انتخاب می کنند و در هر دوره نیز حضور چشمگیری در انتخابات های مختلف دارند.

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، گیلان را به زیبایی و محصولات کشاورزی آن می شناسند؛ اما در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، هیچکدام از نمایندگان مردم کشاورز گیلان حضار به عضویت در کمیسیون کشاورزی نشدند!!!

گویا عضویت در کمیسیون های اقتصادی، سیاسی و عمرانی به جای کمیسیون کشاورزی برای نمایندگان کشاورزان گیلانی از اهمیت بالایی برخوردار است!!!

در اقتصاد مقاومتی می بایست از تمامی ظرفیت ها موجود برای رسیدن به اقتصادی شکوفا بهره مند شد و بهترین راهی که برای برون رفت از معضل بیکاری در گیلان می توان به آن توجه کرد؛ بخش کشاورزی در استان است.

زمین حاصلخیز و وجود نیروی جوان و تحصیلکرده جویای کار، تعطیعی کارخانجات و اضافه شدن نیروهای بیکار، قدری انسان را به فکر وامیدارد، که چگونه چنین پتانسیلی در یک استان وجود دارد اما همچنان آمار بیکاران در آن بالا است.

در اینجا می بایست نمایندگان ملت قدری بیشتر به فکر این معضل در استان باشند و با ورود در بخش های مربوطه؛ از جمله کمیسیون کشاورزی، دین خود را به این مردم زحمتکش و پایبند به ارزشها بیشتر ادا کنند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا کاندیداهای مجلس دهم که به طور حتم سخنان زیبایی از حمایت کشاورزان به زبان خواهند آورد؛ حاضر می شوند برای حمایت همه جانبه از آنها قدم بردارند و در کمیسیون کشاورزی افتخار عضویت بدهند!

نمایندگان کشاورزان گیلانی در کمیسیون های مجلس نهم:

عطا‌ء‌الله حکیمی نماینده مردم رودبا، حمید رضا خصوصی ثانی نماینده مردم صومعه‌سرا، ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت و محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال عضو کمیسیون اقتصاد هستند.

حسن تامینی نماینده مردم رشت و محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه عضو کمیسیون بهداشت و درمان هستند.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت و محمد مهدی رهبری املشی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات هستند.

حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی و مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس، عضو کمیسیون عمران هستند.

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت نیز عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات هستند.

در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ۵ نماینده عضو کمیسیون اقتصاد شدند و هیچ کدام از ۱۳ نماینده گیلان عضو کمیسیون کشاورزی نشدند.

انتهای پیام/