کنگره در پی مرحله دوم نبرد علیه ایران اعضای کنگره در پی تمدید قانون تحریم‌های ضد ایران هستند
کنگره در پی مرحله دوم نبرد علیه ایران اعضای کنگره در پی تمدید قانون تحریم‌های ضد ایران هستند

رسانه ویژه کنگره آمریکا از تلاش‌های جدید کنگره این کشور برای ادامه نبرد با ایران با اتکا بر تمدید قانون تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، نشریه ویژه کنگره آمریکا از تلاش‌های جدید کنگره این کشور برای نبرد با ایران خبر داد.

به نوشته «هیل» سناتورهای کنگره در پی تمدید تداوم مجموعه تحریم‌های ایران تا سال بعد و با تمدید تاریخ آن هستند. قانون تحریم‌های ضد ایران شامل بند‌هایی در زمینه هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ، موشک‌های بالستیک و بخش انرژی ایران است.

سناتور دموکرات «بن کاردین» از اعضای برجسته کمیته شورای روابط خارجی در این زمینه گفت: «فکر می‌کنم احتمالا کنگره این مسئله در سال آینده و در زمانی پیگیری کند.»

وی گفت که سناتورها در جلسه توجیهی ماه دسامبر پیشنهاد بررسی تمدید این موضوع را تا اوائل ژانویه و یا فوریه داده بودند. آن‌ها در پی این هستند تا با رایزنی با «استفان مال» مسئول اجرای برجام در دولت اوباما در جدول زمان بندی بالقوه‌ به بحث پیرامون آن بپردازند.

سناتور دموکرات «کریس کوونز» نیز در اوائل ماه جاری در جریان جلسه استماع کمیته شورای روابط خارجی گفته بود که در ژانویه بسیاری از اعضای کنگره خواهان تمدید سریع قانون تحریم‌ها می‌شوند.

به نوشته هیل، ژانویه ممکن است با روز اجرای برجام همزمان باشد که احتمالا دولت آمریکا را در موقعیتی دشوار برای رفع تحریم‌ها قرار می‌دهد در حالی که در نقطه مقابل قانونگذاران سعی در تمدید تحریم‌ها دارند. حامیان طرح تمدید قانون تحریم‌ها می‌گویند که لازم است در صورت تخلف ایران تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا بازگردد. آن‌ها در توجیه سخنان خود آزمایش‌های موشکی را از جمله مواردی می‌دانند که ایران سعی دارد با انجام آن توافق را نقض کند. آن‌ها همچنین در حال اعمال فشار بر اوباما مبنی بر این هستند که او آماده ارسال پیامی آشکار به ایران و سرزنش این کشور با حفظ توانایی بازگشت تحریم‌ها باشد.

هیل در خاتمه نوشت: برای تصویب قانون تمدید تحریم‌ها علیه ایران جمهوریخواهان نیاز به همراهی ۴ دموکرات که پیشتر با توافق ایران مخالف بودند (از قبیل سناتور منندز و کاردین) و دست کم دو سناتور دیگر دموکرات کنگره که موافق توافق هسته‌ای همراه با بازگشت قانون تحریم‌ها هستند را دارند .

در همین زمینه سناتورهای دموکرات چون «کریس کوونز» و «گری پیترز» از حمایتشان در تمدید تحریم‌ها خبر دادند هر چند که به طور خاص موافق با لایحه «کرک- منندز» نیستند.