ما به دوقطبی جبهه انقلاب و ضدانقلاب اعتقاد داریم، نه اصولگرا و اصلاح طلب
ما به دوقطبی جبهه انقلاب و ضدانقلاب اعتقاد داریم، نه اصولگرا و اصلاح طلب

شهردار تهران با بیان اینکه ما به دوقطبی جبهه انقلاب و ضدانقلاب اعتقاد داریم، نه اصولگرا و اصلاح طلب،‌ گفت: در حوادث سال ۸۸محرز شد که موضوع انتخابات نیست، موضوع اصلاح طلب و اصولگرا نیست، بلکه موضوع انقلاب و ضد اتقلاب مطرح است.

به گزارش لنگرخبر، محمدباقر قالیباف در همایش تجلیل از خبرنگاران ورزشی و بسیجی که به همت سازمان بسیج ورزشکاران سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ برگزار شد،‌ با بیان اینکه وحدت یک مفهوم بنیادی دارد،‌ اظهار داشت: جامعیت هر جامعه‌ای به عنصر وحدت در آن باز می‌گردد.

وی ادامه داد: پیشرفت هر جامعه‌ای در گرو وحدت آن است؛ در انقلاب اسلامی این مفهوم را درک کرده‌ایم که وحدت عنصر اصلی و کلیدی آمادگی در برابر همه تهدیدات و داخلی و خارجی است. بر همین اساس است که دشمن برای فروپاشی یک جامعه وحدت آن جامعه را هدف قرار می‌دهد بنابراین باید بدانید که وحدت کلیدی‌ترین عنصر مقابل تهدیدات جامعه است.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز کشورهای مستکبر دنیا شعارهایی می دهند که با عمل آنان متفاوت است. کشورهای مستکبر دم از صلح می‌زنند ولی واقعیت تلخ این است که رفتار همه آنها همان تئوری جنگ تمدن‌ها را دنبال می‌کند و در این جنگ تمدن‌ها با عنصر نفوذ، در حال از بین بردن عنصر کلیدی جوامع یعنی وحدت هستند.

وی افزود: مستکبران به دنبال این هستند که تنها یک ظاهر اسلامی به جامعه اسلامی ما و دیگر جوامع اسلامی در دنیا بدهند و از درون آنها را تهی کنند؛ رخنه‌ای که به واسطه نفوذ اتفاق بیفتد قطعاً خطرناک خواهد بود چراکه مهم ترین عنصر جامعه یعنی وحدت را مورد هدف قرار داده و از بین خواهد برد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه محور وحدت در جامعه اسلامی ولایت فقیه است،گفت:  بر همین اساس است که امام خمینی(ره) فرمودند: اگر می‌خواهید به کشورمان آسیبی نرسد، نگذارید به ولایت فقیه و نظام ولایی آسیبی برسد. ما در فرهنگ اهل بیت علیه السلام نیز این موضوع را دیده و فهمیده‌ایم و خوشبختانه تا به امروز این را در جامعه خودمان هم دیده‌ایم.

قالیباف تاکید کرد یکی از آسیب‌های جدی که در حوادث سال ۸۸ اتفاق افتاد این بود که بحث مربوط به انتخابات آن مقطع و اعتراضات به آن نبود، ادامه داد: وقتی افرادی پیدا شدند که با شعار، حرف و بیانشان اساس نظام ولایت فقیه را زیر سوال بردند دیگر محرز شد که موضوع انتخابات نیست؛ موضوع اصلاح طلب و اصولگرا نیست؛بلکه موضوع انقلاب و ضد اتقلاب مطرح است.

شهردار تهران با بیان اینکه ما به دوقطبی جبهه انقلاب و ضدانقلاب اعتقاد داریم، نه اصولگرا و اصلاح طلب به اهمیت روز ۹ دی در کشورمان اشاره کرد و افزود: این روز مهم و تاریخ ساز است زیرا جامعه را به سمت وحدت دعوت کرد و نمادی از وحدت در جامعه شد.

وی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه ۳ عنصر ورزش، تهذیب و تحصیل می‌تواند جامعه را پویا، بانشاط، مقاوم و دور از تنبلی کند، خاطرنشان کرد: تحصیل برای مبارزه با فقر علمی و تکنولوژی؛ تهذیب برای سلامت روح و گسترش اخلاق و ورزش برای سلامت جسم و روان در جامعه است.

قالیباف همچنین گفت: خوشبختانه حضور ورزشکاران در شورای شهر تهران باعث یک تحول جدی در عرصه ورزش پایتخت شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران توانسته است تحولات جدی و تاثیرگذاری را در حوزه ورزش به ویژه ورزش همگانی هم برای بانوان و هم برای آقایان ایجاد کند، افزود: سرمایه گذاری شهرداری پایتخت برای زیرساخت‌های ورزشی در شهر تهران بی نظیر بوده است.

شهردار تهران در پایان با بیان اینکه توجه به ورزش‌های سنتی در دستورکار مدیریت شهری است،خاطرنشان کرد: معتقدیم باید به ورزش نسل جوان به ویژه در مناطق جنوبی شهر توجه ویژه و اساس شود.همچنین توسعه ورزش بانوان با رعایت فرهنگ اسلامی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.