آمریکا یازده شخص و شرکت مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم می‌کند
آمریکا یازده شخص و شرکت مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم می‌کند

وزارت خزانه‌داری آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور اعلام کرده است که دولت قصد دارد، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

به گزارش لنگرخبر به نقل از فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور اعلام کرده است که دولت قصد دارد تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کند.

به نوشته سایت شبکه فاکس‌نیوز، قرار است جمعا یازده شخص و شرکت به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم شوند.

این اقدام به بهانه پاسخ به آزمایش موشک بالستیک عماد توسط ایران صورت می‌گیرد. بنا بر این گزارش، این تحریم‌ها هنوز اعمال نشده‌اند، اما دولت باراک اوباما تصمیم خود برای این کار را به نمایندگان کنگره اعلام کرده است.

سایت شبکه بلومبرگ هم به نقل از یک منبع آگاه این خبر را تائید کرده است.

پیش از این سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز گفته بود که واشنگتن در حال بررسی گزینه اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران است.

اعلام تصمیم دولت آمریکا برای اعمال تحریم های جدید دو روز پس از آنصورت می گیرد که ایران بیش از یازده تن اورانیوم غنی شده را به روسیهمنتقل کرد.

واشنگتن پیش از این هم در اقدامی که به گفته کارشناسان ناقض متن صریحبرنامه جامع اقدام مشترک است، قانونی تصویب کرد که بر اساس آن افرادیکه در ۵ سال گذشته به ایران سفر کرده باشند، برای سفر به آمریکا حتمالباید روادید دریافت کنند، حتی اگر تبعه یکی از ۳۸ کشوری باشند کهواشنگتن با آن ها قرارداد لغو روادید دارد.