نماینده باید متفکر برتر شهرستان باشد/به مشورت و مامیتوانیم اعتقاد دارم/مجلس آینده برنامه های صنعتی شدن کشاورزی، اشتغال و ازدواج را در اولویت قرار دهد

به گزارش لنگرخبر، ۲۸ آذر گذشته نخستین روز از ثبت نام داوطلبین نمایندگی مجلس بود که پرویز محمدنژاد در همان ساعات اولیه به عنوان یکی از کاندیداهای مجلس در حوزه انتخابیه لنگرود ثبت نام کرد.

محمدنژاد با حضور در دفتر تحریریه لنگرخبر در پاسخ به سوال خبرنگار لنگرخبر که دلیل شما برای حضور در ساعات اولیه روز ثبت نام چه بود گفت : در کار خیر حاجت هیچ استخاره و درنگی نیست و چون نیت خدمت برای مردم شهرستان، استان و کشور داشتم در همان ساعات اولیه نامنویسی کردم.

وی با بیان اینکه کشور نیاز به تغییرات گسترده ای دارد اضافه کرد : اگر نیت ما برای خدمت مردم باشد نباید درنگ کرد،‌بسیاری از کم و کاستی ها را در شهرستان مشاهده کردم و این توان را در خود دیدم که به عنوان یک تکلیف دینی و مذهبی وارد عرصه شوم و با آگاهی کامل این مسیر را انتخاب کردم.

پرویز محمدنژاد اظهار کرد : از سال ۱۳۹۳ به فکر انتخابات بودم و با آگاهی کامل و دید وسیع و اندیشه ای باز و با توجه به رجوع بسیاری از بزرگان و معتمدان از اینکه حضورم میتواند موثر باشد وارد شدم.

محمدنژاد با بیان اینکه برنامه ریزی هایی در تمام زمینه ها فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی و … انجام شده است تصریح کرد : بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی هنوز هم حفره های فرهنگی و اجتماعی مشاهده می شود که در این مسیر استفاده از نخبگان و اثرگذاران جهت همفکری نیاز است که برنامه هایی جهت انجام آنها تهیه شده است.

وی با اشاره به عدم وجود برنامه های اقتصادی در بازار و کسب و کار افزود : هیچ سازماندهی در منابع کشاورزی از جمله نوغان،‌چای، برنج و خاویار وجود ندارد و گیلان که زمانی مدعی صادر کننده ۲۰۰ تنی خاویار بود به ۱۰ تن نزول کرده است  و در دیگر منابع کشاورزی نیز به جای پیشرفت سقوط داشتیم.

پرویز محمدنژاد از ارتقاء معیشت مردم در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود : بزرگترین منابع ایجاد ثروت دراختیار کشاورزان بوده وهمچنین بهترین و زیباترین مکان های گردشگری در ایران وجود دارد ولی همانند دیگر موارد، برنامه جامعی برای گردشگری و ارتقا کشاورزی در کشور و استان و شهرستان وجود ندارد.

وی با انتقاد از شیوه نظارت و قانون گذاری ادوار گذشته مجلس اضافه کرد : این چه قانون گذاری و نظارت بر کارها است که در مقوله کشاورزی چایکاری از چایکاران گرفته شد و ساختمان ها در زمین کشاورزی بنا و چای خارجی حتی بیشتر از نیاز کشور وارد شد؟

محمدنژاد ویژگی بارز نمایندگان را استفاده از خبرگان شهرستان ها دانست و اظهار کرد : نماینده باید متفکر برتر شهرستان باشد که این برتری را از مشاوران و خبرگان توانا در زمینه های گوناگون به دست می آورد که این یکی از برنامه ها و شیوه های مدیریتی من است.

پرویز محمدنژاد افزود : اگر نمایندگان ادوار مجلس اطلاعات کافی از محصولات کشاورزی داشتند و از تاثیر بالای اقتصادی آن باخبر بودند هم اکنون کشاورزان با دشواری متعدد روبرو نبودند که یکی از دلائل آن را اطلاعات وعدم استفاده از مشاورین خبره و کاربلد دانست.

وی با بیان اینکه گیلان در گذشته با توجه به ظرفیت کشاورزی،‌ منبع تولید ثروت و اشتغال زایی به شمار میرفت اضافه کرد‌ : قطب گردشگری از دیگر ظرفیت های گیلان است ولی بزرگان استان نتوانستند برنامه مناسبی برای حفظ ظرفیت موجود گیلان طراحی کنند و نه تنها گیلان در کشاورزی رشد نکرد بلکه شاهد نزول آن نیز هستیم.

محمدن‍ژاد با اشاره به ۳ شهرک صنعتی و وجود بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی در شهرستان لنگرود گفت : از این تعداد کمتر از ۵۰ واحد مشغول به کار هستند که البته با دشواری هایی نیز درگیر هستند.

پرویز محمدنژاد با بیان اینکه در هر دقیقه ۵ نفر به بیکاران گذشته اضافه می شود اظهار کرد : با توجه به برنامه ریزی هایی که در صنعتی شدن کشاورزی شد ولی هیچ اثر و پیشرفتی در این مقوله نیز محسوس نیست و نیاز به کارشناسی مجدد برنامه های صنعتی شدن کشاورزی است.

وی گفت : در گذشته چک های نوغان، چای و برنج کشاورزان موجب رونق بازار ها و چرخش اقتصاد می شد ولی امروز کشاورز برای دریافت حق اولیه خود از دولت درمانده است و راکد بودن زمین را بیشتر از دردسر کار بر روی آن می پسندد.

محمدنژاد دنیای امروز را دنیای رقابت دانست و افزود : رقابت در دنیا بین تفکر و اندیشه ها است و رقابت های نظامی به پایان رسیده است و کشورهای دیگر توانسته اند با برنامه ریزی های صحیح و صنعتی کردن نوغان و برنج به عنوان منبع صاردات محصولات در جهان نامبرده شوند.

پرویز محمدنژاد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بخش های هسته ای و نانو گفت : در هر زمینه ای که به فرمایشات رهبری توجه شد در آن زمینه کشور موفق بوده است و اقتصاد مقاومتی از دیگر تاکیداتی است که تاکنون مغفول مانده است ولی با کمترین همت کشور میتواند در اقتصاد مقاومتی پیشرفت و بی نیاز شود.

وی با بیان اینکه ایران بعد از انقلاب اسلامی،‌ مدعی تمدن سازی در جهان است گفت : ایران می تواند اقتصاد مقاومتی را به کل جهان صادر کند.

پرویز محمدنژاد با بیان اینکه به ما میتوانیم نه عنوان شعار بلکه به عنوان یک توان داخلی ایمان دارم اضافه کرد : دشمن در جنگ تحمیلی خواب فتح ۶ روزه ایران را در سر داشت ولی ایمان و اعتقاد به خداوند و عمل به مامیتوانیم دست انان را از کشور دور راند و واجب است که مجلس آینده برنامه های صنعتی شدن کشاورزی، اشتغال و زمینه آسان ازدواج جوانان را در اولویت اقدامات خود قرار دهد.

author ۱۲ دی ۱۳۹۴
author 932 views