حمله داعش به فرانسه برای برهم زدن روابط اقتصادی این کشور با ایران و به دستور آمریکا بود

وزیر سابق اطلاعات گفت:در فتنه ۸۸ بیش از ۲۵۰ نفر که در سفارت انگلیس کار می‌کردند و ۲۰۰ نفر آن‌ها ایرانی بودند، در سطح کشور پراکنده شده بودند و با ارتباط برقرارکردن با خواص و ملاقات‌های مختلف، سعی در ایجاد شک و تردید و اشتباه محاسباتی در آن‌ها را داشتند.

کد خبر : 43010
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰

به گزارش لنگرخبر،به نقل از شیرازه، وزیر پیشین اطلاعات با اشاره به حوادث انتخابات سال ۸۸ گفت: علیرغم اینکه برخی خواص تحت تاثیر نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی دشمن قرار گرفتند و دچار اشتباه محاسباتی شده بودند اما ملت ایران با بصیرت و حضور خود در میدان و خلق حماسه ۹ دی توطئه و نقشه استکبار را نقش برآب کرد اما این به معنای پایان فتنه نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه شیراز اظهار کرد: فتنه‌های استکبار تمامی ندارد و همواره طرح‌های خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران ارائه می‌دهد و تا زمانی که انقلاب اسلامی از ارزش‌های خود دست بر ندارد و با قدرت در حال حرکت است، فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان و استکبار ادامه دارد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دقیق دشمنان در طراحی فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: تمامی این برنامه‌ها با هدف نفوذ به انقلاب اسلامی طراحی و اجرا شد اما در این میان دشمن پیش‌بینی حضور گسترده مردمی در ۹دی و برچیده‌شدن تمامی توطئه‌هایش توسط ملت ایران را نکرد.

حجت‌الاسلام مصلحی تأکید کرد: استکبار با عوامل مختلف مانع پیشرفت انقلاب می‌شود اما به یاری خداوند و هوشیاری مردم تاکنون به اهداف خود دست پیدا نکرده است.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) در خردادماه ۴۲ به شهید عراقی و مرحوم عسکراولادی گفتند که این نهضت را با سه هدف ایجاد حکومت اسلامی، ایجاد بیداری اسلامی در دنیای اسلام و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان (عج) آغاز کردم و امروز می‌بینیم که بعد از نیم‌قرن این موارد در حال اجرا است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و فرامنطقه‌ای با قدرت در حال پیشرفت است، عنوان کرد: استکبار از گسترش اسلام در تمام جوامع واهمه دارد چراکه بسیاری از پیشرفت‌های غرب نیز مرهون علم اسلامی از جمله کتاب‌های ابوعلی سینا است و اندیشمندان استکبار با توجه به اسلام‌هراسی گسترده در دنیا به‌دنبال شناخت اسلام هستند.

حجت‌الاسلام مصلحی اجرای پروژه‌های اسلام‌هراسی را به دلیل گرایش اندیشمندان غربی به اسلام دانست و گفت: بر سر راه انقلاب مشکلاتی مانند طراحی‌های دشمن، نفوذ، سنگ‌اندازی و جهت‌گیری‌های نابخردانه صورت می‌گیرد اما به اعتراف نتانیاهو ایران اکنون تمام کشورهای اسلامی را با خود همراه کرده است.

وی با بیان اینکه هرچه کردند نتوانستند جلو پیام آقا به جوانان غربی را بگیرند، اظهار کرد: پیام آقا تاثیرگذاری فراوانی داشته و اندیشمندان استکبار با وجود اسلام‌هراسی می‌خواهند ببینند اسلام چیست و چه می‌خواهد بگوید.

حجت‌الاسلام مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین موارد مختلف نفوذ پرداخت و جریان نفوذ در کشور را مقوله‌ای طراحی‌ شده از سوی شیطان دانست و افزود: نفوذ به دو دسته «موردی» و «جریانی» تقسیم‌بندی می‌شود که ترور شخصیت‌های ناب انقلاب در زمره «نفوذِ موردی» قرار دارد و این ترور‌ها یا به شکل از بین بردن فرد و یا به شکل ترور شخصیتی و ترساندن افراد اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه «نفوذِ جریانی» نیز به شکل ویژه به‌دنبال تحقق اهداف مثلث شوم دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل است، افزود: در نفوذ جریانی فردی به قدرت می‌رسد و اهداف مجموعه را اجرایی می‌کند و براساس آیات قرآن‌کریم در نفوذ جریانی از دو بازوی حزب و جنود استفاده می‌کنند که حزب را در القای فکری و جنود را در کارهای عملیاتی به‌کار می‌گیرند.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ بیش از ۲۵۰ نفر که در سفارت انگلیس کار می‌کردند و ۲۰۰ نفر آن‌ها ایرانی بودند، در سطح کشور پراکنده شده بودند و با ارتباط برقرارکردن با خواص و ملاقات‌های مختلف، سعی در ایجاد شک و تردید و اشتباه محاسباتی در آن‌ها را داشتند.

وی با تأکید بر اینکه اشتباه محاسباتی در بین مسئولان و خواص جامعه مهم‌ترین عوامل بروز فتنه ۸۸ بود به موارد اشتباه محاسباتی در تاریخ اشاره و تصریح کرد: حضرت علی(ع) نیز در زمان رسیدن به حکومت با سه فتنه داخلی جمل، نهروان و صفین روبه‌رو بود اما اسامه که در سن ۱۸ سالگی فرمانده جنگی پیامبر(ص) بود به یاری او نشتافت زیرا دچار اشتباه محاسباتی و مشکل در تشخیص حق و باطل شده بود و می‌گفت با خدای خود عهد بسته‌ام با اهل قبله مبارزه نکنم.

حجت‌الاسلام مصلحی ایجاد التقاط و تردید در افراد، مشغول کردن افراد به خیال‌پردازی و آرزوهای طولانی، زیبا جلوه دادن عملکرد نادرست، شایعه‌سازی، دروغ‌پراکنی، غفلت از امدادهای الهی، القای یأس و بر‌تر دانستن کدخدا و غیره را از جمله مواردی دانست که در نفوذ جریانی دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: مصوبه اخیری که اوباما امضا کرده با محاسبات غلط بین مسئولان و برخی از خواص که اعلام می‌کنند اجرایی شدن آن سبب بروز مشکلات می‌شود، نیز به نوعی ساده‌اندیشی است چراکه این طرح توسط اوباما امضا شده و اجرایی هم می‌شود.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در فتنه ۸۸ در فضای مجازی به ویژه فیس‌بوک برنامه‌های مختلفی ارائه می‌کردند تا زود‌تر به اهداف خود دست پیدا کنند بیان کرد: در آن زمان قرار بود فیسبوک به مدت چند ماه تعطیل شود و نرم‌افزارهای خود را بازسازی کند که با مخالفت شدید اوباما مواجه شد چرا که برای استفاده از فیسبوک در فتنه ۸۸ برنامه‌ریزی کرده بودند.

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه با همکاری و مشارکت چندین نفر از دانشجویان نخبه بسیجی و دلسوز انقلاب با این برنامه‌ریزی‌های استکبار در فضای مجازی نیز مقابله شد عنوان کرد: با تلاش عزیزان ما ضربه بسیار سنگینی به آمریکایی‌ها وارد شد به نحوی که اوباما در یکی از سخنرانی‌های خود این موضوع را بیان کرد.

وزیر سابق اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در جریان اقتصاد مقاومتی به‌عنوان کسی که پشت‌صحنه‌های اقتصادی را می‌بیند، می‌گویم که فقط ۲۰ درصد مسائل اقتصادی کشور به تحریم‌ها ربط دارد و بخش عمده مشکلات اقتصادی ما داخلی است.

حجت‌الاسلام مصلحی تصریح کرد: با هدف زمین زدن اقتصاد کشور برای واردات هزینه می‌کنند و با شرمندگی باید بگویم که در تهران جشنواره لباس ترکیه‌ای می‌گذراند در حالی‌که ایران بالا‌ترین صنایع نساجی را در منطقه دارد.

حجت‌الاسلام مصلحی همچنین با بیان اینکه گروه‌هایی مانند داعش را برای مقابله با ایران ساخته‌اند، گفت: جریانی که در فرانسه به‌نام داعش راه افتاد، برای برهم زدن روابط اقتصادی این کشور با ایران بود.

وی با بیان اینکه فرانسه برای این انتخاب شد که بیشترین ارتباط تجاری و صنعتی را با ایران دارد افزود: پس‌ از اینکه مذاکرات هسته‌ای به نتیجه رسید، فرانسه فکر می‌کرد از جریان عقب‌افتاده است، به همین دلیل نخستین کشوری بود که وزیر خارجه خود را به ایران فرستاد؛ در این قضایا آمریکا تصمیم گرفت فرانسه را بر سر جای خود بنشاند.

وزیر سابق اطلاعات در مورد حمایت ایران از بشاراسد گفت: برخی می‌پرسند که جریانات سوریه چه ربطی به ایران دارد، در حالی‌که استکبار بنا را بر این گذاشته است که با حذف بشاراسد مقاومت را از بین ببرد.

وی ادامه داد: من‌‌ همان زمان نیز که نخستین ناآرامی در سوریه رخ داد، با استفاده از گزارش‌هایی که از درون سازمان‌های اطلاعاتی درز می‌کرد، برای مخالفان اسد در سوریه شرح دادم که قصد استکبار چیست اما قبول نکردند و دو سال پس‌ از آن به‌اشتباه خود اعتراف کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.