آیا نظر امام جمعه آستانه مخالف نظر رهبر انقلاب است؟+ سند
آیا نظر امام جمعه آستانه مخالف نظر رهبر انقلاب است؟+ سند

ظهر دیروز امام جمعه آستانه در سخنانی عجیب به جای پرداختن به موضوعات کلان کشوری با توجه به اینکه تنها ۲ روز از یوم الله ۹دی می گذشت اقدام به سخنرانی حول محور یک سخنرانی در مسجد جامع این شهر کرد

به گزارش لنگرخبر، ظهر دیروز امام جمعه آستانه در سخنانی عجیب به جای پرداختن به موضوعات کلان کشوری با توجه به اینکه تنها ۲ روز از یوم الله ۹دی می گذشت اقدام به سخنرانی حول محور یک سخنرانی در مسجد جامع این شهر کرد و به سخنران مراسم انتقادات شدید اللحنی را وارد نمود و موجبات تعجب نمازگزاران فراهم کرد.

امام جمعه آستانه در حالی سخنان امام جمعه موقت رشت حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی را نقد می کرد که او سخنی جز لزوم برخورد با فتنه گران در راستای حفظ انقلاب و امنیت ایران بیان نداشته بود و این ابراز ناراحتی از سوی ایشان بسیار برای مردم شگفت انگیز بود.

ساجدی امام جمعه حال حاضر آستانه در حالی از لزوم وجود آستانه تحمل و دامن نزدن به اختلافات صحبت می کرد که خود با لحنی تند سخنان امام جمعه موقت رشت و هم لباس و همکار خود را مورد حمله قرار داد.

حجت الاسلام ساجدی ، امام جمعه رشت را متهم به توهین نسبت به شهدا کرد و توضیح ایشان در خصوص علت عدم بیان اسامی این شهدا را عذر بدتر از گناه خواند، در حالی که شنیده ها حاکی از این است ایشان در سخنرانی خود در مراسم ۹دی در مسجد جامع از اهداف این شهیدان سخن گفته و به عقیده ی مخاطبین شنونده به جای اینکه مانند سایرین تنها از عکس آنها یاد کند ، دلایل و انگیزه و مقصد آنان را تشریح کرد.

لازم به ذکر است ساجدی هم نوا با حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی از شورای رهبری سخن گفت و لزوم وجود آن را نیز رد نکرد.

امام جمعه آستانه در حالی به سخنرانی انقلابی حجت الاسلام عبدالله زاده در خصوص فتنه ۸۸ ایراد گرفت که خود تاکنون در سابقه اش اعلام موضع شفاف و روشنگری در خصوص فتنه ۸۸ یافت نشده، در حالی که ایشان نماینده رهبری در شهرستان آستانه هستند و طبعا می دانند حضرت آیت الله خامنه ای فتنه را از خطوط قرمز نظام دانسته و لزوم برائت از اصحاب فتنه را بارها تاکید کرده اند.

گفتنی است مردم از این سخنرانی شگفت زده شده و منتظر توضیح امام جمعه در خصوص وجود یا عدم وجود مخالفت امام جمعه آستانه با نظرات رهبری در خصوص فتنه هستند.

شنیده ها حاکی از این است عده ای از نیروهای ارزشی از این سخنان امام جمعه آستانه دلگیر شده و انتظار دارند ایشان بسیار شفاف توضیح دهند که آیا مخالف نظرات رهبری هستند یا خیر و اگر مخالف رهبری اند چرا؟