همه دوباره سرِ کار بودیم / ادامه سریال‌های بدون گل دربی (۲)

دیدار پرسپولیس و استقلال بار دیگر با تساوی بدون گل خاتمه یافت. به گزارش  لنگرنیوز به نقل از تسنیم، دیدار ۲ تیم پرسپولیس و استقلال (دربی هفتاد و هشتم) از لحظاتی پیش و با کمی تاخیر و با قضاوت سعید مظفری‌زاده در ورزشگاه آزادی و در حضور ۹۰ هزار تماشاگر آغاز شد. نخستین خطای بازی […]

دیدار پرسپولیس و استقلال بار دیگر با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

به گزارش  لنگرنیوز به نقل از تسنیم، دیدار ۲ تیم پرسپولیس و استقلال (دربی هفتاد و هشتم) از لحظاتی پیش و با کمی تاخیر و با قضاوت سعید مظفری‌زاده در ورزشگاه آزادی و در حضور ۹۰ هزار تماشاگر آغاز شد.

نخستین خطای بازی روی سید جلال حسینی انجام شد. در دقیقه ۳ شوت پژمان نوری توسط نیلسون مهار شد. یک دقیقه بعد همین بازیکن پشت محوطه جریمه استقلال مرتکب خطا شد تا یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس شود. این ضربه را خلعتبری از بالای دروازه استقلال به بیرون فرستاد.

دقیقه ۷ کرنر تیموریان را عالیشاه در مقابل تیر دروازه بازگشت داد و ارسال مجدد تیموریان را حنیف عمران زاده به بیرون زد. حمله متقابل پرسپولیس هم بی اثر ماند. نخستین کارت زرد بازی به پژمان نوری و پیام صادقیان تعلق گرفت و در همین زمان خلعتبری و صادقیان درگیری لفظی پیدا کردند.

دقیقه ۱۴ ضربه سر بنگر با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت. لحظاتی بعد شوت قاضی را نیلسون مهار کرد. در دقیقه ۱۸ خلعتبری چند گام در ضد حمله کم آورد تا توپ نصیب رحمتی شود.

با افت جریان بازی، ۲ تیم بیشتر در میانه میدان مشغول جدال بودند و شوت از راه دور و پاس‌های بلند تنها ترفند ۲ تیم بود. تا دقیقه ۳۰ هیچ اتفاق خاصی روی دروازه ۲ تیم رخ نداد. دقیقه ۳۶ محمد نوری با خطا بر روی بازیکن استقلال کارت زرد گرفت. در ادامه ضربه خطای بازیکنان استقلال نتیجه بخش نبود. چند حمله پیاپی پرسپولیس به ثمر نرسید تا بازی در دقیقه ۴۰ بدون گل ادامه داشته باشد.

دقیقه ۴۳ با خطای حقیقی بر روی تیموریان یک ضربه خطا نصیب استقلال شد که با حرکت سریع مدافعان پرسپولیس این ضربه بی اثر ماند. دقیقه ۴۵ حرکت خلعتبری و پاس او به صادقیان با شوت این بازیکن همراه شد که از کنار دروازه بیرون رفت و در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

نیمه دوم

نیمه دوم با حملات پرسپولیس آغاز شد اما حرکات خلعتبری و صادقیان نتیجه بخش نبود. حنیف عمران زاده دقیقه ۵۱ با خطا بر روی بازیکن پرسپولیس کارت زرد گرفت. دو ضربه عجیب صادقیان و سید صالحی به زیر توپ از دیگر اتفاقات دقایق ابتدایی نیمه دوم بود. دقیقه ۵۷ ضربه کرنر پرسپولیس روی سر سید صالحی فرود آمد اما توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۵۹ مجید غلام نژاد بجای مهرداد اولادی وارد زمین شد. دقیقه ۶۱ شوت غلام نژاد با اختلاف زیادی بیرون رفت. دقیقه ۶۴ پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه استقلال شد که ضربه محمد نوری را رحمتی در دهانه دروازه دفع کرد.هاشم بیک زاده در دقیقه ۷۰ کارت زرد گرفت.

در ادامه بازی دو تیم با خشونت بیشتری ادامه یافت و تنها اتفاق مهم بازی تا دقیقه ۸۰ کارت زرد گرفتن حمید علی عسگر به دلیل شبیه سازی خطا در محوطه جریمه استقلال بود. در دقایق پایانی غلام نژاد کارت زرد گرفت.

در ادامه هم بازی بدون آنکه حتی یک ضربه در چارچوب دروازه ۲ تیم زده شود ادامه یافت تا دربی هفتاد و هشتم چهارمین دربی پیاپی باشد که با تساوی و البته بدون گل خاتمه پیدا می‌کند. با این نتیجه استقلال با ۴۵ و پرسپولیس با ۴۱ امتیاز در رده اول و سوم جدول باقی ماندند.