انتخابات به روایت دختران هاشمی: تندروها احساس خطر کرده‌اند
انتخابات به روایت دختران هاشمی: تندروها احساس خطر کرده‌اند

روزنامه آرمان نوشت: فائزه و فاطمه دختران آیت‌ا… هاشمی‌رفسنجانی هستند که دختر بزرگ یعنی فاطمه کاندیدای انتخابات مجلس است. فائزه هم ترجیح داد صحنه را برای خواهر و برادرش یعنی فاطمه و محسن خالی کند.

به گزارش لنگرخبر، فائزه هاشمی چندی پیش گفته بود که اگر مردم پرشور وارد صحنه انتخابات شوند قطعا تندروها رأی نخواهند آورد و امروز هم می‌گوید که این تندروها احساس خطر کرده‌اند. فائزه هاشمی به تحلیل انتخابات اسفندماه پرداخت و به از حضور افراد در چند لیست انتقاد کرد.

فائزه هاشمی گفت: در صورت وجود افراد مشترک بین دو حزب باید به این نکته توجه کرد در مواقعی که رأی‌گیری‌های حساسی مانند انتخاب رئیس مجلس صورت می‌گیرد، اصولگرایان حاضر در لیست اصلاح‌طلبان به چه کسی رای می‌دهند و در سمت روبه‌رو نیز اصلاح‌طلبان حاضر در لیست اصولگرایان چه فردی را انتخاب خواهند کرد. به‌طور قطع در چنین شرایطی تعارض ایجاد می‌شود و وضعیت آرا چندان مشخص نخواهد شد.

این نماینده دوره پنجم مجلس افزود: تلاش‌های صورت گرفته برای تخریب برخی چهره ها و برهم زدن تجمعات در نهایت به نفع اصلاح‌طلبان و به نفع عموم جامعه می‌شود، چون اینگونه اعمال نشان‌دهنده احساس خطر کردن تندروها است که از طریق اعمالی چون جلوگیری از سخنرانی افراد و تخریب آنها، سعی در تنگ‌تر کردن فضا دارند.

دختر بزرگ آیت‌ا… هاشمی نیز که کاندیدای مجلس شده است، گفت: امیدوارم رد صلاحیت‎هازیاد نباشد. فاطمه هاشمی اظهار کرد: اگر رد صلاحیت‎ها گسترده باشد به‎طور قطع مردم نسبت به این مساله ناراحت خواهند شد.

این داوطلب مجلس دهم با اشاره به مجلس خبرگان، اضافه کرد: مجلس خبرگان همیشه مهم بوده است و باید به آن توجه شود و این جای خوشبختی است که افراد زیادی برای انتخابات مجلس خبرگان ثبت‎نام کرده‎اند. وی گفت: این را باید به فال نیک بگیریم چون جمهوری اسلامی ایران توانسته مجتهدان زیادی را تربیت کند و این حضور نشان‌دهنده آن است که جمهوری اسلامی ایران در راستای تربیت مجتهدان خوب عمل کرده است. اظهارات فاطمه هاشمی مصداق این گفته فائزه مبنی بر ترسیدن تندروهاست چرا که ساعتی پس از انتشار آن رسانه‌های تندرو داستانی جدید و دروغ ساختند و طی آن ادعا کردند «صدور فرمان آشوب، این‌بار توسط فاطمه هاشمی؟‍!» این تیتر نشان می‌دهد که اصولگرایان تندرو از هم‌اکنون خود را بازنده رقابت و اعتدال‌طلبان و اصلاح‌طلبان را پیروز می‌دانند و در کنار آن آگاهند در صورت راهیابی فرزندان آیت‌ا… هاشمی به مجلس گرایش اعتدالی پررنگ شده و تندروها به حاشیه خواهند رفت.