«یوسی کوهن» رسما ریاست موساد را بدست گرفت
«یوسی کوهن» رسما ریاست موساد را بدست گرفت

«یوسی کوهن» معروف به «مانکن» از امروز چهارشنبه رسما ریاست سازمان جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی را بدست گرفت.

به گزارش لنگرخبر، رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که یوسی کوهن رئیس سابق شورای امنیت داخلی این رژیم از امروز چهارشنبه رسما منصب جدید خود به عنوان رئیس سازمان موساد و جانشین «تامیر باردو» را تحویل می گیرد.

بر اساس این گزارش، مراسم تودیع باردو شب گذشته در تل آویو با مشارکت مسئولان ارشد از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد.

کوهن اخیرا از سوی نتانیاهو به عنوان رئیس جدید موساد منصوب شد.
بر اساس این گزارش، کوهن در سال ۱۹۸۲ جذب سازمان موساد شد و از افسر مسئول شناسایی افراد جهت جاسوسی برای موساد به رئیس بخش «جذب جاسوسان» ارتقا یافت و سپس به عنوان رئیس شعبه موساد در یکی از کشورهای اروپایی تعیین شد تا اینکه اکنون به‌عنوان رئیس موساد توسط نتانیاهو منصوب شد.

وی از افراد نزدیک به نتانیاهو است تا حدی که نتانیاهو در آگوست ۲۰۱۳ وی را به‌عنوان مشاور امنیت داخلی برگزید و او مأمور ارائه گزارشات کاملاً سری از جمله درباره گفت‌وگوها با آمریکا درخصوص برنامه هسته‌ای است.

کوهن در گذشته خلبان و رئیس دستگاه اطلاعات هوایی بوده و از جمله کسانی است که به‌مدت ۳دهه در سازمان موساد مشغول فعالیت بوده است و سمت‌های زیادی از جمله مدیریت دایره تعیین و اعزام جاسوس در سراسر جهان را به‌عهده داشته است.

وی مابین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ منصب معاون رئیس موساد را به‌عهده داشته است.
وی از سنین پایین به عضویت موساد درآمد و در مأموریت‌های سری فراوانی شرکت داشته و تاکنون هویت‌های مستعار بسیاری نیز داشته است. گفته می‌شود وی هنوز گذرنامه‌های متعددی دارد. وی به‌خاطر ظاهر مناسبی که دارد به «مانکن» مشهور است.