حوادث «روز رشت» شهردار را در آستانه استیضاح قرار داد/پشت‌گرمی شهردار رشت به دست‌های پنهانی
حوادث «روز رشت» شهردار را در آستانه استیضاح قرار داد/پشت‌گرمی شهردار رشت به دست‌های پنهانی

موضوعاتی از جمله پشت‌گرمی شهردار به دست‌های پنهان برای ما ارزشی ندارد و با وجود اینکه از وی برای تصدی شهرداری رشت حمایت کردیم اما در مقابل رفتارهای غیر ارزشی او سکوت نمی‌کنیم.

به گزارش لنگرخبر،عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه حوادث «روز رشت» یک افتضاح بود، گفت: در صورتی که شهردار رشت نسبت به حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بی‌توجه باشد به طور یقین استیضاح می‌شود.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به حوادث ناخوشایند ۱۲ دی در روز رشت، اظهار کرد: حوادث رقص و پایکوبی در روز رشت یک افتضاح بود و شهردار و سازمان‌های تابعه به‌ویژه فرهنگی‌ـ‌ورزشی باید تمام دقت خود را به‌کار گیرند تا دیگر شاهد بروز چنین افتضاح‌هایی در شهر رشت نباشیم.

وی ادامه داد: به طور یقین باید برخوردی در حد و اندازه تخلف سازمان فرهنگی‌ ـ‌ ورزشی و روابط عمومی شهرداری رشت به دلیل فجایع روز رشت صورت گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر اینکه با خاطیان مراسم روز رشت برخورد جدی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: شهردار در رأس امور است و باید نسبت به اعمال مثبت و منفی سازمان‌های ذی‌ربط خود پاسخگو باشد.

وی با اشاره به سکوت شهردار رشت درباره اتفاق‌های روز رشت، تصریح کرد: شهردار باید بداند که ادامه کارش منوط به تایید اعضای شورای شهر رشت است و اگر شهردار در انجام مسئولیت‌های خود و حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام کوتاهی کند به طور یقین استیضاح می‌شود.

پشت‌گرمی شهردار رشت به دست‌های پنهانی

واثق‌کارگرنیا گفت: موضوعاتی از جمله پشت‌گرمی شهردار به دست‌های پنهان برای ما ارزشی ندارد و با وجود اینکه از وی برای تصدی شهرداری رشت حمایت کردیم اما در مقابل رفتارهای غیر ارزشی او سکوت نمی‌کنیم.

وی به واکنش برخی از عوامل و مجریان برنامه روز رشت درباره عملکرد رسانه‌ها در پوشش اخبار روز رشت اشاره کرد و یادآور شد: رسانه‌ها به رسالت خود عمل کردند و خاطیان مراسم روز رشت نباید انتظار داشته باشند که رسانه‌ها مطالب را طبق خواسته آنها انعکاس دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت یادآور شد: با هرگونه رفتار زشت و خارج از ادب با خبرنگاران به شدت برخورد می‌کنیم و افراد خاطی به جای ایراد گرفتن از رسانه‌ها بهتر است عملکرد خود را اصلاح کنند.

جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت برای پیگیری برنامه‌های خارج از عرف در «روز رشت» فردا چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح در صحن شورای اسلامی شهر رشت برگزار می‌شود.