اداره اوقاف حساب بانکی فرمانداری لنگرود را مسدود کرد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود از مسدود سازی حساب بانکی فرمانداری لنگرود نزد بانک ملی خبر داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر، با بیان اینکه در راستای عمل به نیت واقف و تاکیدات مقام معظم رهبری پیگیر موقوفات و اموال وقفی هستیم گفت : این اداره در خصوص موقوفه آخوندملاشفیع(مکان فعلی دانشگاه پیام نور لنگرود) به دلیل عدم اجرای نیت واقف بر علیه فرمانداری لنگرود شکایت کرد.

حجت الاسلام مهدی بازدار با بیان اینکه اطعام عزاداران امام حسین(ع) و روضه خوانی امام حسین(ع) و کمک به نیازمندان شهرستان از نیات واقف است اظهار کرد : طی حکمی در سال ۱۳۹۲ شعبه دوم دادگاه حقوقی لنگرود، فرمانداری شهرستان را محکوم به پرداخت ۲۵۱۵۵۰۰۰۰۰ ریال کرد که به دلیل بی توجهی فرمانداری نسبت به پرداخت مبلغ موقوفه، اداره اوقاف درخواست مسدود سازی حساب بانکی فرمانداری را کرد.

وی افزود : بانک ملی مرکزی لنگرود در پاسخ به استعلام شعبه دوم دادگاه عمومی حقوقی، از ۳ فقره حساب دولتی به نام فرمانداری خبر داد که به دلیل افتتاح حساب توسط دولت قادر به مسدود سازی حساب نیستیم.

رئیس اوقاف لنگرود ادامه داد : شعبه دوم حقوقی با ارسال پاسخ به جواب استعلام بانک ملی، در تاریخ ۲۲ دی ماه جاری دستور مسدود سازی ۲ فقره حساب فرمانداری لنگرود به مبلغ ۲۵۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال را داد و فرمانداری نیز مراتب اطلاع مسدود سازی را تایید کرد.

بازدار با بیان اینکه شماره حساب اوقاف جهت انتقال مبلغ موقوفه به دادگاه اعلام می شود گفت : این حق اداره اوقاف لنگرود است که در خصوص دیرکرذ پرداخت مبالغ موقوفه از سوی فرمانداری در جهت عمل به نیت واقف شکایت جدیدی را مطرح کند.

وی با تقدیر و تشکر از پیگیری های دادستان، رئیس دادگستری و رئیس شعبه دوم حقوقی لنگرود تصریح کرد : لازم است دانشگاه پیام نور لنگرود نیز در جهت انجام مراتب مربوطه وقف هماهنگی های لازم را با این اداره انجام دهد.