مقام معظم رهبری می‌فرمایند: شهید املاکی شما؛ جانشین لشکر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود. بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این! به گزارش لنگرنیوز ، نهم فروردین سالروز شهادت سردار شهید حسین املاکی […]

مقام معظم رهبری می‌فرمایند: شهید املاکی شما؛ جانشین لشکر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود. بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این!

به گزارش لنگرنیوز ، نهم فروردین سالروز شهادت سردار شهید حسین املاکی جانشین لشکر قدس گیلان، بزرگ‌مرد گیلان زمین است.

سردار شهید حسین املاکی حسینی(ع) زیست و شهید شد و شهادتش الگو و درسی فراموش ناشدنی به امت عزیز اسلام آموخت، چرا که در بحبوحه جنگ و نبرد و آتش حملات و شیمیایی دشمن حسین املاکی به بسیجی که ناله و استمداد کمک می‌طلبید لبیک گفت، حسین ماسک صورتش را برداشت و به صورت بسیجی بست و در نهایت هر دو شهید شدند هم بسیجی و هم حسین املاکی.

مدال قهرمانی شهید از سوی مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در جمع مردم گیلان با اشاره به دلاوری‌های شهدا و رزمندگان گیلانی، فرمودند:«شهید املاکی شما؛ جانشین لشکر گیلان که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود. بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این! البته هر دو شهید شدند. هم املاکی شهید شد و هم آن بسیجی شهید شد اما این قهرمانی ماند اینها که از بین نمی‌روند. زنده‌اند، هم پیش خدا زنده‌اند، هم دردل ما زنده‌اند و هم در فضای زندگی و ذهنیت ما زنده‌اند.»

 

زندگینامه سردار شهید حسین املاکی

سردارشهید حسین املاکی در شب عاشورا سال۴۲شمسی در روستای کولاک محله، این شهرستان در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود.مادرش نام کودک خود را که در شب عاشورا متولد شده بود، حسین گذاشت تا او را حسینی(ع) پرورش دهد و با نشأت از قیام عاشورا حسین خود را فدای حسین(ع) و اسلام ناب محمدی(ص) کند.

حسین در آغوش مادری عاشورایی زیست و به سن جوانی رسید تا اینکه روح ایمان و کفرستیزی و انقلابی حسین انگیزه‌ای فراهم کرد تا به موج عظیم انقلاب بپیوندد و در این عرصه فعالیت زیادی برای به زانو در آوردن نظام منحوس پهلوی در منطقه داشت.

 

قهرمان در لباس پاسداری

حسین با به ثمر رسیدن نظام مقدس جمهوری اسلامی به سبز جامگان سپاه پاسداران لنگرود پیوست و با تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی و تحمیل جنگی نابرابر به انقلاب نوپای اسلامی به همراه نخستین گروه از نیروهای اعزامی گیلان عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل به دیار خونین سرپل ذهاب و قصر شیرین شتافت.

سردار گیلانی در عملیات‌های بسیاری شرکت کرد و پس از انجام عملیات نصر ۴ ، سردار رشید حسین املاکی به سمت قائم مقام لشکر ۱۶ قدس گیلان مشغول به خدمتگزاری شد واحدها و گردان های لشکر راآماده نبردی دیگر ساخت و در ماموریتی آسیب شدیدی دید بطورئیکه ناچار با هلی‌کوپتر به بیمارستان انتقال یافت که طبق معمول با حاصل اندکی بهبودی مجدد عازم جبهه های نبرد با خصم دون شد و دوشادوش فرماندهی محترم لشکر، رزمندگان شجاع اسلام را در عملیات‌ها یاری کرد.

این فرمانده رشید اسلام ، آنقدر شجاع و خلاق و دلیر بی‌باک بود که فرماندهان ارشد عراق نیز بر این امر معترف بودند .

سر انجام این دلاور شجاع اسلام در ۹ فروردین سال ۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در منطقه عمومی سید صادق ، شانه‌دری بر روی ارتفاعات (بانی بنوک) به همراه یاران و همرزمان شجاع اسلام در اثر بمباران شیمیایی دشمنان بعثی به آرزوی دیرینه‌ای که کسب مقام شهادت در راه حضرت دوست بود، نائل آمد و روح بلند و ملکوتی‌اش همنشین عرشیان شد.

حسین گیلانی‌ها که جسم و روحش متولد عاشورا بود، عاشقانه در راه حسینی(ع) ندای امام امت را لبیک گفت و به شهادت رسید.

روحش شاد و راهش پررهرو باد.

یادواره سردار شهید املاکی ۹ فروردین امسال در مسجد جامع لنگرود با سخنرانی حجت السلام والمسلمین ابوترابی فرد برگزار می‌شود./تسنیم