خسارت ۲ میلیارد تومانی در حوزه برق ناشی از بارش برف لنگرود/یک واحد آموزشی تخریب شد

فرماندار لنگرود گفت‌ : بیشترین خسارت را در حوزه برق با هزینه حدود ۲ میلیارد تومان است.

فرماندار لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر در خصوص خسارت‌های ناشی از برف اخیر، گفت: اولین برف زمستانی که هفته گذشته شهرهای استان را سفید پوشش کرده بود شهرستان لنگرود نیز از این نعمت الهی بی نصیب نماند به طوری که در ارتفاعات اطاقور، چاف و چمخاله و روستاهای بخش مرکزی بین ۳۰ تا ۵۰ سانت برف باریده است.

وی با بیان اینکه راه‌های مواصلاتی بین روستاهای بخش مرکزی و چاف و چمخاله مسدود شد، افزود: در اثر تخریب تیرهای برق و افتادن سیم های دکل خاموشی گسترده در کلیه روستاهای بخش مرکزی، اطاقور و چاف و چمخاله اتفاق افتاد و ارتباط تلفن همراه و ثابت پنج هزار مشترک نیز در چاف و چمخاله و پایکیاده قطع شد.

سید رضا جوادپور با اشاره به اینکه راه‌های مواصلاتی با استفاده از امکانات بخش دولتی و خصوصی و ماشین الات سنگین به سرعت بازگشایی شد، تصریح کرد: با توجه به تجربه برفی که در سال ۸۸ اتفاق افتاد، مدیریت بحران استان به موقع اعلام هشدار کرده و قبل از وقوع بارش برف اخیر نیز در شهرستان آماده باش کامل حادث شده و همین امر باعث شد که در ساعت‌های اولیه کارها با سرعت بیشتری پیش رود.

فرماندار لنگرود، بیشترین خسارت را در حوزه برق با هزینه حدود ۲ میلیارد تومان اعلام  و اذعان کرد: ۸۸ اکیپ برق با نیروی بیش از ۲۶۵ نفر مشغول خدمت بودند که تاکنون ۶۰ درصد از اهالی چاف و چمخاله برق دار و مابقی روستاهای بخش مرکزی نیز در وضعیت عادی به سر می برند.

وی خونسردی و آرامش دستگاه های متولی را در این حادثه مهم عنوان و تصریح کرد: ۱۰ کیلومتر کابل خودنگهدار، ۶ دستگاه بالابر و اکیپ ۴۵ نفره از مازندران و شهرهای استان برای بازسازی به کارگیری شدند.

جوادپور ادامه داد: آسیب دیدن باغ‌های مرکبات، تخریب یک واحد آموزشی و تخریب سربندی چهار واحد آموزشی نیز از دیگر خسارت‌های ناشی از بارش برف در شهرستان است.