رهبری وقتی دید قوا در حماسه اقتصادی توفیقی ندارند راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند

نماینده مردم لنگرود خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب وقتی دید قوای سه گانه در زمینه حماسه اقتصادی خروجی مورد انتظار را ندارند خود راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند که این سیاستها باید چارچوب عملکرد مسئولان دولتی را تشکیل دهد. به گزارش لنگرنیوز ، مهرداد لاهوتی مردم نماینده لنگرود در گفتگو

کد خبر : 4594
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 فروردین 1393 - 7:42

نماینده مردم لنگرود خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب وقتی دید قوای سه گانه در زمینه حماسه اقتصادی خروجی مورد انتظار را ندارند خود راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند که این سیاستها باید چارچوب عملکرد مسئولان دولتی را تشکیل دهد.

به گزارش لنگرنیوز ، مهرداد لاهوتی مردم نماینده لنگرود در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه در تصویب قوانین اقتصادی تلاش کردیم بستر را برای سهل شدن سرمایه گذاری ها و برون رفت سرمایه گذاران از مشکلات فعلی فراهم کنیم گفت: اقدامات انجام شده در این زمینه کافی نبوده است، اقتصاد مقاومتی چیزی فراتر از چاره اندیشی برای ترمیم فضای فعلی کشور است.

 

وی افزود: برای واردات به جای اینکه به سراغ کشورهایی برویم که هر زمان شرایط شان ایجاب کرد ما را تحریم کنند باید به سراغ کشورهای دوست رفته و با آنها مبادلات اقتصادی داشته باشیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید بخش خصوصی را به عنوان یک عامل اقتصادی مهم باور داشته باشیم و دولت دست از سر اقتصاد کشور برداشته و به جای تصدی گری دولتی از اقتصاد خصوصی حمایت و آن را هدایت و نسبت به آن نظارت کند.

نماینده مردم لنگرود با اشاره به نبود برنامه ریزی درست در اجرای قوانین گفت: متاسفانه در مقوله عمران که همواره بر کمبود اعتبار و بودجه آن تاکید می شود سالانه ۴۰ درصد منابع محدود کشور بابت خسارت تغییر پروژه های عمرانی صرف می شود در حالی که باید پروژه های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شده و دولت خود را از آن بیرون بکشد.

لاهوتی افزود: مجلس در زمینه قانون گذاری تلاش کرد ولی ساماندهی، انسجام و مدیریت واحدی در این تلاش نبود. که حلقه های پراکنده این تلاش را به هم متصل کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: کمیته ای در مجلس تشکیل شده تا پراکندی ها و تصمیمات فعلی را به هم متصل کند تا بتوانیم برای همیشه الگوی برون رفت از مشکلات متعدد اقتصادی را طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد ظرفیت تولید سرمایه گذاری شده در کشور خالی است گفت: باید این بخش تقویت و سامان داده شود، دولت دست کسانی که در واردات نفع می برند و منافع آنها به منافع عمومی کشور ترجیح داده می شود را قطع کند.

نماینده مردم لنگرود خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب وقتی دید قوای سه گانه در زمینه حماسه اقتصادی خروجی مورد انتظار را ندارند خود راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند که این سیاستها باید چارچوب عملکرد مسئولان دولتی را تشکیل دهد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.