ناامیدی مردم از نظام مهمترین آسیب جنگ نرم است

فرمانده سپاه قدس گیلان اشاره به اینکه جنگ نرم تنها گرفتن مراسم نیست گفت: ناامیدی مردم از نظام مهم‌ترین آسیب جنگ نرم است.

کد خبر : 46060
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
ناامیدی مردم از نظام مهمترین آسیب جنگ نرم است

به گزارش لنگرخبر، سردار محمد عبدالله پور پیش از ظهر امروز در یادواره یک هزار و ۲۶۶ شهید تیپ میرزا کوچک خان در حسینیه این تیپ با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، بابیان اینکه هر دستاوردی در انقلاب اسلامی متعلق به امام خمینی (ره) و مرهون خون شهدا است اظهار داشت: امام با باور و ایمان قلبی فرمودند که یقین بدانید این انقلاب به انقلاب حضرت ولیعصر (عج) متصل خواهد شد.

وی بابیان اینکه امروز مسیحیان نیز به امام خمینی (ره) بابت زنده کردن دین افتخار می‌کنند گفت: امام خمینی (ره) با همراهی ملت مقابل الحاد کفر ایستادگی کرد و باوجود از دست دادن یارانی وفادار و تقدیم شهدای بسیار در جنگ تحمیلی، هرگز در مقابل هیچ قدرتی نترسید.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه امام خمینی (ره) با این جمله که پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند حجت را بر همه تمام کرد اظهار داشت: پیش از انقلاب همواره دو نظام سلطه و نظام سلطه‌پذیر در دنیا وجود داشت که امام خمینی (ره) با توجه به رویکرد الهی‌شان گفتمان نظام سلطه ستیز را در دنیا به راه انداختند که دفاع مردم در کشورهای مختلف ازجمله یمن، عراق، سوریه، بحرین، فلسطین و لبنان با تأسی از همین گفتمان ظلم‌ستیزی است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دارای زمینه‌های الهی و امام زمانی است تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در اذهان مردم نقاط مختلف دنیا این سؤال را پیش آورد که چگونه است پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، ایران همچنان با همان شدت درصحنه حضورداشته و علاوه بر ماندگاری روی اصول خود نیز ایستادگی کرده است.

عبدالله پور با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت کلمه و اسلام عزیز عنوان کردند افزود: برای پیروزی در مقابل دشمن نباید بر سر مسائل جزئی با یکدیگر اختلاف داشته باشیم.

وی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از رازهای ماندگاری انقلاب را شرکت همه مردم در انتخابات دانستند تصریح کرد: در جمهوری اسلامی مردم خود را صاحب انقلاب می‌دانند و این‌یکی دیگر از هنرهای امام خمینی (ره) بود که انقلاب را با مردم پیوند داد درحالی‌که برخی از علما معتقدند چرا امام خمینی (ره) حکومت اسلامی را تبدیل به جمهوری اسلامی کردند و چرا باید در حکومت اسلامی تصمیم‌گیری و انتخاب رهبر بر اساس رأی مردم باشد.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب درست را یکی دیگر از رازهای انقلاب اسلامی دانسته‌اند اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند برای گمراه نشدن در انتخاب باید سراغ معتمدین مؤمن، انقلابی، با بصیرت و اهل مبارزه با استکبار بروید و ببینید این افراد در چه لیستی قرار دارند و به همان اطمینان کنید.

وی به برخی از وعده‌های انتخاباتی داوطلبین حضور در مجلس اشاره کرد و افزود: متأسفانه برخی از داوطلبین هر دروغی که بخواهند بر زبان می‌آورند و می‌گویند فلان کوچه یا خیابان را آسفالت می‌کنیم یا فلان راه را خواهیم ساخت؛ این‌ها کارهایی است که دولت انجام می‌دهد و ارتباطی به کاندیداها ندارد.

عبدالله پور با اشاره به دستگیری ۱۰ نظامی آمریکایی در خلیج‌فارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سردار فدوی در جلسه‌ای می‌گفت آمریکایی‌ها حتی جرأت نداشتند به اسلحه‌شان نگاه کنند که این اقتدار الگو گرفته از امام خمینی (ره) است که می‌فرمود امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی به حمایت برخی از کشورهای عربی از گروه تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: امروز درحالی‌که ۷۵ درصد از خاک سوریه در دستان دولت این کشور است که تمام قدرت‌های دنیا برای حمایت از داعش جمع شده‌اند و حتی ۱۰ هزار دلار به‌صورت ماهیانه به داعشی‌ها پرداخت می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه اغلب شهدای ما دارای ویژگی‌های معنوی و اخلاقی بودند افزود: شهدا نیازی به برگزاری یادواره شهدای ندارند، آن‌ها ناظر و مراقب ما هستند و باید فردای قیامت نزد شهدا جواب دهیم که آیا در راستای آرمان‌های آن‌ها یعنی تحقق احکام اسلامی، حفظ نظام و حمایت از ولی‌فقیه گام برداشته‌ایم یا خیر و اگر دوستدار شهدا هستیم باید در مسیر آن‌ها گام برداریم.

وی بابیان اینکه شهدای ما امام شناس و رهبر شناس بودند اظهار داشت: بسیاری ادعای امام شناسی و رهبر شناسی دارند ولی به دلیل عدم شناخت درست راه را غلط می‌روند.

عبدالله پور با اشاره به فرمایشات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل فرهنگی و جنگ نرم بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی درباره مسائل فرهنگی و جنگ نرم از واژه‌هایی همچون شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی و رخنه فرهنگی استفاده کرده‌اند و آن‌هایی که ادعای شناخت رهبر را دارند بدانند که حضرت آقا فرمان جنگ نرم را صادر کرده‌اند و آیا پاسداری این است که ساعت ۷ بر سر کار حاضرشده و ساعت ۱۴ به خانه برگردیم.

وی بابیان اینکه دشمن از طریق اقتصاد و تحریم درصدد ناامید کردن مردم است گفت: امروز ۸۰ درصد مساجد استان گیلان فاقد روحانی است و جنگ نرم این است که طلبه‌های قم به گیلان بیایند و یا مدیری که توانایی کمک به حوزه علمیه را دارد این کار را انجام دهد و همه بدانند که جنگ نرم تنها گرفتن مراسم نیست.

وی ناامیدی مردم از نظام را مهم‌ترین آسیب جنگ نرم دانست و اظهار داشت: دشمن از هر روشی برای فشار بر مردم استفاده می‌کند تا مردم را نسبت به انقلاب و نظام ناامید کند و باید همه بدانیم که امام شناسی و رهبر شناسی کار بسیار سختی است که شهدا به‌خوبی از پس آن برآمدند و با کنار گذاشتن تمامی مسائل دنیوی و گوش‌به‌فرمان رهبر خود مبنی بر واجب کفایی بودن حضور در جبهه، جانشان را به انقلاب و اسلام پیش کش کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه خون شهدای پایمال نخواهد شد بیان کرد: خدا از همه باغیرت‌تر است و نمی‌گذارد خون شهدا به هدر رود و هرکسی با هر لباسی مقابل شهدا بایستد نابود می‌شود.

عبدالله پور با اشاره به شهادت مدافعان حرم اعزامی از گیلان بیان کرد: تاکنون هشت شهید مدافع حرم از استان گیلان تقدیم ائمه اطهار (ع) شده است که همه آن‌ها متأهل بوده و تنها یک نفر از آنان دارای فرزند نیستند.

وی با تأکید بر اینکه اهل‌بیت (ع) نگاه ویژه‌ای به شهدای ما دارند افزود: هشت شهید گیلانی مدافع حرم دارای ۱۲ فرزند دختر و دو فرزند پسر دوماهه تا سه‌ساله هستند که همه این موارد دارای پیام است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری مراسم تشییع شهید کوچک زاده شهید مدافع حرم در صبح روز شنبه گفت: شهید کوچک زاده در مراسم تشییع شهید سیرت نیا در تمام‌مسیر یک تابلوی منقش به تصویر شهید سیرت نیا را در دستانش گرفته بود و خود به‌تنهایی برای او شعار سر داده و می‌گفت من را باید در کنار شهید سیرت نیا دفن کنید.

وی افزود: شهدا پشتوانه انقلاب هستند که آن را مدیریت می‌کنند و بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم پا بر روی دوش شهدای دفاع مقدس گذاشته و راهی بهشت شدند.

IMG_6613

فرمانده تیپ تکاوری میرزا کوچک سپاه نیز در ابتدای این مراسم بابیان اینکه تیپ تکاور میرزا کوچک خان یکی از یگان‌های سرافراز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اظهار داشت: تیپ میرزا کوچک خان جزو تیپ‌های قدیمی استان گیلان است که در مقاطع و صحنه‌های مختلف انقلاب و نظام حضورداشته و نقش‌آفرینی کرده است.

سردار حسین مصطفی پور با اعلام اینکه روز شنبه نیروهای تیپ میرزا کوچک خان برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) عازم سوریه می‌شوند افزود: انجام کارهای مربوط به هماهنگی و اولیه اعزام نیروها با برگزاری مراسم یادواره شهدای تیپ تکاور میرزا کوچک خان تقارن پیداکرده که این مهم را به فال نیک می‌گیریم و از تمامی خانواده‌های شهدا التماس دعا داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.