توهین به فقهای شورای نگهبان، توهین مستقیم به فرمان امام است

امام جمعه مشهد گفت: آنچه برای ما بعد از ۳۷ سال امروز به‌عنوان یک نقطه درخشش وجود دارد، پیروزی اصل انقلاب نیست، ۳۷ سال مقاومت جانانه مردم در پای این انقلاب است.

کد خبر : 46170
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
توهین به فقهای شورای نگهبان، توهین مستقیم به فرمان امام است

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، ۱۶ بهمن‌ماه مشهد مقدس در حرم امام رضا(ع)، ضمن تبریک سی و هفتمین فجر انقلاب اسلامی، گفت: وابستگی شما به این انقلاب و دلدادگی شما به این انقلاب پیروزمند اسلامی ان‌شاءالله در راهپیمایی عظیم روز بیست و دوم بهمن نمایش داده خواهد شد مخصوصاً عزت و عظمت این انقلاب بعد از ۳۷ سال، به رخ دشمنان ما در روی کره زمین با حضور ارزشمند شما برادران و خواهران در عرصه روز ۲۲ بهمن به رخ آنان کشیده خواهد شد.

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را عقب می‌نشاند

مقام معظم رهبری فرمودند «هر وقت ۲۲ بهمن آمد و مردم، مردانه، حکیمانه، باکمال قدرت و اراده در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن شرکت کردند، این هیجان و این حرکت مردمی در حقیقت دشمنان ما را به عقب‌نشینی وادار کرد و باعث شد که دشمنان ما عقب‌نشینی کنند از موقعیتی که آنان در برابر این نظام گرفته‌اند؛ از این سال تا آن سال، دشمن انواع توطئه‌ها را می‌چیند اما ۲۲ بهمن که می‌آید، با این حضور در عرصه مردم، دشمن از همه حرکت‌ها عقب‌نشینی خواهد کرد». «تکبیر»

شناخت ماهیت این انقلاب برای ما از دیدگاه امام، یک چهره دارد و از دیدگاه دشمن، یک چهره دیگر یعنی عظمت این انقلاب صرف‌نظر از این‌که بر اساس عشق، ارادت و وابستگی ما به امام بزرگوار، یک مبنای دقیق معنوی، اعتقادی و دینی دارد، از دیدگاه دشمن هم بر مبنای دشمنی و عداوتش، انقلاب، یک جریان باعظمت جلوه کرده است.

انقلاب اسلامی، آغاز جنگ پنهان تمدن غرب با اسلام

هانتینگتون، مشاور فکری و فرهنگی کاخ سفید در نظریات خودش درباره واقعیات انقلاب می‌گوید: «پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ در ایران می‌تواند به‌عنوان نقطه آغاز جنگ پنهان تمدن‌های غرب و اسلامی در نظر گرفته شود»؛ یعنی با این چشم به انقلاب ما نگاه می‌کنند، یعنی انقلابی که شکننده همه کیان باعظمت استکبار است، می‌گوید نقطه آغاز یک جنگ پنهان بین تمام پهنه غرب و اسلام.

فوکویاما، متفکر دیگر کاخ سفید در کلمات خودش می‌گوید «انقلاب ایران، ۱۰۰ سال آینده جهان و غرب را نشان داده است»، یعنی نشان داده که تا ۱۰۰ سال در نتیجه انقلاب، غرب در چالش است، سیادت غرب در حال سقوط است و بعد می‌گوید «انقلاب ایران، روح یک جهان بی‌روح است»، یعنی آنچه جهان در عمقش وجود دارد، این واقعیتی است که در انقلاب اسلامی ایران نمایش داده‌شده.

احساس خطر غرب از انقلاب اسلامی

این حرف‌ها از یک نظر تمجید انقلاب ماست اما آنان با قصد تمجید این حرف‌ها را نزدند، این حرف‌ها را گفته‌اند که اعلام‌خطر کنند و اربابان کاخ سفید اعلام‌خطر کنند، تاکتیک و راهبرد برای آنان نشان دهند که باید با همه قدرت با این انقلاب بجنگند لذا ما ۳۷ سال  یک پهنه عمر این انقلاب را وقتی ارزیابی می‌کنیم، می‌بینیم همه‌جا مردم ما در عرصه دفاع در برابر تهاجمات متنوع استکبار و دشمن نسبت به این انقلاب بوده‌اند و مردم ما هم مرد و مردانه ایستاده‌اند، ۳۷ سال عمر انقلاب، ۳۷ سال مقاومت جانانه پهلوانانه مردمی ما در برابر تهاجماتی که دشمن به این انقلاب داشته است، بوده.

پیروزی اصلی انقلاب، ۳۷ سال مقاومت مردم پای انقلاب است

به انواع مختلف، با تحمیل جنگ، با حرکت نظامی، با توطئه‌ها، با فتنه‌ها، با اجرای انواع و اقسام نیرنگ‌ها و حیله‌های شیطانی و محاصره نظامی از چند کشور نسبت به این انقلاب، انواع و اقسام ضربه‌ها را دشمن در این ۳۷ سال زده و آنی که برای ما بعد از ۳۷ سال امروز به‌عنوان یک نقطه درخشش وجود دارد، پیروزی اصل انقلاب نیست، ۳۷ سال مقاومت جانانه مردم در پای این انقلاب است. «تکبیر»

با مقابله، با برخورد، با درگیری نتوانسته به ما ضرر بزند، حالا آمده در ما نفوذ کند، از درون انقلاب را به پایین بکشاند، اینجا یک نکته قابل‌تأمل است و آن این‌که چه شد که دشمن مستکبر ما درصدد نفوذ برآمد و در طول این مدت در مقام نفوذ نبود، امروز در مقام نفوذ برآمده است، این برای ما سؤال است.

نقطه نفوذ تفکر سکولار به انقلاب مشروطه، حذف اسلام بود

ما چه چیزی به دشمن نشان دادیم، چه موضعی در برابر دشمن گرفتیم، چه رنگی مردم و جامعه ما پیدا کردند که دشمن الآن درصدد نفوذ برآمده است، دشمن در این مسئله یک تجربه‌ای دارد از انقلاب مشروطیت؛ وقتی‌که دشمن و استعمار بریتانیا توانست انقلاب مشروطیت را منحرف کند و انقلاب مشروطیتی که بر اساس دین، بر اساس اعتقاد مردم، بر اساس وابستگی مردم به مرجعیت و روحانیت شروع‌شده بود و به پیروزی رسیده بود، این نظام انقلابی مشروطه را به‌صورت یک نظام سکولار دربیاورد، نقطه نفوذ دشمن و آنی که جاده را برای نفوذ دشمن باز کرد که اسلام را از مشروطیتی بیرون بکشد و مشروطه بشود یک نظام سکولار، آن یک مسئله بود.

تضعیف فقهای مجلس، نقطه آغاز نفوذ در انقلاب مشروطه

در ابتدا در قانون اساسی مشروطیت در مسئله تشکیل مجلس شورای ملی در نظر گرفتند چهار مجتهد تراز اول در مجلس حضورداشته باشند، تمام قوانین، مقررات، تصمیم‌گیری‌ها به تصویب این چهار مجتهد برسد و این‌ها بتوانند هر چیزی را خواستند، وتو کنند، این در قانون اساسی مشروطیت آمد و باعث تضمین اسلامیت نظام مشروطیت شد و باعث شد مشروطه از اسلام فاصله نگیرد.

کسانی که سنگ زیرین آسیاب انقلاب بودند، با توهین به شورای نگهبان جاده‌صاف‌کن نفوذ دشمن شده‌اند

اولین کاری که شد، این چهار مجتهد تراز اول را کنار زدند، اول در مجلس تضعیفشان کردند، موردحمله قرار دادند، مورد هجمه قرار دادند و درنهایت این چهار مجتهد را کنار زدند، وقتی این چهار مجتهد تراز اول را کنار زدند، انگلیس‌ها نفوذ کردند، انقلاب مشروطه را منحرف کردند، اسلام را از مشروطه گرفتند و دشمن حالا دارد می‌بیند بعد از ۳۷ سال، جایگزین آن چهار مجتهد تراز اول در انقلاب اسلامی ما، فقهای شورای نگهبان هستند که اسلامیت نظام را تضمین می‌کنند و می‌بینند الآن حمله به فقهای شورای نگهبان شروع شد، یعنی همان جاده‌ای که برای نفوذ دشمن در انقلاب مشروطیت باز شد، همان جاده با تضعیف فقهای شورای نگهبان بازشده آن‌هم به‌وسیله کی؟ به‌وسیله مسؤولین خود نظام، به‌وسیله دست‌اندرکاران سیاست خود نظام.

عواملی که روز اول مقابل آمریکا و استکبار جهانی سنگ زیرین آسیاب این انقلاب بودند، این‌ها دهان باز کردند و حمله به فقهای شورای نگهبان می‌کنند، می‌بینند راه باز شد، جاده آماده شد، امام بزرگوار از روز اول این را به‌عنوان یک خطر اعلام کردند، امام فرمودند «اهانت به فقهای شورای نگهبان برای اسلام و انقلاب خطر است». «تکبیر»

فقهای شورای نگهبان از امام و رهبری حکم مستقیم دارند

مبنای فرمایش امام که گفتند خطر است، تجربه انقلاب مشروطیت بود که چهار مجتهد تراز اول که کنار زده شد، خطر پیش آمد؛ امام فرمودند اهانت این‌ها خطر است، یعنی همان خطر این انقلاب را تهدید می‌کند، یعنی به فقهای شورای نگهبان بگویند شما صلاحیت خودتان را از کجا آورده‌اید؟ فقهای شورای نگهبان صلاحیتشان را از کجا آوردند؟ حداقل دو نفر از فقهای فعلی شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی و آیت‌الله یزدی، حکم از شخص امام داشتند، بقیه حکم از مقام معظم رهبری دارند.

توهین به فقهای شورای نگهبان، توهین مستقیم به فرمان امام است

یعنی صلاحیتی که از مبدأ ولایت به‌دست‌آمده و از امام به‌دست‌آمده، این صلاحیت را باید زیر سؤال برد؟ یعنی شما امام را قبول دارید؟ دم از امام می‌زنید و این‌گونه اهانت به شخص امام و حکم امام می‌کنید که به فقیه شورای نگهبان می‌گویید صلاحیت از کجا آورده‌اید. حداقل این دو نفر، چون آیت‌الله مؤمن هم بوده‌اند، این‌ها حکم از خود امام داشته‌اند، این دیگر قابل خدشه نیست.

امام نسبت به تضعیف شورای نگهبان هشدار داده بودند

نعوذبالله امام که به این‌ها حکم داد و به‌عنوان فقیه شورای نگهبان شناخت، نعوذبالله امام اهل دادوستد بود، حکم داده که یک روزی این‌ها به بعضی کسان امام برسند، به این مناسبت امام حکم دادند؟ یعنی توهین در این حد؟ اهانت در این درجه؟ دشمن دارد می‌بیند عجب جاده‌ای باز شد، همان سدی که می‌خواست بشکند و واردشده و نفوذ کند، این سد شکسته شد و آن‌هم به دست وابستگان به سیاست و نظام همین انقلاب؛ راه برای دشمن بازشده که نفوذ کند.

امام بزرگوار در وصیت‌نامه خودشان این نکته را فرمودند و این عبارت را دارند، در وصیت‌نامه‌شان فرمودند: «از شورای نگهبان می‌خواهم و توصیه می‌کنم چه در نسل حاضر و چه در نسل‌های آینده که باکمال دقت و مراقبت، وظایف اسلامی و ملی خود را ایفا کنند و تحت تأثیر هیچ قدرتی واقع نشوند». «تکبیر»

لبخند برخی مسؤولان دشمن را به طمع انداخته

نکته دومی که دشمن را به طمع نفوذ انداخته است، این لبخندهایی است که می‌بیند به آمریکا و اروپا زده می‌شود، این‌که می‌بیند یک عده از مسؤولین صورتشان را به‌طرف غرب برگرداندند، یک حالت وابستگی به غرب در رگه‌های مختلف جریانات نظام به وجود آمده است، این دشمن را به طمع نفوذ می‌اندازد و می‌بیند یک عده دلداده شده‌اند، این واقعاً برای ما سنگین است که یک آقای وزیر بگوید «ما نه‌تنها باید کالا از غرب وارد کنیم، مدیریت را هم باید از غرب وارد کنیم». «هیهات مناالذله»

لذا مقام معظم رهبری فرموده‌اند «شما اگر افراد را نمی‌شناسید، به فهرست‌ها که مورداطمینان شماست رأی دهید» اما در کنارش فرمودند «فهرست کسانی که به آمریکا دل‌بسته‌اند، این فهرست‌ها مورداطمینان نیست، به این فهرست‌ها رأی ندهید»؛ این نکته‌ای که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، این برای پیشگیری از نفوذ دشمن است.

دشمن وقتی می‌بیند یک عده جریان‌های سیاسی امروز دل‌بسته به او شده‌اند و این‌ها امروز و فرداست که مجلس را فتح کنند، در مجلس شورای اسلامی نفوذ کنند، بهترین راه نفوذ دشمن همین جریان‌ها هستند لذا مقام معظم رهبری می‌گویند به جریان‌هایی که دل به آمریکا بسته‌اند، اعتماد نکنید و این اعلام از طرف مقام ولایت است.

باید دل‌بستگان به آمریکا را به جامعه معرفی کنیم

شما برادران و خواهران غیرازاین که خودتان عمل می‌کنید، وظیفه روشنگری دارید، وظیفه بصیرت افزایی در مردم و در دیگران دارید، فقط این نیست که اگر خودش عمل کرد، قانع باشد و بگوید که خودم عمل کردم، باید نسبت به دیگران روشنگری و بصیرت افزایی داشته باشد و جریان‌هایی که دل‌بسته آمریکا هستند، شناسایی کرده و به دیگران بشناساند.

ان‌شاءالله امیدواریم امسال حماسه ۲۲ بهمن ما به حماسه انتخابات ما اتصال پیدا کند، از این مرحله هم، یعنی مرحله نفوذ هم دشمنان ما را ناامید کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.