بیش از ۱۰۰ روستا در لنگرود از نعمت گازطبیعی برخوردار شدند/لات لیل گازدار شد

رئیس اداره گاز لنگرود گفت: بیش از ۱۰۰ روستا در لنگرود از نعمت گازطبیعی برخوردار شدند.

ابوطالب اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر، با بیان اینکه همزمان با دهه فجر اهالی گازرسانی به لات لیل که از بزرگ‌ترین پروژه‌های گازرسانی شهرستان است انجام شد، اظهار داشت:  بیش از ۱۰۰ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و در حال حاضر در دو روستای بخش مرکزی عملیات گازرسانی شروع شد و سه روستای دیگر در دست طراحی و اقدام است.

رئیس اداره گاز لنگرود با بیان اینکه برای این پروژه تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است افزود: خوشه دیگر آبدنگ‌سر با ۱۶ روستا که شبکه‌گذاری آن با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال شروع شده و خوشه خورتای و روستای صعب العبور خورتای که تا آخر بهمن با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال شروع می‌شود.

وی تعداد مشترکان گاز بخش اطاقور را ۲۵۷۸ مشترک اعلام کرد و افزود: این تعداد بخشی از۶۰ هزار و ۸۶۲ مشترک گاز شهرستان لنگرود را تشکیل می‌دهند، ۱۲۹۸ خانوار شهری از گاز طبیعی استفاده می‌کنند که از این تعداد ۸۳۳ خانوار متعلق به بخش اطاقور است.

اسماعیلی با بیان اینکه طول شبکه تغذیه و توزیع گاز در سطح شهرستان لنگرود ۷۷۶ کیلومتر است،‌ اظهار کرد : از این مقدار ۷۵ کیلومتر مختص بخش اطاقور است و تعداد انشعابات سطح شهرستان لنگرود ۳۱۹۰۸ عدد که از این تعداد ۲۲۰۵ انشعاب مربوط به بخش اطاقور تعلق دارد.

رئیس اداره گاز لنگرود گازرسانی به ۷ مرکز CNG که دو مرکز آن در بخش اطاقور را ازدیگر فعالیت‌های شرکت گاز شهرستان لنگرود اعلام کرد و اضافه کرد‌: تعداد کل روستاهای گازدار شهرستان ۶۹ روستاست که ۲۸ روستای آن مربوط به بخش اطاقور است.

وی خاطر نشان کرد: با افتتاح این پروژه، بیش از ۱۰۰ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و در حال حاضر در ۲ روستای بخش مرکزی عملیات گازرسانی شروع و ۳ روستای دیگر در دست طراحی و اقدام است.

ابوطالب اسماعیلی اظهار کرد: ۲۸۳ انشعاب گاز در لات لیل زده شده،۵۰ مشترک در حال استفاده از گاز طبیعی هستند و ۲۵ اشتراک دیگر در حال آماده‌سازی است.