دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال ۹۳ مشمولان تامین اجتماعی اعلام شد

بر این اساس حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق بیمه بیمه‌شدگان مشمول تامین اجتماعی به استثنای رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیت‌های دارای دستمزد مقطوع در سال ۹۳، ۲۰۲ هزار و ۹۷۰ ریال اعلام شده است.   به گزارش لنگرنیوز، بر اساس تصویب نامه تاریخ ۹۲.۱۲.۲۴ شورای عالی کار، موضوع تعیین حداقل

کد خبر : 4648
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۶

بر این اساس حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق بیمه بیمه‌شدگان مشمول تامین اجتماعی به استثنای رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیت‌های دارای دستمزد مقطوع در سال ۹۳، ۲۰۲ هزار و ۹۷۰ ریال اعلام شده است.

 

به گزارش لنگرنیوز، بر اساس تصویب نامه تاریخ ۹۲.۱۲.۲۴ شورای عالی کار، موضوع تعیین حداقل دستمزد روزانه سال ۹۳ و دیگر سطوح دستمزدی و به تبع آن میزان افزایش دستمزد روزانه مبنای کسر حق بیمه در سال جدید اعلام شده است.

بر این اساس حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق بیمه بیمه‌شدگان مشمول تامین اجتماعی به استثنای رانندگان حمل و نقل عمومی بین شهری و فعالیت‌های دارای دستمزد مقطوع در سال ۹۳، ۲۰۲ هزار و ۹۷۰ ریال اعلام شده است.

دیگر سطوح دستمزدی بر اساس آخرین دستمزد روزانه سال ۹۲، معادل ۱۲ درصد به اضافه رقم ثابت ۲۱ هزار و ۱۱۰ ریال افزایش می‌یابد.

پرداخت حق بیمه آن گروه از بیمه‌شدگان اختیاری که مبنای پرداخت حق بیمه آنها در سال ۹۲ از رقم روزانه ۱۶۲ هزار و ۳۷۵ ریال بیشتر است مانند دیگر سطوح دستمزدی افزایش یافته مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد روزانه به مبلغ ۲۰۲ هزار و ۹۷۰ ریال کمتر نباشد.

دستمزد مقطوع روزانه رانندگان مشمول قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری معادل ۲۶۳ هزار و ۹۰۰ ریال، بابت رانندگان مینی‌بوس و سواری معادل ۲۲۳ هزار و ۳۰۰ ریال ، دیگر رانندگان و رانندگان تاکسی، وانت‌بار و مینی‌بوس درون شهری

معادل ۲۰۲ هزار و ۹۷۰ ریال تعیین می‌شود.

حق بیمه سهم کارفرمایی واحدهای مسکونی به ازای هر مترمربع زیربنا بر اساس حاصل ضرب حق بیمه در حداقل دستمزد ماهانه مصوب شورای عالی کار در سال ۹۳ محاسبه و وصول می‌شود.

حق بیمه کارگران ساختمانی نیز بر اساس سطح مهارت اعلام شده در کارت صادره از سوی فنی و حرفه‌ای آنها و بر اساس دستمزد مقطوع روزانه شغل مربوطه با اعمال ضرایب ۱.۲، ۱.۳ و ۱.۴ برابر حداقل دستمزد سال به ترتیب برای کارگران درجه سه ۲۴۳ هزار و ۶۰۰

ریال، درجه دو ۲۶۳ هزار و ۹۰۰ و درجه یک ۲۸۴ هزار و ۲۰۰ ریال محاسبه می‌شود.

حداکثر دستمزد روزانه مشمول کسر حق بیمه در سال جاری هفت برابر حداقل دستمزد روزانه معادل یک میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۰۰ ریال تعیین می‌شود./فارس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.