گروهبان جمشید دانایی‌فر زنده است

سید حسین نقوی حسینی درباره سرنوشت گروهبان جمشید دانایی‌فر، گروهبان ربوده شده‌ای که به ادعای گروهک تروریستی جیش‌العدل در آغازین روزهای فروردین ماه امسال به شهادت رسید، با بیان اینکه قراینی وجود دارد که دانایی‌فر در قید حیات است، از ادامه پیگیری‌ها برای مشخص شدن وضعیت او خبر داد. به گزارش لنگرنیوز ، او با […]

سید حسین نقوی حسینی درباره سرنوشت گروهبان جمشید دانایی‌فر، گروهبان ربوده شده‌ای که به ادعای گروهک تروریستی جیش‌العدل در آغازین روزهای فروردین ماه امسال به شهادت رسید، با بیان اینکه قراینی وجود دارد که دانایی‌فر در قید حیات است، از ادامه پیگیری‌ها برای مشخص شدن وضعیت او خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز ، او با رد ادعای گروهک جیش العدل مبنی‌بر دفن پیکر شهید دانایی فر، گفت: «اخبار مربوط به وی به گونه‌ای است که شهادت یا حیات جمشید دانایی‌فر را مسجل نمی‌کند؛ بنابراین در این رابطه نمی‌توان اظهارنظر کرد.»

عوض حیدرپور دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تایید این خبر از شواهد و قرائنی سخن گفت که آنان را به این باور رسانده که جمشید دانایی‌‌فر به شهادت نرسیده است.

این نماینده مجلس البته به این نکته هم اشاره کرد که احتمال دارد با نگه داشتن جمشید دانایی فر گروگان‌گیری این گروه ادامه پیدا کرده باشد. او تاکید کرد که اقدامات و توافقات لازم برای آزادسازی وی به صورت جدی ادامه پیدا کرده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه علنی سه‌شنبه مجلس درباره «جمشید دانایی‌فر» گفته بود: «دولت پاکستان باید حتما پاسخگو باشد و در مورد نفر پنجم زمینه‌های آزادی را فراهم کند.»

این در شرایطی است که مولوی عبدالحمید بر این باور است که این مرزبان ربوده شده به شهادت رسیده است. او سه‌شنبه در گفت‌وگو با «ایسنا»، درباره انتشار برخی اخبار مبنی‌بر اینکه گروهک تروریستی جیش‌العدل پیکر دانایی‌فر را در مناطق کوهستانی بلوچستان پاکستان دفن کرده است، گفته بود: «تقریبا این موضوع تایید شده است؛ چون افرادی که برای مذاکره رفته بودند و اسرا را آوردند، به چنین نتیجه‌ای رسیده‌اند.» مولوی عبدالحمید همچنین از قابل پیگیری بودن بازگشت پیکر دانایی‌فر سخن گفته بود؛ موضوعی که نشان می دهد مولوی عبدالحمید شهادت این فرد را پذیرفته است.
منبع: تسنیم