ریبری: من مسلمانم؛ اسمم بلال است (۲)

ستاره فرانسوی بایرن مونیخ دوست دارد به جای «فرانک ریبری» او را «بلال ریبری » صدا بزنند. او می‌گوید نام “فرانک” در مقایسه با «بلال» صفر است. به گزارش لنگرنیوز ، فرانک ریبری از جمله بازیکنان سرشناس فرانسوی است که به دین اسلام گرویده است. او پس از اعلام اسلام خود اسمش را از “فرانک” […]

ستاره فرانسوی بایرن مونیخ دوست دارد به جای «فرانک ریبری» او را «بلال ریبری » صدا بزنند. او می‌گوید نام “فرانک” در مقایسه با «بلال» صفر است.

به گزارش لنگرنیوز ، فرانک ریبری از جمله بازیکنان سرشناس فرانسوی است که به دین اسلام گرویده است.

او پس از اعلام اسلام خود اسمش را از “فرانک” به “بلال” تغییر داد تا اینگونه ارادت خود را به اسلام نشان دهد.

این بازیکن فرانسوی از این که اسم “بلال” را برای خود انتخاب کرده است، خوشحال است. او در گفت و گویی که با شبکه “الحیاه” مصر داشت، گفت: از این که نام بلال را برای خود انتخاب کرده‌ام خوشحال هستم و به این اسم افتخار می‌کنم. اسم “فرانک” در مقایسه با “بلال” صفر است. من اسم “بلال” را به “فرانک” ترجیح می‌دهم. خوشبختانه همسر من مسلمان است و من با آیین اسلام خود را مطابقت داده‌ام. در ابتدا سخت بود که از بعضی آداب خود دست بشویم، اما الان با این شرایط سازگار شده‌ام.

ریبری چند روز پیش در مراسم اهدای “توپ طلا” رقابت را به کریستیانو رونالدو و لیونل مسی واگذار کرد. او در این مراسم از مجری خواسته بود که به جای اسم “فرانک ریبری” ،او را “بلال ریبری” صدا کند.

این بازیکن مسلمان در سال ۲۰۱۳ نمایش درخشانی با بایرن مونیخ داشت. او موفق شد با این تیم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی آلمان ، رقابت‌های بوندسلیگا، سوپر جام اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها را به دست آورد. با این او حال از رسیدن به توپ طلا باز ماند./دانا