خواص در مواقع حساس به دلیل بی بصیرتی، عاقبت بخیر نشدند
خواص در مواقع حساس به دلیل بی بصیرتی، عاقبت بخیر نشدند

آیت الله حسینی اشکوری کاندیدای خبرگان رهبری شامگاه گذشته پس از نماز مغرب و عشا در مسجد شهدا(امینی) شهرستان لنگرود سخنرانی کردند.

به گزارش لنگرخبر، آیت الله حسینی اشکوری کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سابقه درخشان مردم این منطقه در تاریخ، گفت: علما و شهدای بزرگی به دین مبین اسلام خدمت نموده اند که مایه افتخار هر گیلانی است، سردارانی و شهیدانی که همانند ستارگان درخشانی در آسمان عبودیت میدرخشند.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد : عاقبت نیک به راحتی برای انسان مسجل نخواهد شد و این نیازمند ارتباط مداوم و مستحکم با معبود است.

وی افزود: تعدادی از خواص عمرشان را در راه خدمت به اسلام و مسلمین گذراندند ولی در مواقع حساس به دلیل بی بصیرتی ، عاقبت بخیر نشدند و دین و دنیای شان را به باد دادند.

آیت الله حسینی اشکوری ادامه داد: زبیر یکی از نمونه های تاریخ اسلام است ، امیرالمومنین علی(ع) می فرماید : زبیر غمها و ناراحتی های فراوانی را از چهره پیامبر اکرم (ص) زدود و در بسیاری از جنگ ها دلاوری و فداکاری نمود ولی پس از رحلت پیامبر(ص) بدلیل بی بصیرتی و دنیا پرستی در مقابل امام خود ایستاد و تمام زحمات و تلاش های خود در راه اسلام را نابود ساخت.

این کاندیدای خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امروز توجه و سپس عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در مسایل سیاسی و اجتماعی باعث عبور از بحرانها و خطرات و فتنه های داخلی و خارجی میشود و یکی از راههای کسب بصیرت و شناخت حق از باطل، تمکین و توجه به گفته ها و تذکرات ولی فقیه است.