گران‌ترین تیم حاضر در جام‌جهانی
گران‌ترین تیم حاضر در جام‌جهانی

بر اساس گزارش یک روزنامه اقتصادی برزیلی، اسپانیا با‌ارزش‌ترین تیم ملی را در رقابت‌های جام‌جهانی در اختیار دارد. به گزارش لنگر نیوز ، روزنامه برزیلی ««Valor» گزارش داد که اسپانیا، آرژانتین و برزیل گران‌ترین تیم ملی رقابت‌های جام‌جهانی را در میان ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در اختیار دارند. ترکیب تیم ملی اسپانیا، مدافع […]

بر اساس گزارش یک روزنامه اقتصادی برزیلی، اسپانیا با‌ارزش‌ترین تیم ملی را در رقابت‌های جام‌جهانی در اختیار دارد.

به گزارش لنگر نیوز ، روزنامه برزیلی ««Valor» گزارش داد که اسپانیا، آرژانتین و برزیل گران‌ترین تیم ملی رقابت‌های جام‌جهانی را در میان ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در اختیار دارند.


ترکیب تیم ملی اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی جهان حدود ۴۸۶٫۹ میلیون یورو ارزش دارد و پس از آن آرژانتین با ۴۷۴٫۱ میلیون یورو در مکان دوم قرار دارد و پس از آن برزیل است که بازیکنانش ۴۷۰٫۲ میلیون یورو ارزش دارند.

 

در این گزارش ارزش تیم ملی آلمان ۴۴۵٫۶ میلیون یورو تخمین زده شده و فرانسه با ۳۹۸٫۶ میلیون یورو بالاتر از شاگردان روی هاجسون با ۳۵۴٫۲ میلیون یورو قرار دارد.

 

بلژیک با ۳۳۶٫۱ میلیون یورو از ایتالیا با ۳۲۲٫۴ میلیون یورو پیشی گرفت.

 

در این گزارش لیونل مسی با ۱۳۸٫۱ میلیون یورو باارزش‌ترین بازیکن شناخته شده است. کریستیانو رونالدو، مهاجم رئال مادرید و پرتغال نیز در سال گذشته ۱۱٫۴ درصد افزایش دستمزد داشته اما همچنان با بیش از ۳۰ میلیون یورو کمتر از مسی در رده دوم قرار گرفته است.

 

رونالدو با ارزش حدودا ۱۰۷٫۳ میلیون یورو بیش از یک سوم ارزش تیم ملی پرتغال با ارزش ۲۸۷ میلیون یورو را به خود اختصاص داده است.

 

هندوراس با ارزش ۳۲٫۳ میلیون یورو کمتر از یک‌چهارم مسی ارزش دارد و نیمی از ارزش ۶۷٫۴ میلیون یورویی نیمار، ستاره بارسلونا را دارا است.

 

این ارزش‌ها بر اساس ۷۷ معیار از جمله سن، توانایی تکنیکی، آمادگی و … تعیین شده است.

منبع: فارس