نمایش «جنین‌وارگی» در لنگرود به روایت تصویر

نمایش «جنین‌وارگی» نوشته نیما تابنده به کارگردانی محمد امین از ساعت ١٨:٣٠ روزهای دهم لغایت بیستم اسفند ٩۴ در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

به گزارش لنگرخبر، نمایش «جنین‌وارگی» نوشته نیما تابنده به کارگردانی محمد امین از ساعت ١٨:٣٠ روزهای دهم لغایت بیستم اسفند ٩۴ در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

یگانه عبداللهی، محمد امین، نسیم قربانیان و برنا احمدی‌نژاد به عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین شیدا باباتبار، سارا شیرازی و همایون حسنی به ترتیب دستیاری کارگردان، عکاس و مسوولیت نور و صدای این کار نمایشی را بر عهده دارند.

محمد امین، کارگردان نمایش در گفت‌وگویی اظهار کرد: «جنین‌وارگی»‌ نمایشی با درون‌مایه اجتماعی است که به مسئله دروغ و خیانت در مناسبات اجتماعی و روابط خانوادگی می‌پردازد. خیانت و دروغ سوژه‌ای است که بسیاری از نویسندگان و کارگردانان به آن پرداخته‌اند، اما این دلیل نمی‌شود که به عنوان یک سوژه کلیشه‌ای به آن نگاه کنیم، بلکه با توجه به فضای اجتماعی و پیچیدگی‌های رفتاری انسان معاصر جا دارد که بیش از این به مسائل اجتماعی پرداخته شود.

وی درباره داستان این نمایش، گفت: «جنین‌وارگی» داستان دو زوج جوانی است که زندگی شخصی و روابط خانوادگی‌شان تحت‌شعاع مسئله دروغ و خیانت حاکم در زندگی اجتماعی‌شان قرار می‌گیرد و آنها را به سوی جدایی سوق می‌دهد.

محمد امین کارگردان جوان لنگرودی متولد ١٣۵٩ فارغ‌التحصیل بازیگری تئاتر از دانشگاه سوره تهران است که پیش از این کارگردانی نمایش‌هایی همچون «رافا»، «فاسق»، «هیپی» و همچنین ساخت چند فیلم کوتاه را در کارنامه هنری خود دارد.

گفتنی است، در آیین افتتاح این نمایش قرار است از «حجت صفاریان» پیشکسوت عرصه تئاتر استان و رئیس انجمن نمایش شهرستان لنگرود تقدیر به عمل آمد.